Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csináljak a babámmal hogy...

Mit csináljak a babámmal hogy ne akarjon folyton ölben lenni, és ellegyen egyedül is? Nagyon kész vagyok.

Figyelt kérdés
11hetes a kislányom,lehet hogy szörnyű de teljesen kikészít. Születésétől teljesen egyedül vagyok vele egész nap,csak az első héten volt segítségem. A párom dolgozik és csak este van itthon. Nagyon imádom,de mostanában kezdem azt érezni hogy nekem ez sok. Az idegeim kezdenek felőrlődni,és egyre türelmetlenebb vagyok. Tudom hogy még kicsike,és hogy szüksége van rám,de már most annyira akaratos hogy szinte levegőt nem tudok venni mellette. Folyton ölben akar lenni,semmi sem köti le 2percnél tovább. Ha csak egy percre teszem le visít. Ha ott vagyok mellette neki már az sem jó,csak ölben. Csinálni mellette semmit nem lehet. Az elején volt olyan hogy még a wc-t is úgy intéztem hogy az ölemben volt. Hiába tettem hordozóba,és vittem magammal sírt. Enni akkor ettem ha a férjem hazajött este. A fürdést már valami luxszus nálam,mert ha már arra van időm akkor az nagy kiváltság. Már a kórházban is sokat sírt és a nővérek sem tudták mi baja van,mondták hogy az éjszakákat folyton végig ordította. Képes annyira felhergelni magát,hogy ordít visít de annyira hogy már fuldokol. Már nem tudok vele mit csinálni,lehet hogy kegyetlenül hangzik de ha már nem bírom leteszem és hagyom sírni. Addig még eszem vagy wc-zem. Persze ez alatt az idő alatt úgy felhúzza magát,hogy az kegyetlen. De nem tudom mit tehetnék,már a derekam hátam is nagyon fáj. Soha nem akartam ölbe szoktatni,de ő első perctől nem nyugodott meg úgy ha csak mellette voltam. Már mondtam a dokinak hogy milyen,de ő ilyen baba ez volt a válasz. Majd kinövi. De mikor??? És hogyan??? Mert ez így szőrnyű,és van is lelkiismeret furdalásom miatta,de szükségem van levegőre pár perc szünetre!!!
2010. máj. 29. 09:31
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Teljesen megértelek, ne szégyelld magad ez miatt! Nálunk is vannak ilyen napok, órák, én már akkor kész vagyok. Olyankor nekem sincs se kaja, se wc, a fürdésről ugye meg ne is beszéljünk :D Nálunk úgy kezdődött, hogy előbb csak legyek ott Vele. Aztán csak legyen a kezemben, aztán már álljak Vele, aztán már járkálni is kell... Elég fárasztó. Az alvással hogy álltok? Mert egy 11hetes babának elég sokat kellene még aludnia. Etetés után próbáld meg meleg takaróba bugyolálni, (mi büfipózban szoktuk) sétálgatni, halkan beszélni Hozzá, hátha elalszik, és óvatosan letenni... Én hasra teszem a picimet, úgy nyugodtabban alszik. Vagy nem lehet, hogy pocija fáj? Próbálhatnál etetéseknél Espumisan cseppet... 30alkalomra jó, 1400Ft, ha használ nem drága. Jaj remélem segítettem valamit, nagyon rossz lehet Neked :(
2010. máj. 29. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
32%

Nagyon egyszerű, tedd le!

Pár napig sírni fog, utána már rendben lesz, ha most hagyod magad később csak rosszabb lesz, a barátnőm kislánya 6 hónapos és főzni is csak úgy tud, hogy a gyerek a karján van.


