Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Babalátogatás, mikor?

Babalátogatás, mikor?

Figyelt kérdés

Magyarországon élünk, de a párom külföldi. Tavasz végére várjuk a babánkat, de már most folyamat ez a téma, hogy majd mikor megszületik a baba, akkor jönnek látogatóba.

Na ezzel nem is volna baj, nézzék meg persze. Főleg a nagyszülők, csak az összes rokonság jönne majd sorjában. A probléma az, hogy csak nálunk tudnak aludni. Biztos nem vesznek ki szállást valahol.

Amit én korlátoznék hogy mennyire időre is, bőven elég frissen szülten 1-2 éjszakát is ott tartani bárkit is. Nekünk amúgy sincs nagy házunk, kis babaszoba, a mi kis hálószobánk, és egy amerikai konyhás nappali.

A párom nem igazán érti ezt, nem ő fog szülni, nem érti még. Mondtam neki, hogy oké jöjjenek majd, de nem az első hetekben kellene(nem a nagyszülőkre értem). Majd a párom anyja kijelentette, hogy már pedig ugy szokás.

Bőven elég lenne nekem 1-1 óra is, főleg kicsit távolabbi rokonokból. Az én családommal nem lenne baj, mindenki hazatud menni szépen a látogatás után.

Tehát mit tudnék csinálni ilyen helyzetben? Szabjam ki, hogy ki mikor mennyi időre jöhet? Még ha a párom nem ért vele egyet?



2020. jan. 28. 05:28
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
90%

Hollandiában elek. Itt a nők többsége otthon szül és még aznap fogadja a látogatókat. Itt nem szokás hetekig várni egy baba látogatással. Mondjuk a párnál aludni se.

Közlöd mindenkivel, hogy napi pár órára szívesen látsz bárkit, szállást viszont keressen mindenki magának.

2020. jan. 28. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:

Igen azzal nekem sem volna bajom, jöjjenek nézzék meg aztán mehet mindenki haza.

Az ötlet jó amit mondasz, de itt dédnagyszülőkről is szó van, nagynénik. 🤷🏽‍♀️ A párom biztos nem akarná máshol szállasolni őket. Fogalmam sincs mi lesz. De ha közeledik az időpont valahogy ugy is megmondom én személyesen ha sértődés lesz ha nem, hogy kit mikor hogyan tudunk fogadni.

2020. jan. 28. 06:18
 3/24 anonim ***** válasza:
100%
Kérdezd meg a férjedet, hol akarja őket elszállásolni és van e elég szabadsága arra az időre, mert neki kell oket kiszolgalnia, te nem ersz ra
2020. jan. 28. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%

Sosem lehet tudni, hogyan alakulnak az első hetek. Lehet, hasfájós lesz, többször felébred, és örülsz, ha napközben tudsz 1-2 órát szundizni.

És nektek is össze kell majd szokni, mint új család.

Ezt próbáld megértetni a férjeddel. Az még OK, hogy elmennek megnézni. De arra kérd meg, ha ott alszanak, ő foglalkozzon velük, mert neked se időd, se energiád nem lesz rá.

Na meg lehet, a vendégek se tudják kialudni magukat, ha éjszaka többször felébred a pici.

Úgy gondolom, ilyenkor nem illik vendégségbe ottalvósan menni.

2020. jan. 28. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:

Igen ezzel mindenképp érvelni fogok!😁

Örülök ha élek majd szerintem.

Amúgy a párom anyja erőlteti mindenkinél, hogy na minél hamarabb látogassanak.

Normális ember, aki érti miről van szó nem megy oda egy frissen szült, kórházból éppen kiengedett babához ott aludni. Én nem mennék biztosan. Más persze a nagyszülők. 2-3 éjszakára legyenek ott ha nagyon akarnak, aztán ha nagyobb volna vinnénk mi is látogatóba. De nem akarok a kezdetekkor átjáróházat. Én rokonságom, barátaim is jönnének. Egy hónapig ki be járás volna. Főleg nyári melegbe. Tudom kicsit kiakadtam, de sokszor jár a fejembe ez. Mindig felvan hozva a téma. Volt, hogy a párom mondta, hogy minek akarom én megszabdni a dolgokat. Néztem nagyokat, hogy egyértelműen van beleszólásom. Szerintem azt hiszi minden olyan mint a filmekben, hazamegy a baba, anyuka frissen üdén, még partit is csapunk.😁

2020. jan. 28. 06:37
 6/24 A kérdező kommentje:
Ez a probléma forrása csak, hogy külföldön a fél család. Senkijük nincs Magyarországon akihez lehetne menni. Még így is van, hogy jönnek ott aludni néha. De az már sok ha pici baba mellett is ez volna folytatva.
2020. jan. 28. 06:41
 7/24 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként meg állj hozzá mosolygósan, kedvesen. Ha anyós szóba hozza, legyél lelkes, hogy jajj de jó, legalább az elsö hetekben lesz segítséged, aki megfőz, meg kitakarít, mivel úgyse lesz rá energiád. És ha a baba többször felsír éjjel, legalább napközben le tudsz pihenni kicsit, mert lesz, aki vigyáz a picire addig.

De mindezt lelkesen, úgy, hogy nekik ne legyen kedvük menni eleinte. ;)

2020. jan. 28. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:

Köszi a tippet!:)):D

Biztosan kitalálok vmit. Meg a párommal is leülök ha kell többször is átbeszélni ezt. Azt tudom, hogy rettentően várja a babát, le sem akarja majd tenni a kezéből. Majd ezt is mondom, hogy sok ideje nem lenne ránk, állandó vendégfogadás közepette.

2020. jan. 28. 06:53
 9/24 anonim ***** válasza:
100%

Én simán megmondtam, hogy akkor jöjjenek ha elmúlt a gyermekágyi vérzésem 🤷‍♀️ egyből felfogta mindenki, micsoda szopás úgy megvendégelni mindenkit, hogy a melleim be vannak durranva, nem alszok a gyerek miatt és még a vér is ömlik belőlem. Plusz a szülés utáni hasi fájdalmak se olyan hejj de jók.

Mondjuk a férjem ebben nagyrészt támogatott, de csak miután az első látogatók megérkeztek, ő is ezt mondta, jöjjenek csak az első hetekben, mondtam ok, akkor vegyél ki szabit arra két hétre amíg lecseng a látogatás, aztán amikor itt voltak megértette azt amit szülés előtt én is mondtam neki. Az első pár hét nem a rokonokrol szól hanem az összeszokásrol és az anya regenerálódásáról. Rohadtul nem volt idő a mamát megvendégelni, mert a gyerek egész nap szinte sírt a hasa miatt, éjszaka is, nappal is, mint a zombi olyan voltam.. Meg a férjem is.

Mi is messze élünk a családtól, rokonságtól, de az idősebb nagyszülőkön kívül más nem aludt itt, és ők is csak 1 éjszakát. Többet nem maradtak, bár nem kellett őket kérnünk, tudták maguktól hogy nem illik napokra odacuccolni pici baba mellé. Egyik nap reggel jöttek másik nap du mentek haza szépen.


Na mindegy, hát a kedves mamának aki invitálja hozzátok a rokonokat, szólj neki hogy szallasolja el őket pls mert nálatok nincs hely. Én nagyon ideges lennék ha a helyemben más hívja a rokonokat az én gyerekemhez..

2020. jan. 28. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
24%
Én elnapolnám a téma megvitatását akkorra, ha már megszületett a baba. Annyi minden történhet, nem tudhatod előre, milyen állapotban leszel, milyen lesz a baba. Szerintem korai még ezt eldönteni.
2020. jan. 28. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!