Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi normális ez az alvási...

Mennyi normális ez az alvási mennyiség és mozgasfejlődés egy 3 hónapos babánál?

Figyelt kérdés

3 hónapos a kislányom,(2.baba). Egy szavam se lehet mert nyugodt mosolygó kis tündér. Néha már azt érzem, hogy túlságosan is nyugodt.

Ma pl. Reggel 8ig aludt este 9kor tettem le. Szopi utána büfi leraktam a pihenő székbe,ott elvolt egy 15 percet és el is aludt még a nagyobbikat kivittem pisilni és pelust cseréltünk.

Betettem a kiságyba 10 körül kelt szopi el is aludt újra fél 1kor kelt. Szopi ezután már ébren tartottam egy másfél órát(szopi plusz kis játék beszélgetés éneklés) kb, most megint alszik.

Picit úgy érzem sokat alszik. Most délután is legalább 2x aludni fog (szerintem.)

Első babánál más volt minden. Plusz ő hason se olyan sokaig szeret. A fejét ha én meg emelem neki meg tartja de magától nem igazán csinálja. A fejét egyik oldalra fordítja jellemzően de ha én felemelem ott át tudja fordítani a másik oldalra is. De ő ezt még magától nem csinálja. (6,1 kiló, nagy erős baba) mindent megtettem h többet legyen hason de nem köti le semmi hiába csináltam eddig mindent Vélemény? Egyébként játékokat tartja két kézben fog nyúl dolgokért mindkét kezével. Babanyelven beszél, nézelődik, figyel nevet mosolyog.

Holnap megyünk 3 hónapos státuszra, meg kérdezem ott is a doktornőt.


2020. szept. 21. 14:33
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia


Az én lányom is sokat aludt.

3 hósan mondjuk még kelt 1x éjszaka,de kB aludt, fenn volt 2 órát, evett, aludt...


Most 13 hónapos és éjszaka 12 órát alszik, nappal 2-t. De van, hogy többet.


Szerintem ez nem gond.


A mozgása is belefér. Esetleg rakj a mellkasa alá osszetekert törülközőt, ami segít neki kicsit a tartásban

2020. szept. 21. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
nekünk a hasalásban az segitett, hogy vettünk egy ékpárnát, refluxpárnának is használtuk :D és azon hasaltattuk, valami 2000 ft-ért rendeltük a neten. Illetve a nagy labdát imádja, azon szépen tartja a fejét, ott elszórakozik, hiszen gurigatom, néha obatosan rugoztatom és nagyokat nevet rajta. Nekünk sem szeretett hasalni, de már most 15 percet is elvan hason. lépésekkel haladjatok, ha már sir, szetesik a tartása, forditsd meg, ne legyen neki "kötelező" és rossz élmény. :)
2020. szept. 22. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!