Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan oldjátok meg ha a...

Hogyan oldjátok meg ha a babátok egyszerre éhes és álmos?

Figyelt kérdés
kb most állunk át az 1 alvásra igy eleg nagy nálunk a káosz. Kislányom 9 honapos és azt vettem észre h mar olyan 3,5-4 órát ébren kell lennie h el tudjam altatni. Ez okés de ekkorra viszont már éhes is. Akkor előbb kapja az ebédet? Két kajalas közt is muszáj h elteljen legalabb 3 óra (de az a minimum) .szóval eddig délig aludt és aztán ebedelt (nem volt tizorai) most viszont csak délben megy aludni. Akkor alvas előtt mar kapja meg az ebédet? És ha felkel 1,5 óra után akkor meg ne kapjon semmit? Ti h csináljátok vagy csinálnátok a helyemben?

2020. aug. 10. 22:41
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
Most kezdte ataludni az éjszakát, az evés gondot kb megoldottam. Ma délután mikor láttam h dorzsolgeti a szemét többször is megprobaltam elaltatni nem nézve azt h hány óra van és nem idegeskedve azon h akkor mikor teszem le este...hihetetlen üvöltés lett belőle. Ugyh most megprobalom hamarabb letenni aludni. Illetve mar alszik. Meglatjuk mikor ébred majd. Nagyon szépen köszönöm a tanácsokat nagyon hasznosak. Nektek is hasonló korú babáitok vannak? Leirnatok a napirendeteket?
2020. aug. 12. 20:02
 12/14 anonim ***** válasza:

Igen,9 hónapos kisfiú! Nincs fix napirendünk nekünk sem,néha akkora csúszásba vagyunk hogy nem igaz. Mondjuk én magam sem vagyok ilyen típus,hogy mindig minden ugyanakkor történjen úgy hogy lazán kezelem. De azért a dolgok egymásutániságára nagyon figyelek,hogy tudja mi mi után következik. De leírom a mai napunkat,ez kb így szokott lenni.

9 és 10 óra között kelünk /hála égnek nem korán kelős típus/

Bekötöm az etetőszékbe,elé teszek játékokat amiket addig ledobál míg én elintézem a reggeli dolgom a fürdőbe. Addig ott ül míg megiszom a kávém,akkor már kezdi unni ott a banánt de elszórakoztatom. Utána reggelizem,amiből mindig kap falatkákat.

Ezzel eltelik kb egy óra.

Utána játszunk egy órát a szobába. Vagy takarítok és jön utánam mindenhova. Mióta mászni tud könnyebb lett nekem a házimunka mert jön és leköti.

11-12körül kap gyümölcsöt,már azt is darabokat mert a pürét nem igazán eszi. Ez kb egy fél banán vagy fél őszibarack. Nem valami sok,bár nem tudom más baba hogy mint,mennyit eszik.

Ezután kicsit sétálni megyünk,beviszem kicsit a játszira is. Homokozóba ücsörög,nézi a többi gyereket. Van ilyen baba mama hinta azt is tudjuk már használni.

13-14 óra alvás ez kb 1 óra vagy picit több,addig én elkészítem a kaját

Utána eszik főzit husival ha felkelt. Ez kb 100g.

Utána apáé a főszerep. Játszanak amíg én vagy magammal vagy a háztartással foglalkozom.

18-18:30 még egy fél óra/40 perces alvás.

És innen az esti dolgok. Vacsorázunk amiből ő is eszik falatokat,bár mindig kap mindkettőnktől.

21 körül fürdetem utána én is fürdöm. Pici játék még.

23 óra alvás.

Ez későnek tűnik de ugye későn is kel. Egész nap mászik mint az őrült,ahol tud feláll,bútorok mellett lépeget,szépen ül és be nem áll a szája. Fárasztó,tele van energiával.

Ja és azt le se tudom írni,hogy hányszor,igény szerint szoptatott. Vizet egy decit ha megiszik egy nap,pedig mindíg kínálom.

Éjjel 4-5 alkalommal ébred de cicin azonnal vissza alszik. Velem alszik. A férjem éjszaka dolgozik így idevettem magam mellé. Mindig sokszor ébredt,ez a 4/5 még istenes.

Hát kb ennyi....😀

Elég bénán írtam le,de azért remélem lehet érteni.

Sokszor csinálunk programot is,ide ida viszem. Nem szeretek sokat itthon ülni,meg ő is unatkozik. Azt általában a két alvása közé teszem.

2020. aug. 12. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Ugye én keveseltem,hogy csak egyszer alszik a kislányod 1,5 órát. Közben az enyém sem alszik többet 1.5/2 óránál csak ő kettőbe. Mit dumálok?😀


3/5/10/12 válaszoló vagyok

2020. aug. 13. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 Derjaderja ***** válasza:

Az én lányom 19 hónapos. Mi is későn fekvők vagyunk, főleg nyáron, amikor egyedül az este élvezhető. Azóta van vmi napirendszerűnk, hogy egyet alszik csak. Éjjeli alvás kategóriában már mindent bemutatott eddig (gyakori ébredés, cicifüggés, húszpercezés, altathatatlanság, letevés-érzékelés, éjjeli játszás stb), de most épp elég jó, és vagy átalszik vagy 1x ébred pár percre.


Szóval:

- kb 8kor kelünk (előtte egy fél órával-órával megébred és odabújik hozzám, de általában még ráveszem egy kis szundira)

- utána ébredezünk, vagyis könyvet szoktunk nézegetni az ágyban, aztán beágyazok, felöltözünk

- kb 9 reggeli

- kb 1 vagy fél 2 az ebéd.

- (tízórai a 2 között van vmi apróság, ahogy az adott nap kijön)

- alvás kb 2-4 (viszonylag fix), max negyed ötkor keltem

- fél 5 körül uzsi

- fél 8-8 vacsi

- f10 körül fürdés, 10kor megyünk ágyba, akkor kap még tejitalt (azóta alszik át), mesélünk, könyveket nézünk, aztán cicin alszik el, de úgy érzem, lassan le lehet már békésen szoktatni (régen fürdés után azonnal mellre kellett tenni).

2020. aug. 13. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!