Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akinek korán reggel kell...

Akinek korán reggel kell vinni bölcsibe babáját? Hogy viseli, hogy korán fel kell kelnie, és hogy bírja ki ebéd utáni alvásig a gyerkőc?

Figyelt kérdés
Kisfiam 2 évesen megy majd bölcsibe.Nem mindég tudja majd apa elvinni. Nekem meg lesz olyan, hogy 6-ra kel mennem dolgozni. Mama meg nincs a közelbe.
2010. aug. 6. 17:09
 1/4 anonim ***** válasza:
61%
Nálunk itt a bölcsiben úgy van, hogy amelyik gyereket korán hozzák, azt még leteszik egy kicsit aludni, mondjuk 8 óráig, így biztosan kibírja a délutáni alvásig. Szerintem ezt meg lehet oldani majd nálatok is.
2010. aug. 6. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
61%
Nálunk is leteszik, ha a kicsi még álmos. Nálunk a kisfiam megszokta aztán a korán kelést, fél 12-kor már ebédelnek, 12-től alvás. Otthon is beállt erre, sajna azóta hétvégén is felkel korán.:( Ha felváltva viszitek, akkor is próbáljatok lehetőleg egy időben kelni, mert a rendszeresség nagyon fontos. Az nem jó ha egyik nap 5-kor, máskor meg 7-kor keltitek, mert azt nem fogja könnyen megszokni. Minden jót!
2010. aug. 10. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
61%

Az én lányom 1,5 évesen kezdte úgy a bölcsit, hogy mi is 5:50kor érkeztünk a bölcsibe. Szerencsére közel van, így ő negyed 6kor kel. Mi 5kor. Az a fél óra róla szól. Összebújunk a fotelban, miközben megissza a kakaóját :-D, közben felöltözünk, szépen lassan. 5:40kor indulunk a bölcsibe. Ha álmos 10kor leteszik aludni, de ez nagyon ritka.

Délben alvás.

Este viszont nagyon fontos, hogy legkésőbb 8ra ágyban legyen, hogy ki tudja magát aludni.

És igen, az a hátránya, hogy szombat-vasárnap is ekkor ébred :-D

Nálunk ha valamelyikünk később ment is dolgozni, akkor is korán ment ő a bölcsibe, mert egyszer-kétszer megpróbáltuk később vinni, de csak azt értük el, hogy kb. egy hét volt, mire visszaállt a napirendje.

Ha bemész a bölcsibe, az ottani gondozónők segíteni fognak, hogy hogyan alakítsátok a fiatok napirendjét, hogy könnyű legyen az átállás.

Sok sikert :-D

2010. aug. 10. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ezt a kérdést én is feltehettem volna.

Sajna mi is korán fogunk kelni,én kb 5kor,őt kb 5.15kor keltem majd hogy 5.45kor el tudjunk indulni hogy beérjünk 6ra a bölcsibe.

Nekem is azt mondták hogy meg fogja szokni,nem lesz semmi gond,csakhát hétvégén is korán fog kelni:(

Jajj de nem várom a szeptembert...

2010. aug. 10. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!