Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért kakaóztatják reggelente...

Miért kakaóztatják reggelente a gyerekeket?

Figyelt kérdés

Ne vegyètek provokálásnak, csak kismamaként egyelőre még sok a kérdés bennem, mit miért csinálnak, mi a jó...


Szóval, mindenhol azt látom, hogy reggel felkelés után cukros kakaót adnak inni a gyereknek, ami nekem tök fura, mert ugye közismert tény, hogy reggel a legérzékenyebb az inzulin és éhgyomorra benyomni egy cukros kakaót az elégge dobálja majd a vércukrot, ami egyenes út az inzulimrezisztenciához/cukorbetegséghez.


De mi ennek a háttere? Muszáj reggel innia valami ilyet a gyereknek? Nem lehet szimplán vizet adni helyette? Ez a reggelit helyettesíti?


Valahogy nem rémlik, hogy gyerekként kakaóztunk volna, de nemtudom, valami oka csak van, hogy mindenki ezt csinálja.



2020. aug. 15. 08:16
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
91%

Én értem a kérdezőt. A gyerek azt kér, amit amúgy kap, amit ismer.

Ha egy család teáztatja, akkor teát fog kérni, ha kakaòztatja, akkor kakaót fog kérni.


És a kérdés h egy szülő miért szoktatja rá a gyereket a cukros vackokra.

2020. aug. 15. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
83%

#21

Mert ez a szokás, ennyi. Hosszú évtizedek óta kondicionálják az embereket a tejeztetésre, kakaóztatásra, édes cukros müzlikre. Ilyen reklámok voltak már a 70es évektől. Kb szerintem 10 éve jöhetett elő, hogy csökkentették a cukrot a Nesquikben, mert egyre egészségtudatosabb lett mindenki. Anyám még 20éve a cukrozott kakaót is cukrozta nekünk megszokásból. Nem mindenki van képben ezekkel, vagy marhára nem érdekli őket. Az a fontos, hogy félkómásan könnyű a szülőknek összeállítani és a gyerek elvan vele reggel. Ennyi.

2020. aug. 15. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
78%

#22 pontosan. De attól még nem jó. Régen azt csinálták, amit mondtak. Ma már utána lehet nézni a neten. Ezért is szomorú, hogy azok vannak lepontozva, akik odafigyelnek.

100-ból 25-nek nem okoz gondot, de a többinek majd később előjöhet bármi nyavaja (diabétesz, teherbeesési gondok, elhízás, hormonzavar).

De a gyerek legyen gyerek, majd felnőttként szenved a szövődményektől. 🤷

2020. aug. 15. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
75%

Mi sosem adunk kakaót. Tejet sem... Nem mondom, hogy tejérzékeny a lányom, de megzavarja az emésztését.


Mi inkább reggelizünk. És vizet iszik. Kérhetne teát, de nem kér.

2020. aug. 15. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:
85%
4 és 5 évesek a gyerekek. Nekünk ez a kakaó dolog kimaradt. Én vízzel itatom őket. Azt a legkönnyebb elkészíteni, engedek a csapból és kész :)
2020. aug. 15. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:
61%
Én mindig kaptam kakaót anyámtól reggel /30éve/. Jók a fogaim,nem vagyok cukros,nincs inzulinrezisztenciám. Én a babámnak még nem adtam,mert ő szopik még nap indítónak.
2020. aug. 15. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:
82%
3.5 eves fiam vizet iszik reggel. (is)
2020. aug. 15. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
42%

Szerintem sokan nem tudják, hogy reggel rosszabb az inzulinrézékenység. Én is csak azóta tudom, amióta IR-es vagyok, szóval gondolom téged is érint. Amióta ezzel élek néha én sem bírom felfogni, hogy miért oké mindenkinek egy csomó dolog, de azért rájövök, hogy azért, mert én sem tudtam róla az IR előtt. Valahogy ez egy ritka dologként él a köztudatban, pedig egyes becslések szerint a felnőtt lakosság felét is érintheti, csak sokan tünetmentesek, sokaknak meg senki sem szól, hogy az IR miatt is lehet néhány panaszuk.


A másik, hogy mindenki reggel kívánja az édeset. Ha belegondolsz, hogy mit ennél legszívesebben reggel, akkor biztos, nem a szendó és víz jut eszedbe, hanem valami édes. Már majdnem egy éve nem eszem cukrot és nem szokott hiányozni, de a tökéletes reggeli képében azért lebeg előttem egy kis narancslé, vagy valami csokis, pedig előtte sem az volt a tipikus reggelim, hanem egy szendó.


A gyereket meg ne szoktasd rá és akkor jó eséllyel nem fogja kérni. Nem fogod tudni megvédeni minden egészségtelen dologtól és nem is kell. Ha jó alap szokásokat alakítasz ki nála (pl sok zöldség), akkor nem lesz nagy gond.

2020. aug. 15. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:

"A másik, hogy mindenki reggel kívánja az édeset."

Ezzel most nekem újat mondtál. :)

Soha nem kívántam az édeset reggelire. Ettől függetlenül IR-be nem férne bele az álomreggelim, mert a sós ugyebár nem azt jelenti, hogy nincs benne rossz szénhidrát. ;)

2020. aug. 16. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:

Jó kérdés, ezt feltettem már édesanyámnak, mert annak idején nekem minden reggel alig kinyitottam a szemem, már nyomták is a kakaót :)

A mai napig nem értem miért, mert nem is kértem, nem is kívántam, de meg kellett innom.

Illetve, de értem... Mert elmondta, akkoriban ez volt a szokás, a többi játszótéri anyuka is azt adott, ezért ő is. Hogy ne legyen üres a gyerek gyomra. Kérdeztem, de miért nem sima tejet? "Mert a kakaó sokkal finomabb, mint a tej." Anyunak egyébként az édesség a mindene, az unokáinál is alig várta, hogy ehessenek édességet, mert szegényeknek milyen rossz csoki és kakaó nélkül. Engem pedig gonosz anyának tart, mert nem kakaóval indítom a napot. Nem is tiltom, de alapból nem azzal indítom a napot, hogy valamit kapnak amint kinyitják a szemüket. Én sem kávézom. Reggelihez van valami ( tea, gyümölcslé, tej, kakaó, vagy sima víz), ha előtte valaki megszomjazik, iszik vizet. Így is fel tudunk ébredni, de az sem zavar, ha valakinél ez a szokás :)

2020. aug. 16. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!