Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek kezdjek hozzátáplá...

Szerintetek kezdjek hozzátáplálni vagy erőltessem a tápszert ?

Figyelt kérdés

Lassan 5 hónapos a babám , apad a tejem. Pótolni kell sajnos egyre többet . Szerintetek 5 hósan elkezdjek hozzátáplálni vagy maradjak a tápszernél és várjam meg a 6 hónapot ?

Érettnek gondolom már egyébként a hozzátápláláshoz . Nagyon erdeklodik amikor lát bennünket enni, nyitogatja a száját és nagyokat nyel. Nem tolja ki a nyelvével ha adok neki kiskanálban vizet pl. Megtámasztva üldögélni is tud.


2020. aug. 20. 13:19
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem azt jelenti a hozzataplalas h minden eveset kivaltod 2 het alatt. Sőt a reggeli vacsora Nagyon sokáig tapszer vagy tejital vagy anyatej. Én ezt jobban gondolom mint a cukros kakaót. De ettől eltekintve is 1 eves korára szoktak kivaltani a többi napközbeni etkezest
2020. aug. 20. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Igen persze , szoptatok még jó sokáig remélem, meg a tápszer is marad , de így hogy már nem teljesen anyatejes elkezdjem a hozzátáplálást korábban vagy várjak vele?

Ez lenne igazából a kérdés, csak kicsit nyakatekerten fogalmaztam meg 😁


Az a helyzet , hogy szerintem éhes is marad már sokszor . Eddig átaludta az éjszakát , most viszont felkel többször , és láthatóan azért mert kajás.

2020. aug. 20. 13:30
 3/8 anonim ***** válasza:
65%
Szerintem elkezdheted. Én mindkét gyereknél ennyi idősen kezdtem.
2020. aug. 20. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
56%
Én is elkezdeném, szépen lassan, fokozatosan.
2020. aug. 20. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
56%
Simán elkezdheted. De arra fogyelj, hogy legalább 500 ml tejet kell kapnia. Ez mondjuk kb 2-3 étkezés. Annyi tejed van meg? Mert ha nincs, kell a tapszer is.
2020. aug. 20. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Fogalmam sincs mennyi tejem van, nem mérem. Lehet kellene. Eddig napi 1 szer kellett pótolni vacsi után , most már 2szer , de van hogy 3szor sajnos. Átlag 2 deci tápszert eszik egy nap, így azért meg kell lennie annak a fél liternek. Meg aranyos húsos kisbaba , láthatóan nem éhezik . Vagyis eddig ezt gondoltam , de most már nem tudom.
2020. aug. 20. 15:00
 7/8 anonim ***** válasza:
52%
Ja, nem kell mérni. Azért írtam, ha 2-3 etkezesnel jól lakik tejjel, akkor az megvan. (Esetleg potolod tapszerrel azokat az etkezeseket).
2020. aug. 20. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 khniki ***** válasza:
52%
Nyugodtan kezdd el.
2020. aug. 20. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!