Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tegyek, ha félek a babámma...

Mit tegyek, ha félek a babámmal egyedül?

Figyelt kérdés

2 és fél hetes. Az első 2 hétben párom velem volt itthol, de ezen a héten már vissza kellett neki menni keddtől dolgozni.

Addig minden rendben volt, amíg itthon volt, de amióta visszament dolgozni, egyedül vagyok itthon és félek. Azzal hogy sír, nincs semmi bajom, de amikor nem tudom miért sír, azzal nem tudok mit kezdeni. Hiába járkálok vele fel-alá, sír, és megbolondulok tőle. Anyám megígérte, hogy egy héten egyszer tud csak segíteni hétköznap, mivel neki úgy van szabadnapja, hogy két szabadnapja van, az egyik hétköznap, a másik mindig hétvégén van. De nem tudom, mi lesz azzal a 4 nappal, amíg egyedül vagyok. Igazából nekem az is elég lenne, ha valaki csak ott lenne velem, és aludna, amíg a gyerekkel vagyok, mert ha valamit nem tudok, akkor felkeltem és tudok tőle kérdezni, vagy együtt kitaláljuk, mi lehet a baja. A barátaim és munkatársaim csak hétvégén tudnának nekem segíteni azzal, hogy ott vannak velem, de hétvégén felesleges lenne, mert ott a párom. Tudom, hogy dedós szint, de ez van. Így érzem magam biztonságban.


2020. aug. 7. 16:27
 1/7 anonim ***** válasza:
50%

Anyósod esetleg?

(Egyébként nekünk tápszeres a gyerek, ilyen pici korában 99%-ban ha sírt, éhes volt. Persze ez nem minden babára igaz, de nekünk ez vált be.)

2020. aug. 7. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
61%

*Azzal hogy sír, nincs semmi bajom, de amikor nem tudom miért sír, azzal nem tudok mit kezdeni.


Amíg meg nem tanul beszélni-még sokszor leszel így:D Kitartás.


Most kezdesz felnőtt lenni, most van az, hogy nincs mama-papa segítség, neked kell megoldani a dolgokat.Most képzeld el így első gyerekesként ha még dolgoznod is kéne mellette-a takarításon kívül napi 8-10 órát, akkor mi lenne.

2020. aug. 7. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
47%

*Anyám megígérte, hogy egy héten egyszer tud csak segíteni hétköznap,


Pár hét után ráfogsz jönni, hogy ez nem segítség, hanem hátráltatás, és inkább hétvégére fogod ezeket időzíteni.


Ne legyen sokat a kezedbe a gyerek, mert ha azt megszokja, és elkapatod, már pedig nagyon is tudják a picik mi a jó nekik, akkor véged.

2020. aug. 7. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
60%
Nem 5 hetes a baba? Még mindig alkalmazhatsz bebiszittert
2020. aug. 7. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nemsokára 3 hetes lesz.
2020. aug. 7. 18:55
 6/7 A kérdező kommentje:
Nem 5.
2020. aug. 7. 18:55
 7/7 anonim ***** válasza:
91%
Ne aggódj, én is így voltam. Első baba, kórházban semmit nem mutattak meg. Ha eddig tudtad csinálni, amíg párod otthon volt, ezután is menni fog :) kitartás, kell idő,amíg belerázódsz, de nem lesz gond
2020. aug. 7. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!