Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Két és fél hónapos babám vagy...

Két és fél hónapos babám vagy alszik vagy sír. Kérlek ne azt írjátok hogy fáj a hasa meg éhes. Egyik se. Próbálom őt elfoglalni, játszom vele, de fél perc után nem érdekli semmi csak sír. Kinövi ha már értelmesebb lesz?

Figyelt kérdés
Jól fejlődik, doki nem talált semmi betegséget. Ha dajkálom, egy darabig nyugton van. Minden nap hálát adok istennek hogy itt az este. éjszaka nincs gond szerencsére. Szerintetek mi baja?
2010. júl. 5. 13:21
 1/10 anonim ***** válasza:
Melege is lehet mostanában. De lehetséges,hogy nincs különösebb oka,egy 2 és fél honapos csecsemőnek fejletlen még az idegrendszere.
2010. júl. 5. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
probáltál már neki adni cumit?ki tudja lehet az kell neki.vagy nem szomjas?neki is kell inni:))
2010. júl. 5. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Az én fiam is ugyan ezt csinálta, mint a tiéd. Én rengeteget énekeltem neki és táncoltam vele, mert akkor kicsit megnyugodott. 3 hónaposan kinöte. Már jobban érdekelte a külvilág. Kitartást hamarosan könnyeb lesz vele. :)
2010. júl. 5. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
cumit nem fogadja el több fajtát is vettünk. már a meleg előtt is ezt csinálta. igazából semmi ötletem sincs miért csinálja ezt. szeretjük, babusgatjuk, ellátjuk, gondozzuk. én úgy érzem mindent megteszünk. nagyon el vagyok keseredve.szeretném élvezni az anyaságot de úgy érzem kudarcot vallottam
2010. júl. 5. 13:31
 5/10 A kérdező kommentje:
köszi a gyors válaszokat. épp most ébred és én már rettegek hogy most milyen kedvében lesz vajon? lehet hogy nem szeret minket?
2010. júl. 5. 13:34
 6/10 anonim ***** válasza:
Dehogy vallottál kudarcot! Sajnos vannak ilyen holtpontok, de hidd el, hamarosan túl lesztek rajta! Legyél hozzá türelmes, dajkálgasd, szeretgesd, ha úgy érzed, arra van szüksége, de azt felejtsd el, hogy kudarcot vallottál!
2010. júl. 5. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Jaj, dehogy nem szeret benneteket! Nincs pihenőszéketek vagy játszószőnyeg? Mi már 1 hónapos kora óta rendszeresen letettük a játszószőnyegre, és ott nagyon jól elnézelődött akár fél órát is. Tetszett neki, ahogy mozogtak fölötte a kis állatkák, aztán egy idő után kezdett is nyúlkálni feléjük. Ez nekünk nagyon bevált.

Ha a kezedben is van, próbálj meg mindig máshová leülni a lakásban, hogy ő is körülnézhessen és felfedezhesse a világot. Lehet unatkozik. Babazene? Igaz azt még csak nemrég kezdtük el "hallgatni" mi is, de már előfordult, hogy egyedül el is aludt rá.

2010. júl. 5. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Biztosan szeret a babad ne aggodj. :) Kpezeld az en kisfiam 5 honapos de meg most sem koti le 20 percnel tovabb valami. Ha 20 percig elvan a jatszomatracan egyedul akkor oromtancot jarok. :) Nyugoskodik es igenyli a foglalkozast. Neha a hintajaban elvan 15 percig de ez is csoda. Pedig mar tud fogni, nezegeti a jatekait, nyul utannuk de megis minden csak 10 percig tart es kesz. Ugyhogy a tobbi idoben, alszik, eszik, hordozom vagy a kertben imad nezelodni. Az evest is ugy oldom meg, hogy leultetem a pihenoszekebe es leulok szembe vele, mondogatok neki, grimaszkodom es kozben nyelem a kajam mint a kacsa. :) Keso delutan apa atveszi 2 orara igy ki tudok menni egy kicsit napozni vagy elnyulok a kadba. Ennyi a pihenesem.
2010. júl. 5. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Lehet gyakrabban kéne pelust cserélni. Az én babám is így sírt pedig jóllakott mértem, nem fájt a hasa, ha egy pisi vt a pelusban már sírt. Mindenki azt mondta kaja előtt cseréljem a pelust, hát nálunk ez nem jött be, érezte hogy pisi van a pelusban hiába libero pampers huggies mindben megérezte, kicseréltem és már jól is volt! Cseréld gyakrabban! Mutogass neki különféle dolgokat, fektesd magad mellé képes

könyveket, vagy egy pelust lógass a feje előtt, imádta lányom mindig nevetett rajta, foglald le.

2010. júl. 5. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Szegény!

Én is írhattam volna ezt a kérdést 2 évvel ezelőtt. A lányom dettó ilyen volt. Kis bőgőmasina. És megnyugtatlak még ma sem nőtte el. Mindenen elsírja magát, vagy ha csak hangot akar adni valaminek már sír. Ennek ellenére imád engem, meg én is őt, szóval a Te babád is téged szeret a legjobban, csak ő ilyen kis sírós! Vannak ilyen babák, engem is ezzel vígasztalt a gyerekorvos.

Később már könnyebb lesz, és Te is beleedződsz, de az is lehet, hogy pár hét múlva kinövi és áldott jó gyerek lesz.


A pihenőszék és játszószőnyeg tényleg nagyon jók, a lányom is imádta, meg nagy kedvenc volt a babakocsi. Ha abban tologattam elvolt, nézelődött. Emlékszem volt hogy úgy főztem, hogy kezembe a fakanál a lábammal meg tologattam a kocsit! Próbálj vele türelmes lenni, mert megérzi a Te feszültségedet is, és lazíts mellette amennyit csak bírsz, ha alszik aludj Te is, a munka megvár. Ha apuka hezeér add a kezébe a picit, vigye sétálni, szórakoztassa ő is egy kicsi, Te addig fürödj, zuhanyozz, olvass, netezz, mindegy csak kapcsolj ki.


Kitartás, együttérzek veled!

2010. júl. 5. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!