Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek milyen lenne a...

Szerintetek milyen lenne a Triniti név, ha lányom lesz, és a Neó név, ha fiam lesz?

Figyelt kérdés

A párommal mindketten nagy Cyberpunkok, és Mátrix-rajongók vagyunk, ezért tetszettek meg nagyon ezek a nevek.


A 80-as, 90-es években sem volt ritka, hogy magyar szülők valami népszerű amerikai sorozat szereplője alapján adtak a gyereknek nevet, ez is olyan lenne, csak futurisztikusabb.



2020. szept. 7. 20:49
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
84%
Nekem a Trinitiről az atombomba jutott eszembe, de ha titeket nem zavar, hogy lesz, aki erre fog asszociálni💁🏻‍♀️
2020. szept. 7. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
71%
Szerintem igen meg kéne nyírbálni az adható nevek listáját.
2020. szept. 8. 04:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
73%

Ha ennyire cyberpunkok vagytok, férjed felvehetné a Morpheus, te meg a Mona nevet.

A gyerek meg szintén majd felnőttkorában eldönti, hogy akar-e ilyen nevet.

Bocs, de nekem elég furcsa lenne, ha Tóth Triniti vagy egy Szabó Neo néven mutatkozna be egy munkatárs vagy épp az orvosom.

2020. szept. 8. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
56%
Szerintem szörnyen kínos lehet ilyen nevekkel leélni egy életet, de igazából ma már mindenki ilyen elborult neveket ad. Sokan ki fogják majd őket röhögni.
2020. szept. 8. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
45%

"A gyerek meg szintén majd felnőttkorában eldönti, hogy akar-e ilyen nevet."


Ennyi erővel egyáltalán ne adjunk nevet a gyereknek, hanem majd felnőttkorában döntse el, milyen nevet szeretne, nem? Hiszen mi van, ha olyan nevet adunk neki, ami nem fog neki tetszeni?


Amúgy én pont ezért támogatnám az ingyenes névváltást nagykorúság elérése után egyetlen alkalommal, indok nélkül, bármilyen keresztnév esetében. Rengeteg ember él olyan névvel, amit egyáltalán nem érez a sajátjának. Én is nagyon szívesen megváltoztatnám a saját keresztnevemet, mert nagyon nem tetszik a hangzása, borsódzik tőle a hátam, ha hivatalos közegben valahol használnom kell, de sajnos nem engedhetem meg magamnak a hivatalos névváltást.


Mellesleg teljesen normális, átlagos népszerűségű keresztnevem van, annak idején mégis találtak ki rá gúnyneveket az iskolatársaim. A gyerekek nagyon kreatívak. Teljesen mindegy, mennyire átlagos neved van, nem ezen múlik, hogy ki fognak-e röhögni.

2020. szept. 8. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
38%

Lánynak inkább javasolnám Titanilla, vagy Tiana, vagy Ticiána, vagy Trina, vagy Krisztina, vagy Valentina, vagy satöbbi (legszebb.:))

Fiúnak inkább javasolnám Nimród, Nándor, Bernárd, Bernát, Barnabás, Edvárd, Edmond,

2020. szept. 10. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
34%
*vagy lánynak még Anita is jó , vagy sima Nilla,
2020. szept. 10. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
50%
Minden ilyen ötlettel előhozakodó (leendő) szülőnek kötelezővé tenném, hogy először maga vegye fel a választott nevet legalább 4-5 évre mondjuk.
2020. dec. 8. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim válasza:
Neó sajnos nem anyakönyvezhető de a Triniti nagyon menő lenne
2021. jan. 22. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!