Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 8 hónapos lett a babám. Nem...

8 hónapos lett a babám. Nem húzza fel magát állásba, szeret hason feküdni (kutyázik is néha, meg simán négykézláb áll, de nem mászik), csak hátrafelé tud kúszni. Baj ez? Az alábbi idézet alapján kérdezem.

Figyelt kérdés

"8. hónapban nem akar hason feküdni. Pár percig megül, de ha megmozdítja a fejét vagy utána nyúl valaminek, eldől. Oda-vissza gurul, kúszni kezd, négykézláb állva előre-hátra hintázik (kutyázik). Körbe forog, szemével követi a mozgó tárgyakat, örömét hangadással fejezi ki. A bútorokba kapaszkodva feláll, de leülni még nem tud.....

....Ha nem húzza föl magát állásba, nem tarja súlyát, ha nem fog meg tárgyakat, nem figyel rájuk, mindenképpen jelezzük ezt a gyermekorvosnak. Ha hangra, kérdésre nem reagál, a suttogó vagy halk beszédre nem fordul oda, hallásvizsgálat javasolt. Bármely apró dolog (pénz, gomb, kavics, gombelem) lenyelésénél azonnal orvoshoz, ügyeletes kórházba kell vinni."

babaszoba.hu


2008. nov. 28. 07:53
 1/3 anonim ***** válasza:
Az én kislányom 10-én lesz 9 hónapos, ügyesen ül, úgy játszik, hanyattfekvésből hasra fordul, hasról hátra. Hason kinyomja magát, de Ő sem mászik, csak a hasán forog 360 fokot.
2008. nov. 28. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szia!

Nem biztos, hogy baj, de szerintem neked az lesz a megnyugtató válasz, ha egy orvos mondja ezt. Ha a dokidnak nem jut eszébe, kérdezz rá, hogy nem kéne-e elmenni Fejlődésneurológiai vizsgálatra.


II. sz. Gyermekklinika Rendelés: hétfő és csütörtök 14-18 óráig 215-13-80 52985 mellék (időpontot csak rendelési időben adnak) Dr. Balázs Mária

Nagyon-nagyon kedves doktornéni.

De úgy tudom, hogy pl. a Svábhegyen is van ilyen osztály.


Több info:

[link]


Üdv.

2008. nov. 28. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Kislányom 9 és fél hónapos, most kezdett el mászni, de még nem olyan ügyes, állni nem áll. 10 kiló mondjuk...

Ne aggódj!

2008. nov. 28. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!