Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hozzátáplálás, evés? Hogyan?

Hozzátáplálás, evés? Hogyan?

Figyelt kérdés
Ti h kezelitek ha a hozzátáplálásban visszalépés van? Ha már szépen megevett valamit aztán úgy dönt a baba h mégsem kéri és nem hajlandó elfogadni? Vagy h kezelitek mikor egyáltalán semmit nem akar megenni? Nem frusztrál és nem stresszeltek azon h éhen marad? Engem nagyon idegesit mikor 100 dologgal kínálom és az égvilágon semmire nem nyitja a száját. Majdnem 9 hónapos

2020. júl. 21. 20:40
 1/8 anonim ***** válasza:
Na hat ezt el kell engedni. Ha ehes eszik. Plane ha tobb dolgot is kinaltal, nem az van h nem szereti, amit adsz.
2020. júl. 21. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
36%
Hogy hogy semmit? Anyatej/ tápszer azt sem eszik? Akkor azért felhívnám az orvost. De ha csak a püréket nem kéri nem aggódom. Végülis egy éves korig csak kóstolgatunk,ismerkedünk az ízekkel. Az enyém 8 hónapos és valamikor csak 1-2 kanállal eszik. Nem kéri,nem csinálok ügyet belőle. Mondjuk én nem szoktam több dologgal megkínálni. Ha nem kéri,akkor ez van,kap cicit. Nem szoktam nekiállni megint főzni. Max gyümit,de főzeléket csak másnap csinálok másikat.
2020. júl. 21. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
47%
Fuh nálunk az evés az elejétől nagy mumus, én nem tudom miért, de fel tudnék robbanni, hogy fél adagokon él 6 hónapja. :D pont ma 6 hónapos, csisszesen megduplázta a születési súlyát, szóval igazából fejlődik rendesen, nem sovány, brutál mozgékony és jó kedvű, vidám baba. De én mégis sírni tudnék, mikor 100 ml-nél többet nem tudok vele megetetni. :D szóval hogy hogy kezelem? Hát beletörődéssel. Mi a tízórait már kiváltottuk, de most hétvégén például volt két nap, amikor egyáltalán nem kapott gyümit csak tápszert, mert nem volt hajlandó megenni... De aztán most eszik megint szépen, ma már uzsonnára is gyümölcsöt meg zöldséget kapott. Én kezdek beletörődni lassan, de valamiért tényleg idegörlő ez, hogy nem eszik annyit, mint amennyi a nagykönyvben meg van írva.
2020. júl. 21. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
3+ ráadásul az én kislányom olyan, hogy ha megkínálom gyümölccsel, de nem kell neki, eszik pár kanállal, de nem sokat, kb. fél adagot se, utána hiába adnék neki tápszert, ha már nem teljesen üres a hasa, akkor már nem kell neki. Meg például ha evés közben rájön a kakilás, evett mondjuk 40 ml-t, megáll kakilni, akkor utána már nem hajlandó enni. Fú szóval nálunk kritikus nagyon az evés, alig várom már, hogy végre beszéljen, és elmondja h mit szeretne és mit nem, mert ez a találgatás h na vajon miért nem eszik, miért csak ennyit, stb. ez nagyon rossz.
2020. júl. 21. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
4x szopik még és 2-3x kap szilárdat. Reggeli után (ami szopi) kap egy nagyon kevés gyümölcsöt kb 30grammot mert keves már a tejem. Ebédre "szilárdat" kap,ez az étkezés elvileg ki van váltva ezért nem szeretnék helyette szoptatni, uzsonna szopi aztán valami nagyon kevés pl kifliveg vagy valami amit egyedül rágcsál. Aztán van ilyen "elovacsora" ami tejpep és aztán fürdés után szopi. Azért kapja a tejpepet mert mar kévés neki a tejem éjszakára. De most nem akarja elfogadni egy par napja a tejpépet. Beteg volt arra fogtam,de szerencsére most már jól van.az étvágya mégsem javult. Ha viszont nem eszik tejpepet a szopi előtt akkor nyugtalan az éjszaka (ami amúgy sem felhotlen) nem tudom mit tegyek. Kezdjek el neki tápszert adni?
2020. júl. 21. 21:01
 6/8 A kérdező kommentje:
3-as! Mintha csak én írtam volna...annyi különbséggel h az én babám már nagyobb. De engem is totál kiakaszt, még nálam még az probléma h egyik nap elhiteti velem h minden oke, bevág 140gr valamit másnap pedig 80at nem tudok belenyomni. Erőltetni viszont nem szeretném. Fel tudnék robbanni és néha mar tényleg a bőgés kapdos
2020. júl. 21. 21:04
 7/8 anonim ***** válasza:

Engedjetek el



En stresszeltem rajta


Nagyon

Sírtam már az etetésekkor

Piszkaltam a védőnőt, orvost...


Nem is gyarapodott rendesen.


30 g-okat tudtam belenyomni..


Elértem hogy 2 évesen se jó evő..


Vanna napok amikor pár kanálon él

Azt is trükközve kell adni..

Van amikor meg konkrétan késsel villával eszik rendes mennyiséget/ nagyon ügyes finom motorikusan/



De először 13 hónaposan evett egész adag ételt.. elkkor már “csak” 4-5 alkalommal szoptattam

2020. júl. 21. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

"Elvileg ki van váltva. Nem szeretnék helyette szoptatni..."


Ha nem eszi meg nincs kiváltva. És ha szoptatnál helyette,de csak ha nem eszik,nem kéne félned,hogy éhen marad.

2020. júl. 22. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!