Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Pár hetes babát hogyan lehet...

Pár hetes babát hogyan lehet ébren tartani? Egyáltalán kell-e?

Figyelt kérdés

5 hetes a kislányom, ma egész nap csak alszik, néha felébred szopizni, de egyből visszaalszik utána. Eddig ilyen nem volt, azért napközben általában ébren volt, néha aludt 10-20 perceket, jobb esetben egy órát, de azért inkább aktívan cuki volt, hason feküdt és gyakorolta a fejét tartani meg minden. Nem félek, hogy bármi baja lenne, inkább csak azon aggódok hogy ha végig alszik napközben, akkor éjszaka nem fog, és felborul az eddig látszólag egész jól beállt bioritmusa.


Ilyenkor vajon ébren kéne tartanom valahogy, amikor szopizni felébred? Ha igen, mégis hogyan, van erre valami általános trükk?


Vagy ha ez a növekedési ugrással van összefüggésben, akkor 1-2 nap alatt elmúlik és nem lesz tartós "kár" a bioritmusában? Merthogy egész jól belőtte, hogy nappal ébren vagyunk, éjszaka alszunk, eddig legalábbis, nem szeretném ha ez most emiatt megfordulna.


Nektek mi a tapasztalatotok?


2020. szept. 4. 16:06
 1/4 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem hagyd aludni, ha nappal kipihenik magukat, éjjel is jobban alszanak a babák. Ha ébren próbálod tartani, lehet hogy tiszta nyűgös lesz, lehet hogy jól bírja majd, de túlpörög és nagyon nehezen tud elaludni utána. Elég frontos az idő, lehet az is rátesz, de ahogy említetted a növekedési ugrás is lehet. Az én fiam is napok óta többet alszik. Ő mondjuk 6 hós, de a frontok, a fogzás, a mozgásfejlődés, ezek kimerítőek tudnak ám lenni. Nálunk amikor kisebb, tán 1-2 hónapos volt, volt egy időszak, amikor nappal kb többet aludt mint éjjel. 2-3 hét alatt ázrendezte magának kb a napirendet, és nappal volt fent többet utána. Én követtem az ő ütemét, azt a pár hetet kibírtam kevesebb alvással. Mára nagyon jókat alszik. Este 9 fél 10től reggel 6-7ig. Eszik, és visszaalszik 9ig kb, de ma csak fél11kor keltünk :D
2020. szept. 4. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
85%

Alapszabály, hogy alvó babát nem keltünk fel.


Az alvásra ugyanannyi szüksége van mint az evésre. Ilyenkor dolgozza fel az agyuk az ingereket, amik érik, a növekedés alvás közben zajlik, a tanultak elraktározása is ekkor van.


5 hetes, semmilyen bioritmusa nincs még beállva, ilyenkor a babák még esznek, kakálnak, pisilnek, alszanak, és pár perceket cukiskodnak ébren, ilyenkorra kell időzítsd a hason töltött időt, a nézelődést stb.

2020. szept. 4. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem tedd össze a két kezed, hogy így alszik a babád. Az én fiam két hónaposan is csak 10 órát alszik egy nap. Ő ilyen, orvos is látta már makk egészséges.

A lányomnál ezt úgy csináltam, hogy amikor már 3 órája aludt, akkor pelust cseréltem rajta, megpróbáltam megetetni ha kért, és utána aludt tovább, így a 6-7 órás hosszú alvása estére esett. De ennél jobban én gyereket nem piszkálnék.

Ezt a technikát csinálnám a fiammal is ha nem lenne folyamatosan ébren.

2020. szept. 4. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 khniki ***** válasza:
100%
Jellemzően ezeken az alvós napokon nőnek egy nagyot. :)
2020. szept. 4. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!