Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha 1 éves kor után szoktattáto...

Ha 1 éves kor után szoktattátok önálló elalvásra a babátokat milyen tapasztalataitok vannak? Mennyi ideig tartott?

Figyelt kérdés
2010. aug. 4. 20:03
 1/4 anonim ***** válasza:
Én is szeretném tudni, mert nálunk eddig úgy néz ki, hogy ez lehetetlen!
2010. aug. 4. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
8 hónaposan kezdtük (egy hónapja), de még mindig tart a cirkusz. Most már legalább fekve marad, nem ül fel, de még mindig ordít és dobálja magát vagy 20 percig. Nem tudom, változik-e ez egyáltalán.
2010. aug. 5. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

A saját tapasztalatomat le tudom írni neked, ha az segít: Mi egyelőre csak az estit szoktatjuk, szopis baba volt a kisfiam, a fokozatosan növelt ídőkkel sírni hagyással csináljuk az altatás szoktatást.

A kisfiamat amíg kicsi volt cicin altattam, aztán cicizés után az ölemben aludt el és aztán tettem be az ágyába, ha felébredt, akkor néha énekeltem is neki és a hátát simogattam, így úgy aludt el, hogy azt hitte ott maradok az ágyánál. Éjjel ez sokszor 2-3 órát is eltartott mostanában, mire sikerült visszaaltatom.

Most ugyanezt megtartottam, csak az elalvás előtti hátsimizés és ágy mellett térdepelés marad el, ahogy beteszem az ágyba kijövök. Tapasztalatom az, ha elég fáradt, akkor lefekszik magától és elalszik. Első este 2 órát ordított (3x mentem vissza), az utolsó alkalommal fél óra után adta fel a sírást és lefeküdt, második este 2x mentem vissza, harmadik este 1x kellett csak, azt is azért, mert bekakált. A 4. este nem kellett visszamenni, 5 perc után lefeküdt magától -nappal 3 helyett csak 1 órát aludt, ezért nagyon kivolt már. Ma van a következő este, ma szintén bekakált és azért kellett visszamenni, aztán 5 perc sírás után megint lefeküdt magától.

Nagyjából a 2. este utáni reggel után reggel szerintem meg volt sértődve rám, mert nem jött oda hozzám, viszont másnapra ez is elmúlt.

Éjszaka ő azelőtt jó alvó volt, ritkán kelt, most vagy nem kelt fel, vagy fél óra sírás után aludt el és 1x kellett visszamennem 5 perc után, aztán csak sírdogált piciket, amíg el nem aludt.

Ezt az egészet úgy csináltam, hogy ha kijövök a szobából nem nézek rá, mert akkor persze egész éjjel ott ülhetnék, olyan keservesen néz rám..

A nappalt még nem szoktattuk, előbb az estét, éjjelt akarjuk.

Emiatt az egész miatt viszont az elalvás előtti időkben fürdés, öltöztetés, stb. időt napok óta végigüvölti, pedig eddig mindig a férjemmel voltak kettesben, most viszont csak akkor nem sír, ha ott vagyok, ezzel még nem tudom mit fogok csinálni. Ennyi. De hát jó lenne, ha más is megírná, mit tapasztalt, hogy kb. tudjam, hogyan tovább.

2010. aug. 5. 20:53
 4/4 A kérdező kommentje:

ja és most volt 1 éves

én nem foglalkoztam azzal, hogy visszafektessem, mert tudja, hogy az alváshoz feküdnie kell, már idősebb 8 hónaposnál jóval, mi akkoriban megpróbáltuk, de nem igazán láttam, hogy értene valamit ebből az egész altatás mizériából

2010. aug. 5. 20:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!