Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 7 hetes fiam állandóan sír...

7 hetes fiam állandóan sír két evés között mi lehet a baj? 110-120-akat eszik egyszerre, tuti nem éhes, és evés után kb.10-15 perccel már rá is zendít.

Figyelt kérdés
Már mindent kipróbáltam, nem fáj a hasa, mert nem kapálózik, infacolt kap, büfiztetem, ringatom, itatom két etetés között babavízzel hátha szomjas, ha foglalkoznék vele akkor is csak üvölt. Gyakorlatilag nem is alszik napközben, csak néha egy-egy fél órát (ennyi időm van a háztartásra, evésre, fürdésre és magunkra a párommal) összesen kb. 2-3 órát napközben. Gyarapszik, két hét alatt 20 dekát hízott, de fogalmam sincs miért sír. Lassan tiszta idegbeteg leszek!
2010. okt. 3. 19:49
 1/6 anonim ***** válasza:

3 hetes lanyom szopi utan alszik 10 percet, majd razendit es addig nem hagyja abba, amig nem kap tobb tejet, pedig nagyon sok tejet szopizik elsore is, hasa ritkan faj, anyatejen kivul semmit sem kap

probald ki, lehet nalatok is ez a helyzet, es lehet, hogy nem kellene neki babaviz

2010. okt. 3. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Tedd mellre, ha eszik rá 50-80-at, éhes volt.
2010. okt. 3. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

több oka is lehet, próbálj végig mindent. megetetheted még, bár szerintem is eleget eszik. próbáld ki a cumit, lehet a szopóreflex miatt sír, cicire vágyik, erre jó lehet a cumi is.

a hasfájás miatt nem biztos, hogy kapálózik, csak felhúzza a lábát, próbáld meg hasra tenni, ettől még a beszorult levegő is kijön. egyébként ha nem fáj a hasa, minek az infacol?

szerintem ne ringasd, elképzelhető, hogy így nem tud aludni, tedd le az ágyra, simogasd, legyen viszonylagos csend, adj ki susogó hangot, az s betű hosszan mondva állítólag emlékezteti a babákat az anyaméhben lévő hangra.

én ugyan nem csináltam, de magadra is kötheted. állítólag nagyon kényelmes a babáknak és a mamáknak is, így felszabadul a kezed, közben csinálhatsz ezt azt.

sírhat attól is, hogy fázik, vagy melege van. nem tudom, milyen meleg van nálatok, elképzelhető, hogy túlöltözteted, vagy éppen alul. ezen is változtathatsz, a tarkójánál nézd meg, hogy kellemes meleg, vagy éppen hűs. ebből tudhatod, hogy mit érez. na erre volt is tapasztalatom, mert az én lányom szereti a meleget, már a kórházban is dupla pléddel hozták szoptatni, mert fázott.

egyébként attól is sírhat, ha túl fáradt. egy ekkora baba általában még eszik, büfizik, alszik. lehet, hogy már nézelődik is, de pl. a lányom sokat aludt, így hiába énekelgettem neki..stb., ő inkább aludni akart. tehát nem szabad még túl sok ingernek kitenni.

sok baba a levegőn szeret aludni, amennyit teheted, vidd ki. alhat a mózesben is hason, én mindig hasrafordítottam, mert másként max. félórát aludt, aztán jött a sírás.

egyébként pedig nem minden babának nagy az alvásigénye, nekünk szerencsénk volt, mert a mai napig jól alszik a lányunk, és egyáltalán nem sírós. lehet, hogy el kell fogadnod, hogy ő ilyen. de azért próbálkozz néhány dologgal.

2010. okt. 3. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Hany kg a baba?hanyszor eszik egy nap?
2010. okt. 3. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szerintem mégis a hasa fájhat.Ha semmi nem nyugtatja meg,akkor logikus,hogy valami fáj neki.
2010. okt. 3. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
4,2 kiló és 7-szer eszik egy nap. nem rágja a kezét, stb, ezért gondolom, hogy nem éhes :-( de akkor mi lehet a gond :-( köszönöm az eddigi válaszokat!
2010. okt. 4. 17:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!