Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért adják sokan a saját...

Miért adják sokan a saját keresztnevüket a gyereküknek?

Figyelt kérdés
Ez a leghülyébb szokás szerintem. Ismerek egy családot, ahol mindenki János, aztán csodálkoznak, hogy folyton összekeverik őket.

2020. aug. 31. 17:14
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
95%

12


Nem tudom, hogy a falusi fogatlan kőműveseknél hogy megy, nem járok a köreikben, te bizonyára sok olyat ismersz. De a falusiakat nem kell ám lenézni, szerintem tök jó, ha falun öröklődnek a nevek, ráadásul nem röhejes divatnevek (Benett, Marcell, Bence, Noell, Rágódumi stb.). A Lajossal egyébként mi a baj? Kossuth és Batthyány is ezt a nevet viselték. Amúgy pont a nemességre és a polgárságra volt anno jellemző a keresztnevek öröklődése (ha nem az apuka nevét kapta a gyermek, akkor jellemzően a nagypapáét pl.). De ugye épp ez a két réteg tűnt el sajnos.

Ma már nem divat, rendben van, de miért kell azokat fikázni, akiknél még hagyomány ez? Nektek nem tetszik oké, de mi közötök hozzá?

2020. aug. 31. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%
Tartják a régi szokást. Senki sincs kötelezve, hogy így tegyen.
2020. szept. 1. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:

Apai ágon szokás nálunk is, hogy a legidősebb fiú az apja nevét kapja. De a fiúknál van ez, a lányoknál nálunk nem szokás, de láttam már másnál olyat is. Értelmiségi család vagyunk, városban lakunk, de nem mintha ez számítana.

Ha lesz gyerekem, én is tartanám ezt. Apukámat is mindig meg tudtuk különböztetni nagyapámtól, és az ismerősöknek is nagyapám "Gyuri bácsi", apukám meg "Gyurika".

"Már csak praktikus okokból se jó, azt se tudják, hogy melyik János kapta a levelet."

Feladóból azért kiderül és lehet következtetni. :)) Egyébként szinte csak a közüzemi és egyéb házzal kapcsolatos dolgok jönnek ma már postán, az meg arra a névre, aki nevén a ház van.

2020. szept. 1. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
62%

13om.

Oké. Akkor a te gyereked 2. Gyurika lesz?

Vagy kis Gyurika? Esetleg Gyurka?

Tényleg egyedi.

Amúgy ilyen nevet én 30 éve se adtam volna. Nem még 2020ban vagy utána..

2020. szept. 1. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

14


30 éve még nem is éltél, honnan tudod? Akkor még az oktatás is jobb volt.

2020. szept. 1. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

ötlettelen.

Illetve szereti szeretettel magyarázni,hogy annyira szeretik hogy róla nevezik el a gyereket....brrr.

Nagyimmal is ez volt, utálta is a nevét,ahogy a nagyanyja is. Remek döntes volt!

2020. dec. 27. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

Annyira szereti, ja saját magát maximum, anyuka meg egy élettelen papucsállatka akinek önálló gondolatai nincsenek és az ura alárendeltje. Ezt gondolom az ilyen öröklödő csodanevekről, főleg ha az ilyen tipikus Attila, György, Lajos és társai ódivatú nevek amiket amúgy már kb senki nem ad manapság. Az üknagyszülők meg forognak a sírjaikban, hogy ilyen élettelen, gyáva bandát, hogy a hatodik ugyanaz születik a családban és egyik sem mert mást választani... Ilyen gyökér szülőknél érdemes másodiknak vagy lánynak születni (habár olyat is láttam, hogy anyuka neve öröklődött).

Jó kis sírhelyei lesznek amúgy az ilyen családoknak, lesz rajta 6 Kovács Attila különböző évszámokkal. Én mondjuk csak egyszer írnám a nevet és az alá listáznám mikor éltek 😂

2020. dec. 27. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

17


Te aztán nagyon bátor vagy! Megmondtad a frankót! Az írásod remekül tükrözi, milyen primitív vagy.

2020. dec. 27. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

Láttam már olyat. Lány az anyja nevé fiú az apjáét.

És nem kelett meszire menni. Azt hiszem valo világ 1széria.

2020. dec. 27. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
18: az is lehetek, te meg gondolom apa nevét adtad azért vagy ilyen sértett 🥺
2020. dec. 28. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!