Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mik voltak az első óvintézkedé...

Mik voltak az első óvintézkedések, amiket megtettetek, amikor elkezdett kúszni a babátok és már a lakás szinte minden részét használta?

Figyelt kérdés
A mi babánkat főleg a konnektorok és vezetékek érdeklik. Azon kívül, hogy vakdugó, meg megpróbálom eldugni a hoss zabbítót...miket tehetek még? Olvastam már sok oldalt erről, de gyakorlati dolgokra lennék kíváncsi:)))
2010. aug. 6. 08:08
 1/4 anonim ***** válasza:
Az biztos,hogy a konnektorok védelme a legfontosabb,aztán ott vannak a nagyobb,de gyerek által elmozdítható tárgyak,amik pl. a fejére eshetnek,ezeket azonnal feljebb kell pakolni.Ott vannak a virágok,előszeretettel tépkedik és megeszik,ezek többsége ártalmatlan,de vannak mérgezőek is és amúgy se egye meg.Aztán az apró tárgyak,amelyeket lenyelhet,a gyógyszerek,tisztítószerek,ezeket mind eltenni általa meg nem található helyre.Hirtelen ennyi jutott eszembe,de biztos van még ezer féle.
2010. aug. 6. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Mi is a konnektorokba tettünk olyan ragasztós műanyag lapot, ami eltakarja a lyukakat, és a villásdugót nekünk is elfordítás után kell bedugnunk.

A számára elérhető virágokat át kellett helyeznem másik helyre, mert állandóan tépkedte, és előszeretettel eszegette volna.

Az éles sarkokra (asztal és polcok) tettünk sarokvédőt (ikeában vettük).

A fiókokra és szekrényekre szekrényzárat szereltünk (nyitogatta volna a fürdőben az egyik szekrényt, ahol vegyszerek vannak).


Lehet kapni még sütőhöz és hűtőhöz is zárat pl.

2010. aug. 6. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
átpakoltuk a fiókokat.alulra kerültek a ruhák, felülre az iratok.így nem baj, ha az alsókat kipakolja.de hamarosan szerzet be fiókzárat is.a konnektorokba raktunk védőt, nekünk olyan van, amit csak egy kis kulccsal lehet kivenni.a vezetéke elé húztuk a bútorokat,a virágokat átpakoltuk
2010. aug. 6. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
lehet hogy nem jól csináltam, de én nem pakoltam el semmit egyenlőre (1 éves a babám) hanem, ha olyat csinált amit nem szabad, elvettem onnan a kezét, és mondtam, hogy nem szabad, 100-szor is akár egy nap... aztán hogy most már megy, van, hogy az egész gyereket arrébb kell vinni, sokszor rászólni, de egyenlőre még nem kellett zárakat tenni a fiókokra, nagyjából már tudja mit szabad, vagy legalábbis ha rászólok általában békén hagyja őket. Persze a konektorok nálunk is be vannak vakdugózva, de ennyi.
2010. aug. 6. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!