Adjak a babámnak konakiont?




válasza:



válasza:



válasza:



válasza:



válasza:Szia!
"Az egészséges, szoptatott újszülöttek, akik étellel K vitamin pótlásban nem részesülnek, általában 2 mg Konakion-t kapnak havonta szájon keresztül, amíg át nem térnek a szilárd ételekre." Ez van a betegtájékoztatóban, nesze semmi, fogd meg jól.
A privát véleményem az, hogy napi 1x-i tápszerezés nem biztos, hogy fedezi a K vitamin igényt.
Próbáld meg felhívni a dokid.
Üdv.




válasza:



válasza:Mi is részben tápszerezünk, és nekünk is kell a K vitamin. Pedig nálunk több étkezés is tápszer. Az orvos azt mondta, h adjam a babának.
Én adnék a helyedben.
Azért kérdezd meg a dokidat, és cselekedj úgy, ahogy mondja!
Ha nem tudod elérni, 1-2 nap késés sztem is belefér.




válasza:



válasza:Szia! Hívd fel a védőnőt vagy a dokit! De! Én úgy tudom (nekünk is ilyen gondunk volt), ha vegyes táplálkozás (anyatej + tápszer), akkor kell. Amíg anyatejes valamennyire is, addig adni kell. De szerintem is pontosíts szakértővel! Az én babám napi egyszer (max. kétszer) kapott anyatejet az elapadás előtt és akkor is adnom kellett. Bajt nem okoz.
Üdv
Kapcsolódó kérdések:
Azóta már kibujt egy foga,de jön szerintem a következő.
Hipp-es alma csipkebogyó teát iszik napi 200ml és rettentően sír.Nekem azt mondtak adhatok neki.Kérlek segítsetek.
Az orvos úgy írta fel a receptet, hogy a szoptatás ideje alatt heti egy, a védőnő azt mondta, hogy 8 hét után havi egy. Most hogyan kell?
Sziasztok!Kicsit tanácstalan vagyok kérlek benneteket, hogy segítsetek nekem.Az van,hogy a kislányom születése óta tápszeres sajnos, mert nem nagyon akar tejem lenni.Közben azért csak lett valamennyi,de az nem elegendő számára.Holnap lesz 1 hónapos a kicsi és a védőnőm...
Minden jog fenntartva © 2026, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!




