Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért kakaóztatják reggelente...

Miért kakaóztatják reggelente a gyerekeket?

Figyelt kérdés

Ne vegyètek provokálásnak, csak kismamaként egyelőre még sok a kérdés bennem, mit miért csinálnak, mi a jó...


Szóval, mindenhol azt látom, hogy reggel felkelés után cukros kakaót adnak inni a gyereknek, ami nekem tök fura, mert ugye közismert tény, hogy reggel a legérzékenyebb az inzulin és éhgyomorra benyomni egy cukros kakaót az elégge dobálja majd a vércukrot, ami egyenes út az inzulimrezisztenciához/cukorbetegséghez.


De mi ennek a háttere? Muszáj reggel innia valami ilyet a gyereknek? Nem lehet szimplán vizet adni helyette? Ez a reggelit helyettesíti?


Valahogy nem rémlik, hogy gyerekként kakaóztunk volna, de nemtudom, valami oka csak van, hogy mindenki ezt csinálja.



2020. aug. 15. 08:16
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
69%
7, én meg a mai napig kakaózok, és nem vagyok IR-es.
2020. aug. 15. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
44%

Víz, smoothie, frissen facsart narancslé. Ezt isszák reggel.


#3 voltam

2020. aug. 15. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
52%

"Jézus Maria! Mennyi helikopter anya van! Mi az hogy felesleges? A gyerekek imádják a kakaót és napi 1/2 pohartol semmi bajuk nem lesz! "


Valóban nem lesz bajuk egy kis cukortól. De itt arról szólt a kérdés, hogy reggel ezzel indítani a napot nem a legjobb.

2020. aug. 15. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
86%
2-es vagyok. Isznak a gyerekeim kakaót, csak nem éhgyomorra és nem minden nap. Reggeli mellé kapnak 1 dl teát, kakaót, maci kávét vagy tejet.
2020. aug. 15. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
56%
6os vagyok. En nem fogok ilyen hulyesegen vitázni. Mindenki csinálja úgy ahogy jónak látja. De szerintem a tiltás helytelen. Ez ugyanaz mint a felnőtteknel. Van aki vizet iszik reggel, sokan kávét, sokan teát. De nekünk se tiltja meg senki hogy reggel megigyunk egy kávét. Ha a gyerek szeretne miért ne ihatna meg reggelente egy kakaót? Hagyjuk a gyereket gyereknek lenni. Nem tudom miért kell mindent ennyire tulgondolni. Az én gyerekeim sem isznak édes üdítőket, de a napi 2 pohár kakaót kérik és semmi bajuk nem lett.... Ne legyünk már ennyire szuper mamik! Szörnyű hogy némelyik anyuka ketrecbe zarna legszivesebben a gyerekét.
2020. aug. 15. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
61%

Írtuk, hogy nincs tiltva, csak éhgyomorra nem isznak minden reggel.

És gyerekek a gyerekeim. De nem attól lesznek azok, hogy bármit megengedek nekik. Én vagyok a felnőtt, aki vigyáz az egészségükre.

A kérdező kérdezett valamit, amire válaszoltunk, ahogy mi gondoljuk.

Téged miért zavar, hogy mi úgy gondoljuk felesleges minden reggel kakaót inni?

2020. aug. 15. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 khniki ***** válasza:
68%
Szerintem ha már akkora a gyerek, egy bögre meleg tej vagy tea jobb. Nálunk gyerekkoromban ritkán volt kakaó, egy héten 2x kb.
2020. aug. 15. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
25%

Úristen, válaszoltak a kérdésre a válaszolók, én nem negatív hangnemben fikázták a kérdést 😱 akkor máris helikopter szülő mindenki!


Kérdező, azért mert ez a szokás. Tápot váltják tejre, vagy kakaóra. Könnyű elkészíteni. Ennyi. Nincs mögötte semmi különös ok.

2020. aug. 15. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
71%

Mert hamar készen van és eltelíti a gyereket, így nem hisztizik a reggeliért. A többi nem számít.

Suliban is nem véletlenül tízóraira kapják a gyerekek.

2020. aug. 15. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
69%
Mi pl a középutat választottuk, a koruknak megfelelő -Milumil- tejitalba kapnak egy kanál kakóport reggelente. Este csak tejital. Néha, kb havi egy-két hétvégén pedig én (az anya) vagyok aki rendes kakaót ad egy fél bögrével. Mert tudom hogy szeretik és nem tör ki a III.vh a néhanapján kapnak. Mert megeszik a főtt ételek 80%-át, mert a legtöbb folyadék amit isznak napközben az a víz, mert a lányom külön odavan a zöldségekért és mert gyerekek. Aztán csókolom.
2020. aug. 15. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!