Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Napirend kialakítása, de hogyan?

Napirend kialakítása, de hogyan?

Figyelt kérdés

A en babám meg csak 3 hetes de a csapból is az folyik h milyen fontos a napirend kialakítása.

Nem igazán tudom, hogy hogyan kivitezzem ezt, vagy honnan kezdjem?

Egyelőre ott tartunk hogy az evések 3 óránként vannak (+- fel ora), de persze mindig más időpontban, ezt a baba alakítja. A fürdetesnek sincs fix időpontja, általában 6 es 8 köze sikerül belőni. Sétálni megint csak akkor viszem mikor éppen kedvünk szottyan, általában délután. Ez igy megfelelő? Egy ismerősöm azt mondta h nekik a furdetes ilyenkor mar fix időpontban volt es h ez fontos. De hogyan, ha mindig máskor kel? Vagy ebresszem?

Nem tudom mit csináljak, erőltessem a rendszert vagy majd o úgyis kialakítja saját magának?


2015. máj. 14. 11:20
 1/10 anonim ***** válasza:
napirend majd kb. 5-6 hónapos kor körül kell. most még csak az a fontos, hogy miként követik egymást az események. szokja meg hogy a fürdés este van, és utána már nincs játék, hanem alvás van. szokja meg, hogy reggel, mikor felkel, eszik...így mindig éhes lesz majd reggelente...szokja meg hogy délben evés és utána alvás..mindegy hánykor, a lényeg a sorrend. Én szerintem ebben a korban lehetetlen napirendet kialakítani egy átlagos habitusu baba mellett. Alapokat persze le lehet fektetni, de hetente meg fog változni még.
2015. máj. 14. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Újszülöttnél erőszak a napirend (kivéve azoknál a babáknál, akik önmaguktól beállnak valamiféle napi ritmusba, de ilyen korban ez még nagyon ritka, ne is várd el!!!). Újszülött babádat akkor gondozod a legjobban, ha csak az igényeire figyelsz: ha a közelségedre vágyik, vedd fel, babusgasd, ha a közeledben szeret elaludni, engedd így neki, ha éhes, adj cicit akkor is, ha még nem telt el x óra, ha sír, soha ne hagyd magára, még ha segíteni nem is tudsz pl. egy hasfájáson, és a karodban is sír, rengeteget jelet neki, hogy ott vagy vele!


A fürdés-éjszakai altatásnál sem nézi még az újszülött az órát, a kőbe vésett időpontnál sokkal fontosabb a történések egymásutánisága, de ennek is inkább később lesz jelentősége, nem három hetesen, hiszen ilyen kis babánál még nincs nagy különbség az éjszakai és nappali pihenés között, teljesen normális, ha még sokszor ébred, és majdnem olyan gyakran kér cicit, mint nappal.


a figyeled a babádat, akkor hónapról hónapra ki fog alakulni (és amikor szükséges, akkor alakulni is fog tovább) az a ritmus, ami a babának a legjobb. Az első időkben az a helyes, ha ti igazodtok hozzá, amikor már képes rá, hogy ő is alkalmazkodjon, akkor közelíteni kell egymáshoz a család és a baba igényeit.


És jól alvó babát nem kell ébreszteni, pláne nem azért, mert itt a fürdés ideje (kivéve ha olyan betegsége van, ami miatt aluszékony és alvás miatt hosszú időn át nem eszik, emiatt nem fejlődik. De ha jól fejlődik,hízik, akkor enni sem kell ébreszteni, mert tud pótolni ébredés után).

2015. máj. 14. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

A fürdetést fixáld, legyen az az első fix pont. Próbáld meg betenni fél órás csúsztatással max. Mikor már közeleg az idő, akkor próbáld meg az előtt szoptatni, mielőtt kérné és éppen ébren van, így kicsit lehet irányítani. A séta is lehetne fixebb. Ha kialakítanád, hogy ez a kettő legalább fix legyen, egy idő után kialakulna. Minél több fix dolgot viszel bele, annál jobban lesz neki is napirendje. Pl reggel, mikor felkelsz, kávézol, reggelizel, mindig vidd magaddal, rakd le a pihenőszékbe vagy járókába, vagy amid van-legyen a reggeli felkelésed, reggelid fix, a napi teendők nem lehetnek fixek, mert mindig más a feladat. De a te ebédet és vacsorád is lehet fix és mikor látja, hogy vannak napirendi pontok, ő is megszokja és besorolódik ezek közé. Nem kell megvárni, míg kéri a tejcsit, megelőzheted ezt.

