Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mondanátok nekem érveket,...

Mondanátok nekem érveket, hogy mik szólnak a 4 hónapos kori hozzátáplálás MELLETT?

Figyelt kérdés
Vagyis miért jó már akkor elkezdeni?
2010. aug. 4. 14:13
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
33%
ha tápszeres,akkor már ajánlott,ha nem az,nem tudok...
2010. aug. 4. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
23%
Nem tudok ilyet.
2010. aug. 4. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
60%
Én 5 hónaposan kellett, hogy elkezdjem, mert laevolac szirupot kellett minden másnap adnom a kicsinek, hogy legyen széklete. Ezért arra jutottunk a dokival, hogy nem almával, hanem őszivel elkezdem a hozzátáplálást. Meglett az eredménye, onnantól ajándékoz a napi adagokkal rendesen. 19 hóig szoptattam!
2010. aug. 4. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
52%
maximum az jut eszembe, hogy olyankor érdemes, ha már végképp nem elég az anyatej és nem akarsz tápszert adni neki... Másképp 5, de még inkább a 6 hónapos kori hozzátáplálás a megfelelő... még tápszeres babáknál is.
2010. aug. 4. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem azért javasolta a gyerekorvos és a védőnő hogy 4.5 hónaposan tápláljam hozzá a kisfiamat mert már sajnos nagyon kevés tejem volt. Ha egyből tápszert adok neki akkor azt a pici tejet sem szívta volna ki ami még volt, szóval én megvártam még teljesen elapad és akkor adtam tápszert.

2010. aug. 4. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
65%
A tápszeres babáknál "szokták" 4 hónapos korban elkezdeni, vagy ha anyatejes, de már nincs elég tej, és nem tápszerrel pótolják ki. Én szerintem azért, mert a tápszer egy mesterséges dolog, mesterséges vitaminokkal, és a gyümölcsök, zöldségek meg természetesek. És akkor már jobb ha inkább azokat is eszi, mint a csak tápszert.
2010. aug. 4. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
Lányom tápszeres, most 18 hós. Én 4 hótól kezdtem orvosi javaslatra a hozzátáplálást, bár szivem szerint, igy utólag visszagondolva 6 hótól kezdtem volna. Amig csak tápszeres volt, szépen gyarapodott a súlya, mikor már kezdtem a hozzátáplálást, akkor lelassult a súlynövekedés, ma sem kimondottan duci gyerek. Persze egészséges, meg minden, de azért motoszkál a fejemben, hogy mi lett volna ha 6 hóig csak tápszert kap. Ami előnyét látom a dolognak, hogy 1 éves korára már kiváltottuk az összes étkezést, evett mindent rendesen.
2010. aug. 4. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
92%

én tudok:

az ízek megszokása miatt, legalábbis nálunk ez volt.

lehet lepontozni!

az első lányomat nagyon elszúrtam a "csak" cicivel. 8-10 hós koráig mást nem evett. Semmi nem kellett neki az égvilágon. cici után darabos jött nála, de az is csak ímmel-ámmal, pl kenyérhéj, és csak a borsót ette meg, amit főztem levesnek, de abból is alig. szó szerint nem bírtam etetni.

a második lányom ordítós volt, kikövetelte, 3 hós kora óta bébiételezett, eszik is rendesen

a fiam "normális". kóstolgatott 4 hós korától, majd 6 hósan ráállt a hozzátáplálásra.


az első lányom 28 hós koráig cicizett, a második 15 (kórház miatt lett elválasztva)

a fiam még most is, 10 hós.

szóval tej van, de amelyik előbb kóstolgatott, az eszik is rendesen. Az első lányom meg maga a válogatás megtestesítője. Kiborít.

2010. aug. 4. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
nekem muszáj volt hamar elkezdeni.tejem nem volt,tápszer meg nem kellett neki.de nembánom.igaz hogy nem egy dagi gyerek,de az tuti hogy egészséges.a tápszertől biztos jobban hízott volna.egy éves korára (most 18hós)már mindent evett amit mi(persze megfelelően fűszerezve).
2010. aug. 4. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
47%
Amíg csak tudod anyatejjel tápláld az a legegészségesebb neki fél évig mindenképp!! SE VÍZ SEMMI NEM KELL MELLÉ! Az én kisfiam 9hónapos koráig nem akart semmit elfogadni az anyatejen kívül, most 16 hónapos még mindíg cicizik és mellette már gyönyörűen eszik mindent, persze csak amit lehet már és ez mellett önállóan iszik hagyományos pohárból is, soha nem cumizott egy éves koráig pedig a folyadék igényét kizárólag az anyatej fedezte!Akinek van teje a baba érdekében ne sürgesse a hozzátáplálást.Az első gyerekemnél pedig volt tejem, én is 4 hónaposan már kezdtem mást is adni neki az lett az eredménye hogy borzasztó rossz evő válogat , vékony, és könnyebben összeszed bármilyen betegséget mint a kis öccse. Míg a kicsi fiam már most 12.5kg csupa anyatej és ezen kívül imád enni már amit persze lehet de szinte kinézi a szánkból az ennivalót míg a nagyobb csak a száját húzza mindenre!Azt olvastam még, hogy anyatejes babának nem tanácsos 6 hónapos korig legalább, semmit se adni a tejcsin kívül/tápszer ,víz stb./mert azt a természetes védőburkot amit a tej képez a belekben mindenféle betegségekkel szemben, megbontják! Ezért az a baba aki csak anyatejet kap ritkábban betegszik meg és minél tovább szopik annál erősebb lesz ez a védettség!
2010. aug. 4. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!