Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy lehet ilyenkor segíteni...

Hogy lehet ilyenkor segíteni a babának?

Figyelt kérdés

5 hetes a kislányom, csak anyatejes. Kezdetektől fogva nagyon hasfájós, néha nagyon nehezen jön ki neki a puki/kaki. Mostanában van, hogy annyira ordít és erőlködik, hogy màr vörös a feje, nagyon ijesztő. Hiába tornáztatom, teszem hasra, masszírozom a pociját, ilyenkor aligha segít bármi, és a vége az, hogy szélcsövezni kell. Szeretném elkerülni, hogy ezt kelljen tenni, mert nem igazán tartom jónak, de néha már attól félek, nehogy agyvérzést kapjon, és akkor inkább legyen a szélcső...

Kap BioGaia cseppeket és Espumisant is.

Mivel lehet ilyenkor segíteni a babán? Van esetleg más, bevált készítmény/tipp, ami hasznàlható?

Nagyon köszönöm!



2020. szept. 7. 10:56
1 2
 1/14 anonim válasza:
64%
Szia! Mi is használtuk az Espumisant, de az csak rontott a helyzeten. Eurovit D vitamint kapott, leváltottuk D vitaminos BioGaira, azóta nincs hasfájás, már 5,5 hónapos. Pár napig Infacolt használtunk, ha jól tudom azt minden étkezés előtt kell kapnia, de az én babám iszsz, ezért az macerás volt, nem is sokáig adtam neki. Van akinek a szőlőmag párna használ. Szerintem az alapos büfiztetés is segít, sőt! Ajánlották a Mecsek baby teát, párszor elfogadta, azóta sem, mondjuk a vízet sem fogadja el a babám :) Kezdetben ha tojást ettem, neki jobban fájt a pocakja, de szerencsére már ehetek bármit, nem okoz nála gondot. Lehet nálatok is valami lehet, ha anyatejes. Kitartás! :)
2020. szept. 7. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Infacol.
2020. szept. 7. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
80%
Próbálj szétnézni a sajátétrendedben is. Nálunk pl akkor jött nehezen a kaki, ha tejterméket ettem. De a puki akkor is nyomta. Az legalább tornával kijött. Illetve a hordozás is könnyebbé tette a dolgot. Az igazi megoldás azonban csak az idő. 3 hót hogy betöltötte utána kb egy hét és elmúlt. Azóta én is ehetek bármit
2020. szept. 7. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
81%

Hagyd el az Espumisant, nekünk csak ártott.


Legyen sokat hason, vagy leopárd tartásban, nálunk az segített a legtöbbet, meg a babamasszázs.


Nagyon ritka esetekben, meg a szélcső.

2020. szept. 7. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
83%
Az én fiam is nagyon hasfájós volt. Én a saját étrendem megváltoztatásával kezdtem. Nem ettem tejterméket, tojást, kakaós termékeket, hagymákat és a puffasztókat is kerültem. Kb 2 hét volt így is mire lecsillapodott a hasfájád. Pár naponta láttam, hogy javul a helyzet így a tornáztatáson és a pocakmelegítésen kívül mást nem tettünk.
2020. szept. 7. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
65%

Szopás közben is sír? Nagyon nagyokat kortyol? Szokott folyni a tejed az ellentétes melledből, amikor etetsz? A kako inkább hígabb és robbanás -szerűen jön vagy keményebb?


Lehet erős tejleadód és sol a tejed, ezért sok tejcukoros tejet nyel, és attól fájhat a pocakja. Ha nem, tejmentes diéta is jó ötlet meg a masszázs, torna, hordozás.

2020. szept. 7. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a tippeket!

Utolsó: mikor nagyon éhes, akkor mohón, gyorsan, sokat eszik. Igen, megindul a tejem a másik oldalon is, ha fejek, akkor is. Ha nagyon telítve van a mellem, akkor szoktam belőle fejni, mert sajnos már 2x volt mellgyulladásom. A kaki hígabb, nem robbanásszerű, hanem a klasszikus "rotyogós". Elég sok tejem van, és biztos hogy néha sok híg tejet iszik, mert olyankor zöldes is a kakija. Igyekszem üresre szopiztatni a mellemet, mielőtt cserélek. A védőnő csak annyit mondott, hogy 3 hós korára elmúlik a hasfájás.

2020. szept. 7. 15:59
 8/14 anonim ***** válasza:
65%

Azért tűnik úgy,hogy mohón eszik, mert ömlik a szájába a tej. Szoptass nyugágypózban, vagy hátradőlve bolcsőtartásban. Az elejét kifejni se rossz ötlet. Csinálj blokkszoptatást, az lesz a tuti megoldás. Az azt jelenti, hogy bizonyos ideig csak 1 mellből etetsz, a másikból meg annyit fejsz, hogy ne feszüljön. ( a sok fejés tejszaporító) pl.3,5-4 órán belül mindig a jobbra rakd vissza és csak ha letelik a 3,5-4 óra, akkor teszed át a balra.

Itt vannak tippek: [link]

Tuti ettől fáj s hasa. Én 1 hete csinálom a blokk szoptatást meg a hátradőlős pózokat és egy nyugodt, mosolygós babám lett, aki nem visít piros arccal a fájdalomtól. Drukkolok!

2020. szept. 7. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
77%

Mi sokat melegítettük a hasát hajszárítóval. Odairányítottuk a hasára, majd elvettük. Folyamatosan nézni kell a hasa hőmérsékletét, és legyen rajta legalább egy body!

Sokat volt leopárd tartásban az apja kezén (nálunk hasfájós lajhár póz a neve :)). Nem ettem vagy ittam SEMMI hasfájósat.

Doki tanácsára Laevolaccal vagy Glicerin kúppal 4 naponta meg lett kakiltatva. Ez pl. sokat segített. Kicsit szűk a végbele a gasztrós doki szerint, nagyon nehezen kakilt sokáig.

2020. szept. 7. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat, tippeket! Ma megyünk a gyerekorvoshoz, rákérdezek, hogy valami más készítmény adható-e, a többi praktikàt bevetjük. ☺

Ment a zöld mancs mindenkinek!

2020. szept. 8. 07:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!