Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A lányom most 4 hónapos alma...

A lányom most 4 hónapos alma pépet akarok adni neki, kell szoktatni 1-2 kanállal, vagy ehet amennyi jól esik? Ja és kanál vagy cumisüveg. Amúgy tápszeres baba.

Figyelt kérdés
Már 3 hónaposan ivott délután almalét(alkalom/1 dl).Ízlett neki,semmi rossz reakció nem volt.
2008. nov. 28. 09:34
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem mindenképpen szoktatni kell. A pépes az megint más dolog mint az almalé. Az én lányom mikor megkezdtük a hozzátáplálást nagyon sokat meg tudott volna enni... :-) Kanállal etesd, két alkalom után meg fogsz lepődni milyen ügyes!
2008. nov. 28. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szia! Adhatsz neki pépet. Én amikor elkezdtem az almát, akkor először egy felet adtam neki azt mind megette és utána még kapott anyatejet. Most ott tartunk, hogy az uzsonna egy egész alma reszelve meg egy fél banán. Ezt összeturmixolom és úgy kapja. Az alma enged annyi levet hogy össze tudd turmixolni. Ha gyümölcsöt eszik utána még megkínálom cicivel is. Nagyon szereti.
2008. nov. 28. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szerintem ha először adod neki akkor okvetlen csak keveset,meg kell szoknia,aztán mgelátod mit eredményez nála és növelheted az adagot!Csak azért írom mert egy barátnőm úgy járt a kisfiával h látta rajta huhhh hát ízlik a gyereknek az elma há akkor adjunk neki,aztán meg kapott még cicit!Másnap végig hányta a napot,bevitték orvoshoz ahol jól lecseszték h túletette és gyomorrontást kapott a gyerek ezért nem ehetett semmit 8 órán keresztül!Képzelheted mit éltek át!De rendbe jött!:-))
2008. nov. 28. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Először csak kicsit adj,majd emelheted az adagot.

Az én lányom már 4 hete evett mást is cicn kívül,és gondoltam megkóstoltatom vele a sárgadinnyét barackkal.Bevágott belőle 180ml.5 óra múlva minden visszajött,másnap is elég szarul evett.Azóta okosabban adok neki,és nem is volt gond azóta sem.

2008. nov. 28. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszike mindenkinek a választ.Hétfőtől meg is próbáljuk.Most 7végén még nem akarom mert itthon lesz a férjem :) és Ő még annyira nem akarja hogy elkezdjem. Nehogy baja legyen az egy szem gyerekének!:)Remélem tényleg tudni fogja,ha kanállal etetem,hogy azt le kell nyelni ami a számban van.És nem sírva fogunk enni.
2008. nov. 28. 18:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!