Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Disana megkötős mosható pelenka?

Disana megkötős mosható pelenka?

Figyelt kérdés

Akik ilyen pelenkát használnak, ti mit(betét, terta, prefold stb.) és mennyit, milyen sorrendbe raktok bele?

Illetve kb. hány darab pelenka és hány darab gyapjú külső kell?

Elég csak ilyen fajta pelenkákat használni, vagy jó ha van másmilyen is?



2020. ápr. 19. 17:58
 1/1 anonim ***** válasza:

Ajánlom, hogy lépj be Facebookon a Mosható pelenka piac és csevegő csoportba vagy a Gyapjúpelust használók csoportjába mert ott minden kérdésre választ kapsz és rá is tudsz keresni mindenre.

Rakhatsz bele amúgy kb bármit, ez nagyon gyerekfüggő, hogy mennyit pisil, ki kell kísérletezni, hogy mi válik be.

Az, hogy mennyi külső kell az függ attól, hogy mekkora a gyerek. Ha újszülöttel kezded akkor számolj napi kb 10 cserével, ha idősebb és már rendes kaki van akkor mondjuk napi 6. Betétből kell inkább sok, én mondjuk PUL külsőzök és abba biopamut prefoldot rakok vagy kenderes betétet. Amíg nem lesz kakis addig a gyapit nagyon sokszor újra lehet használni (meg a PUL külsőt is 3-4x), nem kell gyakran mosni de egy újszülöttnél a kaki azért nem az az egyhelybenmaradós ezért valami atombiztos belsőt vagy bugyira hajtott tetrapelenkát javaslok alá de a gyapi csoportban biztos okosabbak, én sosem használtam gyapjút.

Szerintem nem árt azért ha van mellé talonba 1-2 PUL külsőd esetleg de nyilván ez függ a készlettől.

2020. ápr. 19. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!