Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mitől függ, hogy a babának...

Mitől függ, hogy a babának milyen márkájú tápszere van? Mindegyiket felírhatja orvos?

Figyelt kérdés
2010. aug. 6. 13:18
 1/6 anonim ***** válasza:
Igen, mindegyiket felírhatja az orvos, gondolom 1-es tápszerről van szó. (2-estől már szabadon vehető bárhol.) Szóval mi annak idején azért választottuk a Bebát, mert tesóméknak is az volt és megmaradt neki egy, én azt kértem el az első időkre tartaléknak. Sajnos kellett is 3.5 hós kora után, mi most is Bebát használunk, most 11 hós, már csak reggel és este iszik tápszert. Mindent eszik. De 5 hós kora körül kipróbáltam másokat is (Humanát nem ette meg, Milupától éjjel 3-szor felkelt, pedig 2 hós kora óta alszik éjjel végig, Hipp-et nem próbáltuk). Én 4 hós koráig Beba 1 HA-t adtam (az volt), aztán sima Beba 1-est. Szóval szerintem kérj tanácsot a gyerekdokitól és azt válaszd először, amit ő ajánl (ha nincs a családban tapasztalat). Aztán ha nem válik be, még mindig cserélhetsz. Remélem tudtam valami hasznosat mondani. Üdv.
2010. aug. 6. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Egyelőre csak érdeklődöm, még van egy kicsi a szülésig. Igazából remélem tudok majd szoptatni, de ha nem, szeretnék ezzel a tápszer dologgal tisztában lenni.

Mert ahogy itt olvasgatok róla, hát, eléggé tudatlan vagyok ebben a kérdésben. :)

2010. aug. 6. 13:40
 3/6 anonim ***** válasza:
Nekem a szülés után a kórházban a bebát ajánlották, kezdetben a HA-st. Mivel nem volt vele problémánk csak ezt a fajta tápszert kapta, kapja. Igaz már a simát issza. Úgy tudom, hogy 6 hóig irja fel a doki a tápszereket, de simán is meg lehet venni a gyógyszertárban, vagy a boltokban is. Vannak többféle márkák, amelyek olcsóbbak, kinek mi jön be, pénztárca függvénye is.
2010. aug. 6. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szia! Sokszor attól függ hogy milyen tápszert ír fel az orvos, hogy mi után kap részesedést. Sajna... A mienk nagyon korrekt, Mildibét ír ki alapból minden babának, ez olcsó, mert receptre 600 ft egy dobozzal, azt mondja ez semmivel nem kevesebb mint a többi tápszer.

EGyébként a baba 6 hónapos koráig írnak fel tápszert, mert addig anyatej helyettesítőnek számít, 6 hónapos kor után pedig anyatej kiegészítőnek. Ha netán tápszeres lesz a babád akkor mielőtt betölti a 6 hónapot sűrűbben kell feliratni és a receptekkel beraktározni, mert nem kell 2-es tápszerre váltani. Még 10 hónapos korában is ihatja az 1-es tápszert de ezt sajna sokan nem tudják. Azért van így mert a hiányzó kalóriákat 6 hónapos kor után pótolod a hozzátáplálásban.

2010. aug. 6. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Húú, ezt nagyon jó tudni! Köszi!
2010. aug. 6. 13:50
 6/6 anonim ***** válasza:
Én még szülés előtt felkerestem a gyermekorvost (nem körzetes), hogy tud-e majd bennünket vállalni. Ekkor megkaptam a kezdő csomagot vényekből (fürdető, popsi krém, vigantol, K vitamin), ekkor kértem, hogy írjon ki valami tápszert is végszükség esetére. Nekünk a Milupa Milumil-t ajánlotta. Szükség 2-3 hónapos korában lett rá, folyamatosan írattam ki, mindig a max. mennyiséget. Így a napokban fogyott el az utolsó dobozzal. (9 hósak múltunk). A tápszer ára 900 Ft volt. Most a Milupa Milumil 3 használjuk. Nekem, vagyis babámnak bevált, így nem is változtatunk a márkán.
2010. aug. 6. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!