Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Újszülöttet amíg alszik, pár...

Újszülöttet amíg alszik, pár percre magára meritek hagyni? (pl amíg pisiltek vagy ilyesmi)

Figyelt kérdés

Bocsi, ha ostoba kérdés, de így felmerült bennem. A férjem még az apaszabit tölti, de jövő héten már vissza kell mennie dolgozni, és akkor egyedül leszek a nap nagyobb részében itthon a babával. Nagyon nyugodt, tündéri kislány, egyelőre abszolút könnyű vele, szóval nem is az a része aggaszt, inkább pl hogy amikor alszik napközben (mert még kb az eszik-alszik körforgásában élünk, szóval sokat alszik), akkor majd magára merjem hagyni, amíg elmegyek mosdóba, vagy teszek-veszek a konyhában vagy ilyenek? Mert most még oké, a férjem mindig itt van mellette, ha én nem vagyok, de olyan rossz érzés belegondolni, hogy majd jövő héten meg lehet lesznek percek, amíg "egyedül van hagyva".

Vagy egy ilyen icipici babát (ma 10 napos :)) inkább kössek magamra, és a mosdóba is menjek vele? Nagyon jól elalszik a babafészekben egyébként, szóval nem arról van szó, hogy csak kézben van el, ezért csak akkor használnám a hordozót alapvetően, amikor ébren van vagy valami olyasmit csinálnék, amit nem tudok könnyen megszakítani. Ti ehhez hogy álltok hozzá?


2020. aug. 7. 18:36
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Persze. Ha alszik vagy csendben nézelődik és biztonságos helyen hagytad (=kiságy, és nem kanapé, pihenőszék...).

Ráérsz akkor vinni majd ha üvölt

2020. aug. 7. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Persze, a biztonságos helyen hagyás alap :)
2020. aug. 7. 18:43
 3/17 anonim ***** válasza:
96%

Nem, az anyák nem pisilnek. Igyál keveset nehogy pisilned kelljen,.míg a férjed haza nem ér 😂

Bocsi, ezt nem tudtam kihagyni.

Mikor alszik nem kell őrizni. Akkor te is tudsz pihenni vagy tenni a dolgod.

2020. aug. 7. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
97%

Nem, én 3 éve nem pisilek.

Bocs, de ezt a kérdést ugye te sem gondoltad komolyan?

A legtöbb anya főz és takarít is a baba mellett.

Vegyél légzésfigyelöt és bébiört.

2020. aug. 7. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Ezt azért sem értem, mert mi mindig kiosontunk a szobából, ha éppen nem rajtam aludt. Tehát sose voltunk 0-24 mellette.
2020. aug. 7. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Csak kíváncsiságból: éjszaka mit csináltok, váltva őrzitek? :-)


Amúgy örülni kell neki, ha jó alvó és nem piszkálni.

2020. aug. 7. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Nézd, amíg hallótávolságon belül van a klotyó meg a konyha, nyugodtan menj ki. :) Majd "szól", ha hiányzol neki. :) A középső mellől még havat lapátolni is kimentem bébiőrrel, jó, nyilván nem 2 hetes korában. :D
2020. aug. 7. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
96%

Nem. Egy baba mellett megáll az élet.

Anya nem pisil nem eszik, nem főz mos takarít. Nem is alszik. Csak meredten bámulja a csöpséget hol áhitattal, hol félve.

Szígorúan őrzi a babát és fotoszintetizál 😅

2020. aug. 7. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

El lehet ezt viccelni, de első baba, nincs nagy tapasztalatom sem önbizalmam egyelőre, szóval bizony kartávon belül van mindig és úgy átlag kétpercenként minimum ránézek, hogy szuszog-e még (igen, van légzésfigyelő, de még nem bízom a csendben). Amúgy éjszaka együtt alszunk, szóval álmomban is "őrzöm" mondhatni.

De azért megnyugtató, hogy a praktikumot és az alap biztonságot figyelembe véve a józan ész határain belül el lehet távolodni mellőle egy kicsit :) Köszönöm mindenkinek.

2020. aug. 7. 20:27
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Persze..

Most pl a 2. Gyerekem született..

Gondolhatod h nem tudom őrizni... akkor van a naggyal a közös időnk

2020. aug. 7. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!