Első babánál én is úgy csináltam, ahogy te, megvártam, míg ő jelez, nem volt konkrét napirend. De most másodikkal akartam is és kellett is, mivel a nagyhoz igazodnia kell a kicsinek. Reggel megyünk oviba a naggyal, addigra el kell készülnünk.

Mondjuk most épp átalakulóban van a reggeli napirendünk annyival, hogy korábban kel a pici, egyre többet van fenn. 5 hónapos. A napirend állandóan változni fog kicsit.

2015. máj. 14. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Első vagyok: azzal teljesen egyetértek, hogy a második, többedik gyerek már egy kialakult családi napirendbe _születik bele_ ,ennyiből más az ő és a szülők helyzete is (könnyebb sok szempontból), mint az elsőnél. Szerintem amit Te leírtál, az nagyon jó, az egész család számára elfogadható, a kisbabával szemben sem erőszakos "betörés". Nagyon hasznos, amiket írtál!
2015. máj. 14. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

az első én vagyok :))


első :)

2015. máj. 14. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
:) Előzőt akartam írni, bocsi:)
2015. máj. 14. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Mikor a lányom 3 hetes volt,nem is volt napirendünk:)

Nálunk az esti fürdetés volt fix, igazából szerencsénk is volt mert 7re terveztünk a fürcsit és akkor általában mindig ébren is volt.

Nekünk olyan 3hónapos korában kezdett kialakulni a napirend.

Szerintem egyáltalán nem kell siettetni..

Pár dolog meg úgyis magától fog alakulni szépen lassan. Pl beáll nála az evés alvás ritmusa,amihez te is tudsz majd alkalmazkodni,a szerint kialakítani a napirendet.

Egyébként ajánlom a suttogó című könyvet. Abban nagyon hasznos tanácsot kaphatsz a napirend kialakításához. Én onnan "tanultam":) Röviden a 4É... Evés, Ébrenlét, Édes álom és Én időm:) Már 5 hónapos és gyönyörű napirendünk van.

2015. máj. 14. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Koszonom a válaszokat! Megpróbálom akkor fixalni a fürdés időpontját, bar meg nem tudom hogyan :)

A sétával bajban vagyok mert van h intéznem is kell épp valamit vagy ilyesmi es akkor délelőtt megyek. Viszont tegnap pl nagyon meleg volt ezért mentünk délután. De délután nem olyan jo mert akkor tudok egy kicsit en is aludni (délelőtt nem megy). Viszont jon a nyár es akkor délelőtt mar meleg lesz..Ahh nem egyszerű.

2015. máj. 14. 13:41
 9/10 anonim ***** válasza:

Én a legkevésbé sem ajánlom a Suttogót, ha valaki tapasztalatlan, nem mert az ösztöneire hallgatva és a babájára figyelve rugalmas lenni és csak csemegézni a könyvből, hanem betűről betűre be akarja tartani, akkor "jobb" esetben erőszakkal betöri a csecsemőjét egy természetellenes, bár a szülőnek kényelmes napirendre, rosszabb esetben annyira ellenkezni fog a gyerek, hogy anyukának nincs szíve erőltetni a dolgot, de addigra már idegroncs lesz a sok kudarctól és úgy fogja érezni, hogy mindent ő rontott el.


A Suttogóban is vannak kifejezetten jó tanácsok, de csak azoknak ajánlom, akik tudnak kritikusan olvasni, és tényleg csak azt felhasználni belőle, ami nekik is jól működik. A második kötet egyébként, ami már a kisgyermek nevelésével foglalkozik, kifejezetten jó és hatékony is.

2015. máj. 14. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nekem nagyon bevált a suttogó némely pontja. Szerencsémre a babám az első próbálkozáskor nagyon "nyitott volt" semmiben sem kellett erőszakosnak lenni:) Tényleg a szerencsén múlott az ,hogy nálunk a 4É tökéletesen bevált.


Viszont utolsó igazad van sok mindent nem is próbáltam, hiába írja a könyv,hogy így jó meg úgy. A drágám egész egyszerűen nem olyan természetű,hogy kivitelezni tudjam nála és erőszakkal semmit de SEMMIT nem fogunk alkalmazni nála. Viszont ez a napirendes dolog szuper:)

Ennél tovább még nem olvastam,de majd ha aktuális lesz újra kinyitom a könyvet.

2015. máj. 17. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!