Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Adjak a babámnak konakiont?

Adjak a babámnak konakiont?

Figyelt kérdés
Ma három hónapos, anyatejes, csak napi egy étkezésre kap tápszert. Adjak akkor neki konakiont? Persze a védőnőmet nem bírom elérni :(
2008. nov. 27. 14:29
 1/10 anonim ***** válasza:
75%
Ha kap tápszert is akkor nem kell. Én úgy tudom azoknak a babáknak kell adni akik CSAK anyatejet kapnak.
2008. nov. 27. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
0%
Hívd fel a gyerekorvost, ő tudja
2008. nov. 27. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Én is így tudom, mivel a tápszerbe van K vitamin is. De hogy egy adag tápszer fedezi-e a napi szükségletet azt nem tudom, Ha késel egy napot esetleg a beadásával, attól még nem dől össze a világ, próbáld meg felhívni a védőnőt még egyszer vagy a gyermekorvost, és amíg nem tudsz valamelyikkel beszélni, ne add be.
2008. nov. 27. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem most kellett abbahagynom a konakiont,mert most lett teljesen tápszeres.Amíg csak kiegészítettünk,adnom kellett havonta ugyanúgy.De azért majd ha tudod egyeztess a védőnőddel,mert ahogy látom mindenhol más a szokás.
2008. nov. 27. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

"Az egészséges, szoptatott újszülöttek, akik étellel K vitamin pótlásban nem részesülnek, általában 2 mg Konakion-t kapnak havonta szájon keresztül, amíg át nem térnek a szilárd ételekre." Ez van a betegtájékoztatóban, nesze semmi, fogd meg jól.

A privát véleményem az, hogy napi 1x-i tápszerezés nem biztos, hogy fedezi a K vitamin igényt.

Próbáld meg felhívni a dokid.

Üdv.

2008. nov. 27. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
50%
Kérdezd meg a dokit, de ha már 3 hónapig ráért a dolog, akkor még pár napot kibírtok nélküle,ha kell is adnod.
2008. nov. 27. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Eddig adtam neki havonta, amíg csak anyatejes volt. Pár hete kap tápszert is és ezért bizonytalanodtam el. Akkor megvárom a holnapot, végül is egy napon nem múlik semmi :) A védőnő majd kitalálja mi legyen. Köszönöm a gyors válaszokat!
2008. nov. 27. 15:18
 8/10 anonim ***** válasza:

Mi is részben tápszerezünk, és nekünk is kell a K vitamin. Pedig nálunk több étkezés is tápszer. Az orvos azt mondta, h adjam a babának.

Én adnék a helyedben.

Azért kérdezd meg a dokidat, és cselekedj úgy, ahogy mondja!

Ha nem tudod elérni, 1-2 nap késés sztem is belefér.

2008. nov. 27. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Azaz, a védőnődet. De a gyerekorvost is megkérdezheted (én benne jobban bízok, mint a védőnénimben)
2008. nov. 27. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Hívd fel a védőnőt vagy a dokit! De! Én úgy tudom (nekünk is ilyen gondunk volt), ha vegyes táplálkozás (anyatej + tápszer), akkor kell. Amíg anyatejes valamennyire is, addig adni kell. De szerintem is pontosíts szakértővel! Az én babám napi egyszer (max. kétszer) kapott anyatejet az elapadás előtt és akkor is adnom kellett. Bajt nem okoz.

Üdv

2008. nov. 27. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!