Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor teljesen kibuksz mert...

Mikor teljesen kibuksz mert szar napod van, a gyerekek üvöltenek, neked millió dolgod van, hogyan nyugtatod le magad? Mit tanácsoltok?

Figyelt kérdés

Ma pont egy ilyen napom van, reggel óta megállás nélkül a nagyobbik hiszti hisztivel. A pici babám alszik hálistennek, de millió dolog lenne amit ma kell megcsinálom és már reggel óta síró görcsöm van.

Ilyenkor mit csináltok?

(nem ilyen minden nap, de kb havi 1-2x igen..)

Köszönöm a segítségeteket!


2020. szept. 17. 10:53
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
38%
Én is üvöltök, ajtókat csapkodok, kicsit jobb tőle
2020. szept. 17. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
79%
Be veszek egy fél xanaxot a leg gyengébből. 🙄😂 Kimegyünk az udvarra. Dackorszakos 19 hónapos kislány. Mindenért földhöz vágja magát és üvölt,mint,akit ölnek. Ma pl. éhes volt,de nem akart az etetőszékbe beülni inkább rugdosódott, ordított nyomta ki magát a székből. Ketten kellett beraknunk,mert a párom már éppen dolgozni indult,de ebben még éppen segíteni tudott. Egészen addig csapkodott, amíg elé nem tettem az ételt. Utána mintha nem történt volna semmi elkezdett enni. Aztán meg kiszállni nem akart. Kapaszkodott a székbe és közben szintén üvöltés, hogy anya neeeee,anya neeee.Szerintem azt hiszik, hogy verem a gyereket, közben meg csak megpróbálnám kielégíteni a fizikai szükségleteit. 🤦 Tegnap este fél órát bőgtem a férjemnek, hogy nekem ez már sok. Hála istennek,amit tud segít,de 9-20-ig dolgozik,ami elég sok idő.
2020. szept. 17. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

Átszervezem a napot.


Ami halaszthatóbb dolog, átteszem másnapra.

Ami sürgős, igyekszem elintézni. Nem kell beleőrülni semmibe.


Közben próbálom kitalálni, hogy mi a hiszti tárgya és megoldani, ha nem, igyekszem valami érdekes elfoglaltságot keríteni, ami leköti, amíg eltudom intézni a benti sürgős dolgokat.


Ha elmenős a dolog, akkor azt veszem előre, hogy közben lefáradjanak, így a déli alvásidőben, az otthoni sos dolgokat el tudom intézni.


Na meg egy nagy kulacsni citromfű plusz magnézium nélkül el sem indulok.


Az estét ilyenkor, meg forró fürdővel zárom.

2020. szept. 17. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
92%
En lemegyek a naggyal a jatszora es pletyizek az anyukakkal,vagy kadba furdok egy fel orat. Az en 9 honaposom nem igazan tudott meg kikesziteni,jo baba. De ugy volt h veszes koraszulott lesz,szoval en halat adok a joistennek,h idore jott. Neha felmerult meg most is latom,ilyen fura rangasai vannak, latta neurologus,szerinte negativ. Szoval johet nekem barmi hiszti,csak egeszseges legyen. Erre gondolj hogy mas mit kinlodik egy fogyatekos,beteg gyerekkel.... Mas mit nem adna erte...
2020. szept. 17. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
76%

2,5 éves, akaratos kis főnök aki mindenért hisztizik. Ha durva a helyzet (ilyen azért ritkán van, általában azért jó passzban vagyok és igyekszem önuralmat gyakorolni) akkor odaadom neki az iPadet én meg iszom egy kávét, teát ilyenkor van 15p nyugalom, addig lehiggadok és energiát gyűjtök ami kitart következő alvásig. Van, hogy csapkodok, kiabálok kicsit ha már nagyon nagyon kivagyok de ezt is igyekszem moderálni mert a gyerek elkezdett utánozni még úgyis, hogy ilyet havonta egyszer ha lát. 🤦‍♀️ Nekem annyiban szerencsés most, hogy az apja március óta itthon van homeofficeban és besegít mindenben ha van ideje amiért nem lehetek elég hálás.

Az pedig amit a 14. írt nekem is gyakran eszembe jut. Nemrég instán volt egy anyuka (@littlemissmomma) akinek agyrákkal diagnosztizálták az alig 3 éves kislányát és egy hónap alatt meg is halt szegény. Komolyan amikor egy ördög a gyerekem arra gondolok, hogy oké nehéz vele de itt van, egészséges és mi ez a hiszti ahhoz képest amiket szülők megélnek a beteg gyermekeikkel. Na nekik van okuk a kiakadásra, nem nekem egy nehéz délelőtt miatt. Persze mindenkinek a saját terhe a legnehezebb de az enyém tudom, hogy a kanyarban sincs 1-2 másik családéhoz képest.

2020. szept. 17. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!