Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Napirend kialakitasa hasfájós...

Napirend kialakitasa hasfájós babánál?

Figyelt kérdés
gyerekem most 8 hetes, lassan kellene neki napirend. csak az a baj hogy mivel hasfajos, nagyon keveset alszik, napi 8-9 órát. egyben sokat, aztán órákhosszat ébren van. emiatt nincsenek fix etetesek, a séta sem fix, sőt a fürdés is előfordul hogy csúszik, ha akkor èpp véletlenül alszik. kelteni azért nem akarom mert megfigyeltem h akkor nagyon nehezen alszik vissza. meg hát szivem sincs kelteni ha vègre elalszik. De hogyan lesz igy napirendje? ne foglalkozzak vele? most már kellene hogy legyen napirendje, de hogy fogjak hozza??
2014. szept. 2. 12:41
 1/4 anonim ***** válasza:

Engem is mindenki a napirendel csesztetett, de ennyi idős gyereknél nagyon nehéz még, szerintem értelme még nincs kialakítani.

Annyit tudsz esetleg, hogy nagyjából ugyanakkor mentek le sétálni, a fürdés nagyjából akkor van.

Én azt mondom ne foglalkozz a napirenddel még. Később lesz ennek jelentősége, szóval azért 1 éves korra legyen napirend. De majd meglátod, hogy hozza a cipőt abban az időpontban amikor a séta van, hihetetlen de óra nélkül tudni fogja hogy jön a séta :) De ez később lesz :)

2014. szept. 2. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
hát igen, csesztetnek vele, mert a rokonok gyerekeinel mar 3 honaposan.volt napirend. persze ok nem.voltak hasfajosak nagyon jo alvokajuk volt. igy aztan a nagy okosok nem ertik.miért nem tudok rendszert vinni miért van az hogy ha jonnek meglatogatni nem tudom percre.pontosan megmondani mikor eszik. nem is tudom mikortol kene hogy napirendje legyen de.most eselytelen a dolog. igy is napi 3 orakat alszok ha meg ebresztenem meg ennyit se tudnek.
2014. szept. 2. 14:56
 3/4 anonim ***** válasza:
Nekünk akkor lett napirendje, amikor már a tízórai, ebéd, uzsonna nagyjából ki volt váltva, addig nem. De onnantól órát lehetett hozzánk igazítani. Ráértek még vele.
2014. szept. 2. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

akkor ne mond nekik, hogy ne akkor jöjjenek mert nem tudod mikor eteted :) Jönnek valamikor aztán te meg ha úgy alakul elvonulsz és megeteted :)

Nem is tudom hogy volt valakinek már ilyenkor napirendje, ilyenkor még annyira válozó minden jelentősen nő a kajálása, átalussza majd az éjszakát, de így 8 hetesen ezek még nem annyira vannak. Szóval úgy 7-8 hónaposan fog inkább kialakulni. De mondom, legyen támpont a séta, fürdés, meg a kaja is be fog állni.

Hidd el mindenkit cseszegetnek ezzel, nem kell mindent elmondani, orrukra kötni. Jöjjenek akkor amikor neked jó, ne arra hivatkozz mikor etetsz, ha úgy alakul akkor meg mondom megeteted, addig a Párod szórakoztatja őket.

El ne hidd, hogy nekik ilyenkor már minden úgy volt ahogy majd lesz fél év múlva :)

A napirend nálunk úgy alakult hogy beállt hogy felkelt minden nap 5-kor, aztán ez változott és utána későbbi kelés állt be véglegesnek, szóval akkor megkapta a tápszert, aztán sétálni mentünk, 10 körül tejpép aztán aludt, aztán ebéd, utána szintén aludt, mikor kelt kapott megint valamit enni, sétálni mentünk, majd vacsi, fürdés, utolsó tápszer, alvás. Szóval nálunk így volt a napirend, most is hasonló, csak nem tejpép, tápszer van és márcsak ebéd után alszi és este :)

Szóval a napi 3 alvásból láthatod, hogy nálunk is később lett a napirend.

2014. szept. 2. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!