Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy viselkedik a 10 éven...

Hogy viselkedik a 10 éven aluli gyereked étteremben, hotelben?

Figyelt kérdés

Még csak várjuk a babánkat, de elég mozgalmas életet élünk és jó pár éve tudatosan figyeljük a pici gyerekeket étteremben, hotelben főleg. Valamelyik gyerek szinte tökéletes mintagyerekként üli végig az étkezést (egymás után több napon reggel és este is), míg a másik a folyósokon üvöltve rohangál és a vacsorát is színesíti némi műsorral, míg a reggelinél is azon parádézik melyik müzlit nem kéri.

Mivel más-más családokról van szó (tesók hasonlóan viselkednek többnyire), a mi feltételezésünk mindig az, hogy "nevelés kérdése". Volt amikor konkrétan hallottuk ahogy a kb. 5 éves gyerekének kiabálja az anyuka, hogy "most voltunk ilyen helyen először és utoljára", amiért az nem tudott viselkedni. Megszokás kérdése lehet ez? Nyilván, ha a gyerek először kerül ilyen közegbe, akkor elkapja gépszíj, rengeteg az inger. Ti hogy látjátok? Teljes mértékben nevelés és szoktatás kérdése lenne ez? A ti gyerekeitek hogy viselkednek ilyen közegben? Viszitek egyáltalán?


2020. szept. 15. 13:15
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
90%
Már egész pici korától visszük nyilvános helyekre, és elejétől tanítjuk, hogy hogyan kell viselkedni. Mivel gyerek, sose fog egy helyben pissz nélkül elülni, ezért valamilyen szinten ezt nem tudjuk kiküszöbölni. De ha minden meg van engedve, le van tojva a környezetünk, akkor azzal hatalmas hibákat lehet megalapozni a nevelésben.
2020. szept. 15. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
73%

Nekem ez nagy heppem, mi is figyeljük a családokat, ki hogy kezeli ezeket a dolgokat, vajon mi lehet az udvarias gyerek titka.


Barátnőm mesélte, hogy volt nemrég egy gyerek a boltban ahol dolgozott, és épp pakolászott a gyerekrészlegen amit a neveletlen szülők és gyerekeik a földig romboltak, és ragaszkodott hozzá, hogy ő segít a néninek rendet rakni. Hát a szívem olvadozik milyen édes, érzékeny kislány. Ég és föld az azelőtti hordához képest.

2020. szept. 15. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
100%
Hát az enyémek olyan középkategória. Mondjuk botban néha jók, néha rájuk jön az 5 perc, amikor összevesznek valamin, étteremben nem hangosak, kulturáltan esznek, de azért nem bírnak végigülni 2 órát szépen az asztalnál, folynak le a székről, aztán úgyis ki kell menni. Más gyereke meg még a templomot is csendben végigüli, vagy legalább olvasgat és színez - na ez nekünk sosem ment.
2020. szept. 15. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
58%
Nem bantas de látszik hogy nincs gyereked. 10 ev alatt ngay a különbség nem mindegy h 2 eves 5 vagy 8. Teljesen más dolgot lehet elvarnu tőlük. A néma csöndben kis felnottkent éves nyilván nem ekvarhato de sok dolgot meg lehet tanítani mit illik és mit nem. De a gyerkek egy adott személyiséggel is születnek. Szóval sok tényezős dolog ez. Példát kell mutatni nekik meg következetesnek lenni de azért engedni is h gyerekek maradjanak.
2020. szept. 15. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
100%
Egyrészt ahogy előttem is írták, ha kicsi korától fogva jár ilyen helyekre, és közben megtanítjátok neki, hogyan kell viselkedni, akkor nem lesz gond vele később sem. Ha ötévesen jár életében először étteremben egy gyerek, akkor nagy valószínűséggel tényleg nem fog tudni rendesen viselkedni. Másrészt mi csak gyerekbarát helyekre járunk, ahol lehet kérni színezőt, esetleg vannak játékok is, amikkel a gyerek lefoglalhatja magát, és ez is nagyon sokat segít.
2020. szept. 15. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:
Valóban nincs gyerekem, de a kérdésem nem is arra irányult, hogy melyik korosztálytól mit lehet elvárni. :) Úgy látom azért a többség megértette a kérdést, tök jókat írtok és külön örülök, hogy nem csak mi vagyunk ilyen gyerekmegfigyelő kettyóssággal megáldva. :D
2020. szept. 15. 14:37
 7/25 anonim ***** válasza:
48%

Nevelés kérdése... Aha. Mert a gyerek az egy üres, bármire programozható computer, nulla személyiséggel... Ja, nem.


