Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy érdemes nekikezdeni a...

Hogy érdemes nekikezdeni a napirend kialakításának?

Figyelt kérdés
Egy hónapos babámmal már lassan szeretnék valami napirendhez hasonlító dologba belekezdeni. Eddig annyi van, hogy késő délután séta, utána fürdés, és ennyi. Iszsz baba, aki ráadásul jellemzően cicin alszik el, szóval nem igazán tudom, hogy fogjak hozzá a napközbeni fix altatásokhoz vagy etetésekhez. Vagy ez még korai lenne és majd alakul? Több helyen olvastam már, hogy egy hónapos korára nem olyan kaotikusak már a napok (és az éjjelek), de nálunk ez még egyelőre nem jött be, nem igazán volt még két egyforma napunk (ha mégis, az tuti a véletlen műve volt és azóta se ismétlődött).
2020. aug. 25. 14:44
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Neki még bőven elég az, ha az esti rutinotok fix. Majd, szépen lassan kialakul.


Nálunk, az etetések segítettek beállítani egy fix napirendet, mert időre szoptattam, nem iszsz babám volt.

2020. aug. 25. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Igazából nem az számít, hogy mikor történik, hanem az, hogy a dolgok sorrendben történjenek. Játék-fürdés-evés-alvás. Ha ezt esti rutinként sikerül kialakítani, akkor az jó. És nem nehéz. Nappal ilyen pici baba még csak eszik-alszik, nemnagyon lehet ritmust tartani.
2020. aug. 25. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
73%
Úgy, hogy hagyod a maga menetében lenni, és észben tartod, hogy kb 2 órát tud egyhuzamban fenn lenni. Figyeled az álmosság jeleit, és amikor álmos, leteszed.
2020. aug. 25. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!