Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A sok alvás lehet jele a 6...

A sok alvás lehet jele a 6 hónapos növekedési ugrásnak?

Figyelt kérdés

A kislányom jövő héten lesz fél éves. Alapvetően nagyon nyugodt baba, nem igazán mozgékony, inkább szemlélődő, "beszélgetős" baba. Most jönnek az első fogai. Éjjel picit zaklatottabban alszik, de ez sem jelent többórás ébrenlétet, inkább csak sűrűbb szopikat, amelyekből aztán azonnal vissza is alszik. A nappali alvása ejtett gondolkodóba:2-3 napja tapasztalom, hogy a reggeli ébredés után egy órával már fáradt, szopi után elalszik, és alszik jó 3 órát, majd délután még kb. ugyanennyit. Nem panaszkodom, tudom, hogy ez hatalmas szerencse, inkább picit aggódom, hogy minden rendben van-e. Megnőhet az alvásigénye a növekedési ugrás miatt? A szopiigényében még nem igazán érzem a növekedési ugrást.

Köszönöm.



2020. szept. 22. 12:13
 1/2 anonim ***** válasza:
Szia! Szerintem semmi gond! A fogzás is megterhelő szerintem, aztán ott vannak a frontok is. De ha bizonytalan vagy, kérdezd meg a dokit, védőnőt. Az én babám is ilyeneket aludt 5-6 hónaposan, igaz, most lesz csak 7 hónapos, nálunk 2-3 hete van az, hogy ha reggel felkel, fentvan 2-2,5 órát, utána alszik 1-1,5órát, megint fentvan, és van még egy 1-2 néha akár 3 órás alvása délután. Olyan fél5-5fele kel, onnan este 9ig nem alszik. Cserébe végigalussza az éjjelt, akár 9-11 órát is egyben. Szerintem az csak jó, ha sokat alszik, így fejlődik igazán az agya:)
2020. szept. 22. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Vannak ilyen időszakok. Az egyik gyerekemnél volt nagyon feltűnő, hogy néha napokig sokat aludt.

Egyébként lehet igazad lesz, fiamnál is volt, hogy sokat aludt pár napig majd elő kellett venni a nagyobb ruhákat.

2020. szept. 22. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!