Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 10 hónapos babátok hányszor...

10 hónapos babátok hányszor és mennyi időt alszik egy nap?

Figyelt kérdés

Enyém egyszer délelőtt 10-11 órától egészen 13-14 óráig egyhuzamban alszik. Illetve délután 16-17 órától 18 ig. Van mikor délután nem alszik el, így estére jobban elfárad.Meg este 20órától-reggel 7-8ig.


Nem sok ez a délelőtti alvás egyhuzamban?

Vagy azért alszik ennyit délelőtt, mert lassan átáll a napi egy alvásra, ami hosszabb ideig van?


2020. szept. 17. 11:55
 1/5 anonim ***** válasza:
Ebéd után 1szer max 2 órát. Sose volt nagy alvó
2020. szept. 17. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Enyém is kb.10-11között alszik el, de maximum egy órára.

Azután pedig olyan 14-15 körül, olyan 2 órára.

Este pedig fél9-9 között alszik el, reggel 7 körül ébred fel.

2020. szept. 17. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha neki ennyire van szüksége, akkor ez van :)

Enyém 10 hónapos múlt. Kb 9-10:30 -ig alszik, majd 14-15:30 ig. Ez a nagy átlag. Van fél óra eltérés sokszor. Este 20-6:30- ig alszik mostanában. Egyszer ébred 2h fele.

Minden baba más, ne aggódj ezen. Ennyiből az enyém is mormota :)

2020. szept. 17. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Jó alvókája van az biztos,de ez semmiképpen sem baj. Sőt. Az alvás kell a fejlődéshez. Nagyon fontos. Valószínű,hogy lassan elég lesz neki az a délelőtti hosszú egy alvás. De ez sok mindentől függ hogy elalszik e még délután. Például hogy mennyire fárad el, mennyi inger éri. Az én fiam is 10 hónapos,de ő elég rossz alvó,bár azért vannak nála durvábbak is. Éjjel 10-11 órát alszik,gyakori ébredésekkel, 6-7 alkalommal felsír. Nappal ő is 1szer vagy 2szer alszik. Nálunk attól függ hogy mennyit alszik délelőtt. Ha másfél-két órát durmol akkor általában már nem tudom elaltatni mégegyszer,viszont akkor este hamarabb le tudom tenni. Ha csak 40 percet alszik délelőtt akkor még alszik egyszer délután is,ami szintén 40 perc kb. De akkor este nehezen tudom emberi időben lerakni. Úgy hogy ez most nálunk is kiszámíthatatlan. Ha valahova mennünk kell,nem tudom hogy mikor lesz az alvás idő. De nekem ő az első babám,nincs tesója. Csak hozzá kell igazodnom. Így azért könnyebb. Azért én már várom,hogy beálljon az egyszeri alvásra és legyen egy belátható napirendünk.
2020. szept. 17. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Nem aggódom rajta, örülök neki hogy ennyi pihenés nekem is jut.

Akkor jól gondolom talán, hogy lassan átáll a napi egy alvásra.


Mindig is jó alvókája volt. Szerencsére az éjszakákat is végig alussza 😊

2020. szept. 17. 12:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!