Tényleg csak ez a "drasztikus" módszer létezik. És semmivel nem leszel rosszabb anya, ha hagyod sírni (ha semmi baja csak ölbe akar lenni)


Mi pici korától így szokattuk, anyósommal megvívtam a harcot (ő mindig kapkodta volna), de megérte, mert se az alvással se mással nem volt gondunk utána, bármit tudtam csinálni mellette :)


20 hós kislány anyukája

2010. máj. 29. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:

Én is megértelek és ne szégyeld magad. Nekünk is botrányos volt az első 2,5 hónap. Az első két hétben evett, aludt, aztán minden megváltozott. Hasfájós lett a fiam, és szinte egész nap üvöltött, persze éjjel is:( Nálunk is állandóan kézben volt, nem akart aludni se napközben. Én is sokszor kaptam sírógörcsöt, olyankor Apa nem tudta hogy a babához vagy hozzám rohanjon. Tényleg próbáld kideríteni nem fáj-e a hasa, nem fázik vagy melege van, tiszta-e a pelusa, nem álmos esetleg.


És tényleg elmúlik. Én sem hittem benne, de 2,5 hónapos kora után szépen fokozatosan elkezdett javulni a helyzet, 3 hónapos kora óta semmi baj nincs vele:) Elvan egyedül akár fél órát- órát is eljátszik a játszószőnyegen, ha álmos, leteszem az ágyába és alszik, és az éjszakákat is végigalussza!

Kitartás Neked!!!!

2010. máj. 29. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok! Nekem még nagyon sokat segített, hogy vettem egy hordozókendőt ebben a sírós időszakban, magamra raktam, igy tudtam mellette mást is csinálni, és ő is elvolt hisz testközelben volt!
2010. máj. 29. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
46%

Tedd le. Csak ennyi. És engedd el a lelkifurdalásod. Az köti őt hozzád. Amint te megszabadulsz ettől az érzéstől, el lesz ő is.


Relaxálj, és "lélegezd" ki a lelkifurdalást! Ellazulsz, koncentrálsz, hasra légzel.Belélegzed a magabiztosságot, az okos szeretet képességét. Kilégzed a lelkifurdalást, a pánikot.


Magadra kapattad, ezt abba kell hagyni, nem jó neki. Elsősorban neki nem jó, mert neki önmagát is fel kéne fedezni, te ezt megakadályozod azzal, hoyg egész nap rajta lógsz. Ha úgy nézzük. Hagyd őt, hadd találja meg magát! Ez természetesen visítással fog járni, de csak pár nap. Ezt meg kell tenned, ha jó anya kívánsz lenni. Írd be a naptáradba, délelőtt és délután hánytól hányig fogsz vele foglalkozni, hánytól hányig lesz az önálló játék, hánykor ebéd, fürdés, más gondozás. Nagyon szigorúan tartsd be, légy "kegyetlen" mert így pár nap alatt túl lesztek. A " húzd meg-ereszd meg" még ennél is rosszabb lenne, nehogy elkezd! Tedd le, játssz vele a kijelölt időben, az önbálló időben tedd ágyacskába, kosárba, és végezd a dolgodat. Lehet látótávolságban. Ha zavar hogy ordít, ne mutasd! Akár hallgass fejhallgatón zenét. Csak pár nap.


Ez nem kegyetlenség. Joga van az önálló élethez is, a gondozáshoz is, a szeretetteljes foglakozáshoz is. Nem tarthatod ölben, ezzel elvonod egyik alapvető jogát. nem tud így fejlődni.Esetleg pár óra hordozókendő, de nem egész nap.Ő már megszületett , nem a tested része. De meg érzi mit gondolsz, ahogy te gondolkodsz, ő úgy viselkedik. Ha azt gondolod, hogy magadon kell még mindig hordoznod, megérzi, és ezt követeli.

Tisztázd a saját gondolataidat! Te vagy a főnök, te vagy a felelős érte. Sírni szabad, anyán lógni nem lehet megszakítás nélkül. Ennyi. Nem is tud így pihenni.

