Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan vezessem rá, hogy a...

Hogyan vezessem rá, hogy a formabedobás menjen neki?

Figyelt kérdés
Sajnos már elmúlt másfél éves (19 hónapos) és csak nyomokban tud 1-1 formát bedobni, de nem tudatosan. Több hasonló játékkal próbálkoztunk, de nem megy neki. Van, valamilyen módszer amivel nektek sikerült?

2020. aug. 25. 14:18
 1/7 anonim ***** válasza:
92%
Egyszerűen csak ne erőltesd neki.Az én gyerekem 2 éves koráig teljesen lecarta a formabedobót, aztán egyik napról a másikra belehajigálta mindegyik formát a megfelelő helyre, pedig volt hogy hetekig egyszer se ültünk le mellé mert nem érdekelte.Ha lesz már formalátása és érdekli pikk-pakk megoldja a tiéd is.
2020. aug. 25. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Derjaderja ***** válasza:
84%

Enyém sem tud, én nem erőltetem, mindegy hogy mikor dob be formákat.

Enyém a mi formáinkkal vagy épít, vagy a plüssmalacot itatja belőle vagy pakol beléjük.


Amúgy azt tudod csinálni, hogy mutogatod neki érdeklődve, odateszed a formát hogy csak löknie kelljen rajta, aztán nagyon örülsz és dicséred.

2020. aug. 25. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

1: Köszönöm a választ.


Nem részleteztem de sok más dologban ügyes, és rengeteg szó jelentését tudja. Tehát nem gondolnám, hogy valami értelmi akadálya van. Lehet tényleg csak az érdeklődés hiánya, na meg már most nagyon el tud térni 1-1 gyerek.


Csak tudod sok védőnőnek megvan a heppje, egyen kanállal, igyon nyitott pohárból, dobja be a formákat, stb...

2020. aug. 25. 14:26
 4/7 A kérdező kommentje:

2: Igen azt, hogy neki csak be kelljen tolni, próbáltam sokszor. A kör mint legegyszerűbb volt, hogy ment neki és néha sikerült más is. De igen nem érdekli, ő is inkább plüsst etet, főz (játékkonyha), autózik, legózik, szintetizátorozik.


A rajzolás még szintén nem igazán indult el nála.

2020. aug. 25. 14:30
 5/7 Derjaderja ***** válasza:
66%

Jó, de nem mindegy, mi a védőnő heppje? Nem hatóság....

Max azt mondod, megy.

2020. aug. 25. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem vannak dolgok,amikre nem tudsz hatással lenni.

A gyerek fejlődik a saját tempójában,ha nem beteg ,nincs szüksége gyógytornára ,vagy bármiféle fejlesztésre,akkor nincs más dolgod ,mint játszani vele,és majd magától megtanulja ezeket.

Lehet,hogy nem is érdekli,lehet,hogy majd később fogja használni,lehet,hogy soha,szerintem teljesen lényegtelen ha egyébként tipikus a fejlődése.

2020. aug. 25. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Készíts egyszerűbb formabedobót egy cipősdobozból. Csak kör és négyzet lyuk legyen rajta, abba dobáljatok golyókat és kockákat. Építőkockátok talán van, vegyél hozzá akkora fagolyókat, amik nem mennek át kockáknak vágott lyukon, meg persze fordítva se.

Aztán mórikálj kicsit a gyereknek, hogy viccesnek találja a tárgyak eltüntetését, meg hogy a dobozban megint megtalálja őket.

2020. aug. 29. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!