Az en gyerekem egyben volt egy földre szállt angyal és maga a pokol angyala, hangulatától függően. Mindig ilyen volt és most, kamaszként is ilyen. Ha jó napja volt, tökéletesen viselkedett, agyon is dicsérte mindenki nyilvános helyeken. Ha rossz kedve volt, akkor bevallom, már az első jelre leleptünk, mert nem akartunk nyilvános balhét, se elbaxni mas napját.


Amíg nem volt gyerekem én is azt hittem, hogy csak nevelés kérdése. Ugyan,ár, micsoda baromság, hogy rossz a gyerek, csupán nem neveli a hulye szülő. Jaja. Aztán megáldott az ég egy problémás gyerekkel és rájöttem, hogy nem így van.

2020. szept. 15. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
86%

Mondjuk pont étterembe nagyon ritkán járunk, de olyan helyen, ahol viselkedni kell, a kisfiam felnőtteket megszégyenítően türelmes, nyugis. Ha pl. boltban végig kell várnunk egy hosszú sort, olyan békésen kivárja, hogy sok felnőtt példát vehetne róla. Már 4-5 évesen ilyen volt. Vele tulajdonképpen bárhová mehettem már 5 éves korában. De ő már egészen kicsiként is türelmesen végighallgatta, ha mesét vagy verset olvastam neki.

A kislányom szintén tud viselkedni, de ő azért egy izgő-mozgó sajtkukac. Ha pl. étteremben elunja magát, akkor hamarabb észre véteti magát. Mondjuk olyan elképzelhetetlen lenne, hogy fel-alá szaladgál vagy kiabál, mert egyszerűen ezt nem tűrnénk el tőle. Az átlag mai gyerekhez képest tehát ő is fegyelmezettnek számít, de azt nem várhatjuk el tőle, hogy olyan legyen, mint a bátyja annyi idős korában.

Természetesen olyan sem fordulhat elő, hogy boltban rámolni kezd. Nekem is megvan a véleményem az olyan szülőről, aki ezt hagyja a gyerekének.

Különben egy elég liberális, szeretgetős apa vagyok, itt a gyakorin rengetegszer közölték már velem, hogy elkényeztetem a fiamat és felnőve majd kezelhetetlen és kibírhatatlan lesz, örülhetek, ha belém nem vágja a kést.


Tehát nagy általánosságban azt lehet mondani, hogy a nevelésen múlik, de a gyerek alaptermészete is számít. Vannak izgágább, temperamentumosabb, és nyugodtabb emberek a felnőttek között is.

2020. szept. 15. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:
Teljesen érthető, hogy személyiség, vagy hangulat is közrejátszik, de szerintem ezt a szülő tudja korrigálni és a te példádban pl. pont az a tudatos viselkedés a tök szimpatikus, hogy ti szülőként többnyire felismertétek, hogy közeledik a baj. Ahelyett, hogy már a nyilvános "hisztit" próbálnátok nyilvánosan kezelni, inkább elejébe mentetek a dolgoknak! Részemről ez laikusként nagyon pozitív és követendő példa!
2020. szept. 15. 14:43
 10/25 anonim ***** válasza:
55%

"Amíg nem volt gyerekem én is azt hittem, hogy csak nevelés kérdése. Ugyan,ár, micsoda baromság, hogy rossz a gyerek, csupán nem neveli a hulye szülő. Jaja. Aztán megáldott az ég egy problémás gyerekkel és rájöttem, hogy nem így van."


Amíg nem volt gyereked, azt hitted, hogy csak nevelés kérdése, aztán lett gyereked, és nem nevelted meg :)

2020. szept. 15. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!