Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A gyerekem fél a víztől, hogy...

A gyerekem fél a víztől, hogy hozzam ezt helyre?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Az utóbbi napok eléggé húzósak voltak és többször is később került sor a fürcsire, a kisfiam (11 hónapos) már fáradt volt, olyankor nagyon fel van pörögve és lehetetlenség lenyugtatni + inog, de mégis csak menne, fel áll le ül, ugrál. Ebből adódóan fürdés közben lefejelte a kádat, nem ütötte meg magát annyira erősen, picit sírt és kész, de aztán megcsúszott és bele ment az orrába a víz, valószínűleg meg ijedt mert nagyon el kezdett sírni. Pár napra rá a párommal fürdettük, míg én megfordultam a samponért ő el bambult és megint lefejelte a kádat. Azóta ha csak a víz csobogását hallja ki fordul magából sír, üvölt, rugdalózik. Eddig csukni kellett tőle a fürdő ajtót, folyton pancsolni akart, most rá se néz messzire el kerüli. Ma telibe össze k@ksizta magát, gyorsan meg akartam mosdatni de nagyon sírt. Ez már igy fog menni? Hogy hozzam ezt helyre? Tudom, hogy sz@r anya vagyok, de egyszerűen nem tudom mindentől megóvni.

2020. szept. 20. 21:52
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
83%
Majd megszokja. Fürdesd, amikor kell, idővel majd hozzászokik.
2020. szept. 20. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
74%
Tegyél ki a szoba közepére egy kis lavort, benne langyos vízzel, fürdés előtt, hadd pancsoljon benne a kezével vagy egy műanyag játékkal. Aztán a játék közben vidd be a lavort a kádba amiben már van víz, és így ültesd bele. Szerintem így játékosan nem fog tiltakozni.
2020. szept. 20. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
86%
Ne engedd a kádban felállni. Máris kisebb a balesetveszély - és neki a kellemetlen élmény.
2020. szept. 20. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
71%
Hadd sírjon. Fürdeni kell. Vagy hagyod sírni, vagy találj ki valami játékot közben, amivel elvonod a figyelmet. Kádban sosem engedtem felállni a gyereket, balesetveszelyes.
2020. szept. 20. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
69%
A kettes miért lett így lepontozva? Szerintem tökéletes ötlet.
2020. szept. 20. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem is jó ötlet a kettes. Vagy valami ahhoz hasonló. Esetleg játssz vele a kádban amikor nem csobog a víz. Csak tedd be nap közben néhány kedves játékával. Akkor nem is csuszik ha üres. Persze zokni nélkül, különben újra zakó lesz 😀 ne aggódj, nem fog felnott koráig rettegni.
2020. szept. 20. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Nem tudom ki pontozta le, de szerinten is jó ötlet. A tegnap én másztam bele a kádba, persze az ajtóból félve figyelt. Nagy nehezen be csaltam a fürdőbe, kis vödörbe vizet tettem és pancsolt benne, majd mosta a vállam. Ma kipróbálom a lavoros verziót. Amúgy is nagyon izgága gyerek, nem tudom megkötni hogy ne álljon fel, de mindenféle képen figyelmesebb leszek
2020. szept. 21. 08:01
 8/12 anonim ***** válasza:
16%
Hogy lehet elbambulni kozben? A gyerekkel kéne foglalkoznotok, jatszani vele, beszelni hozzá.. Akkor o se azzal lenne elfoglalva, hogy kimasszon és nektek se lenne idotok bambulni. Az meg hogy huzosabb napok vannak, nem indok arra, hogy nem figyeltek a kicsi igenyeire, altatasara és hagyjátok csetleni botlani a túlpörgés miatt. Tessék jobban a gyereket előre helyezni..
2020. szept. 21. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező. Van esetleg csúszás gátló a kád aljában? Mert ha nincs azt is vegyetek bele szerintem.

8 bírom az ilyen tokeletes megmondó embereket, mint te. Elárulom mindenki gyerekével előbb vagy utóbb történik valami és senki nem tud odafigyelni 100%-ban. Ha csak ilyeneket tudsz ideböfögni akár ne is írj semmit...

2020. szept. 21. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Az én fiam 10 hónapos,még kiskádban fürdetem mert zuhanyzónk van. Folyamatosan áll fel,izeg,mozog benne. Én mindig vissza ültetem,de újra pörög forog,leizzadok mire lefürdetem. Valamelyik nap ő is megcsúszott miközben nagyon dolgozott azon,hogy a műanyag kiskacsát elérje amit kidobott a kádból. Én ott gugolok mindig mellette,tartom,fogom közbe fürdetem. De még így is le vette fejjel a kád szélét és félig bele merült a vízbe az arca. Meglepődött erősen,kapkodta a levegőt,aztán csimpaszkodott a nyakamba és sírt hogy vegyem ki. Az a jobbik eset hogy a kád ugye műanyag abba kevésbé üti meg magát. Másnap egyáltalán nem akart leülni benne,ki akart mászni. Sírni nem sírt,de látszott rajta megjegyezte,hogy őt ott sérelem érte. 2 perc alatt lefürdettem aztán kivettem. Rá következő nap már minden ment a régiben,feldolgozta a történteket. 😀

Azt azért megkérdezném attól aki írta hogy tartsd ülve,ne engedd felállni,hogy mégis hogyan? 10 hónapos izgő,mozgó fiam van...ő nem tud ott ücsörögni szépen amíg anya lemosdatja. Ott is játszik de nem ülve. Kérdező,vegyétek játékosra a figurát,majd túl teszi magát rajta. Magadat ne hibáztasd,ilyen előfordul. Megcsúszott,levette fejjel a kád szélét,katona dolog,semmi nagy baja nem történt. Nem kell ebből nagy ügyet csinálni. Szerintem lesz ettől még nagyobb zakózás is,legalábbis nálunk tuti. Ahogy elnézem a fiamat már most miket csinál és még nincs egy éves. Finoman fogalmazva szeret veszélyesen élni, egy pillanatra sem lehet szem elől téveszteni. Borzalom.🤣

2020. szept. 21. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!