Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem meregetni szeretném, de a...

Nem meregetni szeretném, de a ti 7 hónapos babátok mit csinál?

Figyelt kérdés
Az én kisfiam nem sok mindent és kezdek aggódni. Talán le van maradva? Hátra felé kúszik, vagyis tolja magát, fordul, nem sokat forog, alig gügyög, még ülni sem tud....

2020. szept. 7. 20:12
1 2 3
 11/26 A kérdező kommentje:
Aranyos vagy, köszönöm szépen! Megnyugtattal.... Érdekes hogy sok ismerősöm is kérdezte már hogy miért nem integet.. Egy az hogy bunkóság ilyet kérdezni, főleg olyan hangnemben,meg amúgy se tartozik rájuk.... Nem tudom hogy miért nem integet, de gondolom majd idővel ez is jön.
2020. szept. 7. 20:57
 12/26 anonim ***** válasza:
100%

Milyen dilettáns gyógytornászhoz jártok ti? Hol találtátok? A zsibin?

7 hónaposnak se ülni, se állni, se mászni, DE még kúsznia se kell. Minddel ráér.

Egyedül a forgás elvárt.

Kúszás: 8 hónapos kor, mászás 10, ülni mászás után 12 hónapos korig, állni szintén 12 hónapos korig. Önállóan elindulni 18 (!) hónapos korig kell.

2020. szept. 7. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
2%

Ennyi idősen már régen járnia kéne. Mi hárman vagyunk tesók. Egy éves korunkra már mindannyian felálltunk és tipegtünk is. 17 hónaposan már majdhogynem futkároztunk. Plusz én és húgom egy éves korunk körül már az első szót is kimondtuk. Öcsém fiú lévén kissé később kezdett beszélni. Ha mégcsak nem is áll a gyereked, akkor igencsak le van maradva, ott valami nagy gond van. Plusz egy ekkora gyereknek már régen beszélnie kéne, nem gügyörészni. Én orvost javaslok.

Ja, lehet lepontozni, egész nyugodtan! :)

2020. szept. 7. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
91%
Nagyon sürgetik manapság valamiért a babákat. Mondjuk a babák is fel vannak pörögve szerintem, az én 7 hónaposom is ül, pörög-forog, mászik, feláll, egész nap szövegel, ágy mellett már párat lépeget. Én meg attól félek h mindez korai. De nagyon sok gyereknél látom-hallom ezt, és emiatt sok anyuka meg meg van ijedve, ha az övé még nem csinálja. Már szinte kezd elvárás lenni, hogy mindent csináljon egy-két hónappal korábban. A mi védőnőnk is ilyen hülyeségekkel zaklatott az 5 hós státuszon, hogy "naa, és ül már??" Mondom nem. És akkor nagy aggodalmas pofával, hogy "Hú, hát jó nem baj, ne aggódjak ám azért, reméljük egy hónap múlva akkor már fog..." Mert?? Ahogy előttem is írták, 9 hónaposan kell ülnie. Ami azt jelenti, hogy ha esetleg 10 hónaposan ül majd, az sem baj, mert minden gyerek más. És akkor 5 hónaposan már stresszelik az anyukát az elvileg szakemberek, hogy na miért nem ül még?
2020. szept. 7. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
84%
13-mas vagyok. Bocsi, 17 hónaposnak olvastam, nem 7-nek. Elnézést, akkor sztronó az egész előző hozzászólásom. Csak elnéztem. XD
2020. szept. 7. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
82%
#13 nem 17 hanem 7 hónapos...
2020. szept. 7. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
83%
Kúszik, négykézlábra áll és hintázik előre-hátra, ha a mellkasát megtámasztja pl lépcső alsó fokán, talpra tolja magát. Pörög-forog. Mindenhez oda kúszik, konnektorbol képes kihúzni, ami be van dugva. (Biztonsági konnektorunk van és nem engedem, mielőtt valaki belekötne). Gagyog szótagismétlős dolgokat. Babaababa, Dede stb. Tud tapsi-tapsizni, ha kérjük, de pápázni nem pl. Kb ennyit tud jelenleg, de a gyogytornaszunk szerint túlteljesít. Hátrányból indultunk, 3 hónaposan még a fejet se tudta rendesen emelni hason, hamar behozta. Tesom kislánya 10 hónapos és ő meg csak most kezdett 2-3 hete kúszni, és arra is azt mondtak, hogy normális, úgyhogy itt elég tágak már a határok.
2020. szept. 7. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
100%

17-es vagyok ülni az enyém sem tud még klasszikusan. Babakocsiban felhúzza magát ülésbe a karfába kapaszkodva és meg is tartja magát, de kiülni nem tud még térdelésből, vagy hogy szoktak a babák, viszont ha odakúszik pl a matrachoz abba kapaszkodva feltornassza magát ülő pozícióba. (De nővérem 10 hónapos lánya sem tud ülni még és senki nem esett kétségbe)

Ütöget az enyém is egymáshoz tárgyakat de nem tudtam, hogy ez is valami elvárás.

2020. szept. 7. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
100%
Megint 17 az en fiam pl tuti hogy azért nem tud pápázni, mert nem tanítottuk neki. Nem tudtam, hogy kene, a védőnő mondta. Azóta viszont sztrájkol és nem hajlandó pápázni, ez van 😀🙈
2020. szept. 7. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nincs lemaradva semmivel. Ne aggódj. A védönö hlye szerintem.
2020. szept. 7. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!