Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kis tanácsot szeretnék kérni?

Kis tanácsot szeretnék kérni?

Figyelt kérdés
Ma doktornő szólt hogy kislányomnak a kisajkak kezdenek össze noni. Mondta hogy betaldinnal kezeljék le neki és próbáljam szethuzni. De 2szer leültem neki le pelenka cserelnel de úgy vettem észre hogy fáj is neki. Volt valaki hasonló helyzetben hány nap alatt jött rendben neki?
2020. aug. 26. 16:39
 1/7 anonim ***** válasza:
A ket kisajak nott ossze egymassal v mindket kisajak a mellette levo nagyajakhoz?
2020. aug. 26. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
26%
A doki nem szedte szét neki? az ő dolga lett volna vagy egy sebeszé.Ha már széthúztad neki,kamillát vízbe ultesd bele első pár pisilésné fájni fog neki.ha nem húztad szét keress egy másik orvost aki szakszerűen megcsinálja és ne állj neki egyedül.
2020. aug. 26. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
A két kisajkak nőt össze egy kicsit. Nem húzta szét neki a doki. Egy picit húztam szét neki de olyat ordított hogy inkább hagytam még én is megijedtem.
2020. aug. 26. 19:08
 4/7 anonim ***** válasza:
Ne húzgáld mert fáj neki. Ez nem így működik. Mennyi idős a lányod? Nekünk is van ilyen probléma, pár hónapos korában vettem észre. Nálunk a doki a következőt javasolta; mivel úgy látszott a vizelet tud ettől rendesen ürülni várunk, van hogy magától javul, ahogy nő a gyerek (nálunk már látható javulás magától, most másfél éves), ha nem válik szét teljesen 2-3 éves koráig akkor kapunk ösztrogén tartalmú krémet, azzal kell bekenni, 2-3 hét alatt várható eredmény. Ha ez sem segít, ami már tényleg ritka, akkor van az, hogy műtéttel lehet szétválasztani. Amit eddig tettem, hogy javuljon/ne legyen rosszabb: pelenkázásnál krémmel csak a nagyajkak széléig kenem, hogy azok ne tapadjanak még jobban össze a krémtől, pelenkázásnál mindig rendesen kitörlöm a nagyajkak között is, hogy ha lenne ott krém mégis akkor kitöröljem, illetve napi többször állítom zuhany alá peluscserék között (mikor bekakil akkor fixen, de van, hogy anélkül is), így biztos, hogy nem marad semmi a nagyajkak között.
2020. aug. 27. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
1eves a lánykám. Vizeletet tud rendesen uriteni. Doki javasolta hogy huzzam szét neki. De láthatóan fáj neki mert ellenkezik és üvölt is. Akkor ezek után ez magától helyre jön? Eddig minden pelus cserenel vizes ronggyal át töröltem neki.
2020. aug. 27. 10:40
 6/7 anonim ***** válasza:
Ja vagy összenő rendesen és mikor a vizeletét se tudja üríteni akkor majd műtik.Ahogy nem csak ottmaradt valadéktól lehet osszenovés hanem hajlamtol is.
2020. aug. 27. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
4-es vagyok. Kérdező, ez egyáltalán nem biztos, hogy helyrejön, vagy igen, vagy nem. Nekem azt mondta az orvos, hogy várjunk, mert ez is egy lehetőség, kb 5 hónapos volt a lányom, mikor mondtam az orvosnak, hogy én ezt látom. Erre mondta, hogy még kicsi, az ösztrogén tartalmú krémet nem javasolja két éves kor alatt, de ezzel kell kezdeni, ha nem javul, így várjunk addig, ha nem okoz panaszt a gyereknek. Nálunk azóta némileg javult, de persze ha nem jön helyre teljesen akkor két éves kora körül kapni fogunk krémet. Én azt javaslom neked, hogy kérj egy masodvelemenyt is egy másik orvostól és az alapján mérlegelj.
2020. aug. 27. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!