Te 60 kiló vag ylegalább, és tudsz járni. ő 3 kiló, és helyhez van kötve. Így nem kérdés, kinek az akarata tud érvényesülni. De ha már futni fog, sőt, ha ő 80 kiló lesz, de csak 14, akkor is néha a te akaratodnak kell érvényesülnie, mivel terád van bízva egyelőre. Majd ha olyan érett lesz,hogy tud a saját sorsáról gondoskodni, akkor majd lassan rátértek arra, hogy az ő akarata érvényesülhet.Most ő teljesen kezdő ezen a Földön, egyelőre csak ordítani meg aludni tud, te vagy az idegenvezetője, a mestere, neked kell lassan rávezetni a helyes viselkedésre. A kisbabák civilizálatlanok :) te vezeted be a társadalomba.

Kivéve persze ha beteg, valami fájdalma van. Azért ezt előbb kizárnám.


A kisbabák sírnak, nem tudom , honnan vetted, hogy csendben kéne lennie? Persze hogy sír, hiszen baba. Nem cél hogy egész nap csöndben legyen :)

2010. máj. 29. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. Hasfájós,már használtuk az infacolt,az espumisant és az angol vizet. Hiába viszem az orvoshoz vagy a védőnőhöz,semmit nem segítenek. Vagy hiába kértem hogy írják fel a papavin cseppet de nem majd kinövi. Adják a hasztalan tanácsokat,amivel már tele a padlás. Az alvás,hát az még a másik tortúra!!! Ha napközben alszik 2 órát sokat mondok,éjjel is sokszor ébred. Közben meg szépen nő fejlődik ezért nem csinálnak vele semmit. Már sokszor szeretnék kiszaladni a világból.
2010. máj. 29. 10:06
 7/18 A kérdező kommentje:
Az a baj hogy ő nem sír hanem ordít visít,és nem hagyja abba. Képes lenne megfulladni,belilul. Már attól félek hogy valami baja lesz,és ez csak pár perc. El sem tudom képzelni mi lenne vele órákig. A másik baj hogy panelban lakunk,és már nem egyszer szóltak a szomszédból. szerintem azt hiszik hogy minimum verem.
2010. máj. 29. 10:14
 8/18 anonim ***** válasza:
46%

az én babám is hasfájós volt, visított, ordított tekergett, nem aludt, a védőnő annyit mondott, h aludnia kell... nagy segítség. orvos 2 is látta, mindent kipróbáltunk, mikor nagyon súlyos volt a helyzet, akkor adtam neki láz és fájdalomcsillapító kúpot, de nyilván ezt sem lehet mindig. a szélcső elég jó, de csak ideig-óráig. én úgy csináltam mindent, h az alkaromra fektettem a gyereket, a doki tanácsára, félkézzel profi vagyok, bármit meg tudok csinálni, és olyan izmos, ha valaki kötözködik nem éli túl a pofonom.:):) épp ilyen megfontolásból hurcoltam én is a gyereket, h zavarja a szomszédokat, mondjuk úgy is ordított, ha cipeltem. ha úgy érzed nem bírod tedd csak le, majdcsak elfogadja a helyzetet, ez csak rosszabb lesz, hidd el, tapasztalatból mondom, ha most hagyod magad, a fejedre nő... ha fürödni szeretnél, tedd le és menj, ha dolgod van, tedd le és menj.

nekem most 1 éves a lányom, eljátszik egyedül, de míg pici volt nem tudtam letenni, mert kikerültem a látóteréből és már ordított is...:( tudom, hogy kegyetlenségnek tűnik magára hagyni hadd sírjon, de hosszú távon kifizetődik hidd el.

sok kitartást kívánok neked.

2010. máj. 29. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
70%

Az én kisfiam is nagyon fel volt kapva, sokszor az sem volt elég, ha ölben volt, fel kellett állni vele. Amint 4 hónaposan átfordult, azóta jobban eljátszott egy kicsit magában, sőt amióta mászik csak akkor kell felvenni, ha már nyűgös vagy valami baja van.

Szerintem ne hagyd sírni. Neked és neki sem jó, majd kinövi.

2010. máj. 29. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Csak mire kinövi addig én megbolondulok!!! Már neki sem elég az ölben levés,járkálni kell vele. A hátam és a derekam kész!! Nem bírom már majdnem 7kg.
2010. máj. 29. 10:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!