Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy lehet megoldani tömbházba...

Hogy lehet megoldani tömbházban a gyerek lecuccolását?

Figyelt kérdés
Tuti én vagyok a béna... kertes házban lakunk, de így is... ha megyünk valahova egy tortúra. Babakocsi, táskák és gyerek. Ezt kell a kocsiba betenni. Ez legalább két kör, ha kevés a cucc. Mert először kiveszem a babakocsit és beteszem, aztán a cuccok és aztán a gyerek. Ugye ehhez bent kell a gyereket hagynom addig a lakásban. Nyilván biztonságos helyen hagyom, a játszó szőnyegen. De en csak kb 10m-re vagyok. Aki a 4-en lakik és mondjuk lift sincs az mit csinál? Amúgy is. Cuccok plusz gyerek aztán bejárati ajtót bezárni, amihez egy full szabad kéz kell meg a kapuhoz is.
2020. szept. 4. 23:13
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
89%

Van a kocsiban egy pelenkázó táska és egy hurci, amiket sosem veszünk ki. Megfogom a gyereket, amagamhoz veszem a forgalmit, kulcsot, telefont és megyek.


Babakocsit nem cűgölök sehová, teljesen felesleges.

2020. szept. 4. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
100%
Annyi cuccot visz, és olyan helyen (pl hátizsákban, oldaltáskában), hogy elbírja gyerekestől. Nem tudom, hova indultok, de pelenkázó cucc, váltóruha, kaja. Egy táska. A babakocsit azokban a házakban, ahol nincs lift, a földszinten szokták tartani. 😉
2020. szept. 4. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 A kérdező kommentje:
Ma pl sétálni mentem egy barátnőmmel. Van egy hátizsákom. Az az enyém. Fix cuccaim vannak benne. De ezen kívül a gyereknek tettem bele kaját, váltó ruhát. Így sajnos pl az en kulacsom már nem fért bele (nem egy nagy táska). Ezen kívül van egy pici pelenkazo táska (mondjuk az nem rossz ötlet, hogy hagyjam a kocsiban 🤔). Ha az a kezemben van és felveszem a gyereket is, nem tudok zárni. (Meg hat a kaput sem nyitni). De ez nagyon alap felszerelés volt. Van amikor viszünk pl jatszoszonyeget, hogy a parkban kiterítsük, de ezt most ő hozta. Vagy másik barátnőmhöz mentünk, megbeszéltük főzünk valamit ahhoz is vinni kellett plusz egy szatyrot a cuccokkal meg az ajándékot, amit a kislányának vittem. Szóval ilyesmikre gondolok.
2020. szept. 4. 23:30
 4/31 anonim ***** válasza:
92%
Vegyél nagyobb táskát. Én akkorát hordtam magammal, amibe belefért egy kicsire összehajtható pokróc (akár olyan strandtörölköző, amit nagyon picire lehet hajtogatni), a pelenkák, váltóruha, kaja, innivaló, törlő, pénztárca, kulcs, telefon, meg 1-2 kisebb játék. Nem batár nagy, de egy normális méretű, nem divathátizsák elég kellene, hogy legyen. Nagyon max. még egy vállra akasztható táska, de úgy már a gyereket is tudod fogni :) Mondjuk én többnyire magamra kötve hordtam, így szabad volt a kezem, de ha nem, akkor a babakocsi aljába tettem a válltáskát (ha volt), úgy toltam le az emeletről.
2020. szept. 4. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 A kérdező kommentje:
Igen, csak nem akarok nagy hátizsákot. 2-3 picit be tudok tenni a kocsi aljába egy nagy már nem fér be 😕 plusz ragaszkodom a saját hatizsakomhoz. Az a nem gyerekes holmim, de akkor értem persze, hogy hogy lehet(ne) megoldani, ha muszáj lenne.
2020. szept. 4. 23:54
 6/31 anonim ***** válasza:
90%
Babakocsiba gyerek, alulra táska. Van 2 szabad kezem és mindent viszek. Bezárok, kocsit letolom az autóig, gyereket bekötöm, cuccokat bepakolom, kocsit összecsukom, beteszem. Logika.
2020. szept. 5. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
100%
Van egy nagy Skip Hop pelenkázóhátizsákunk ami egyrészt olyan nagy mint Hermione táskája, mindent IS elnyel, másrészt van akasztóna aminél fogva fel tudom lógatni a babakocsi vázára: [link] . Tehát hátizsák a hátamra, gyerek egyik kéz, babakocsi (könnyű Cybex) összecsukva másik kéz és indulhat a mandula le a másodikról, lift nincs. Ha valamit nyitni / zárni kell akkor babakocsi lerak, befékezve bárhol megáll és intézkedem. Voilá. 😁
2020. szept. 5. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 A kérdező kommentje:
6 igen ezt már egyszer csináltam, valóban logikus. Csak több idő volt bepakolni a kocsiba meg utána ki belőle és összecsukni mint külön kiszaladni vele. Plusz tömbben ez is csak akkor működik, ha van lift. Ezért morfondíroztam, ok vajon hogy oldják meg?
2020. szept. 5. 00:39
 9/31 anonim ***** válasza:
95%

Mi a 3 emeleten laktunk anno a nagylányommal én babakocsistól táskástól vittem le kézben, volt, hogy naponta többször is. A lépcsőházban nem lehetett tartani a babakocsit. Nem volt liftünk... ja és 50kg voltam.

Most a kicsivel már a 18 emeleten lakunk, ha lift próbléma lépett fel kenguruba simmán le és felsétáltam vele.

Egy kis mozgás nem árt 😊

2020. szept. 5. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
83%
A negyediken lakunk, lift nincs. Mindent kipakolok az ajtó elé, és 1-2 lépcsőfordulónként, vagy esetleg 1-2 emeletenként haladok előre ha sok a cipelni való, hordozókendőben magamon a baba végig. Ha épp nem a tárolóban van lent a babakocsi, és azt is le kell vinni, akkor gyerek babakocsiba beköt, és így az ülő részt a vázról levéve fent hagyom az ajtó előtt a babával, a kocsi aljával lerohanok. Majd visszarohanok, és leviszem a tetejét babástól, hátamon a táska. Visszafelé ugyanaz fordítva, akkor természetesen először a babát és a kocsi tetejét viszem fel. Sokat lépcsőzök így, de megszoktam már.
2020. szept. 5. 03:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!