Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nagyon dundi a babám, ez...

Nagyon dundi a babám, ez normális?

Figyelt kérdés

6 hónapos és nagyon hurkás. Már csecsemőként is nagy volt de egyre csak nő. Az arca is nagyon pufi, de a legfeltűnőbb a karja meg a lába, olyan mint egy ilyen lufiból hajtogatható figura. Mások is mindig megjegyzik milyen pufók. Én magam nagyon vékony vagyok, aggódtam is, hogy nem gyarapszik majd eléggé. Csak anyatejjel táplálkozik és kislány.

Majd természetesen mihelyt lehet elviszem sportolni, meg gondoom ha tud járni és futkározni kezd is fogy


2020. okt. 5. 13:24
1 2
 1/16 anonim válasza:
89%
Persze hogy az.
2020. okt. 5. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
87%
Ez a normális, nehogy ezen kezdj el agyalni, mert csak ártasz vele.
2020. okt. 5. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
76%

A védőnő (ha normális), szólni fog ha valami gondot észlel. Vannak olyan genetikai betegségek ami valóban okozhat babakori elhízást, ami valódi többlet súlyt jelent nem csak simán hurkákat. De azoknak sok más jele is van. Nem írom le a nevét mert ne kezdj el utána kutatni.


Nem bántásból de az utolsó mondat alapján görcsösnek tűnsz a testsúlyt illetően. Hol van még ő attól, hogy sportoljon? 🙂 ne foglalkozz most ezzel, élvezd ki a pici kort!


Egyébként az én fiam a másik véglet volt, tök normális súlya volt a mérleg alapján, de ránézésre nagyon kis vékony volt mindig. Nem volt különösebben hosszú/magas sem de valahogy mégis úgy oszlott el, hogy sosem volt hurkás. Én meg ezen izgultam egy időben, aztán a védőnőm lenyugtatott 😅

2020. okt. 5. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Annyira nem élvezem a pici kort...egy kis növényke csak nyáladzik. Azt várom mikor lehet ide oda hordozni, szaladgál, él..
2020. okt. 5. 13:49
 5/16 anonim ***** válasza:
92%
Teljesen normális. Az nem normális, hogy ezen kattogsz és már el is döntötted helyette, hogy így meg úgy fog sportolni
2020. okt. 5. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
80%
Neki a sport az lesz, hogy elkezd mászni és ettől le is mennek majd a hurkák, ha el van hízva arról szól a védőnő.
2020. okt. 5. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
89%

Ínnye de unszimpi a kommented, meg a kérdésed utolsó fele. Ha nagyon rászállsz a súlyára, akkor biztos nem lesz boldog gyerekkora.


Ha 5-6 évesen kövér lesz, akkor lehet egy kicsit tudatosabban sportolni, vagy étkezni, addig teljesen felesleges, mert a szaladgálással épp elég kalóriát fog elégetni.


De amikor esetleg beíratod sportolni, kérlek ne törd le az énképét és az önbizalmát olyan dolgokkal, hogy kövér, meg husi, meg dundi. Borzasztó destruktív tud lenni egy ilyen anya...

2020. okt. 5. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
90%
Az én fiam is nagyobb súlyú volt az átlagnál. Mióta elkezdett menni, azóta nem hízik, és most pont jó formában van. Lemozogta a feleslegét. Ő is csak anyatejes volt. Volt olyan, hogy 1 hét alatt 500 grammot hízott. Most másfél éves, 13 kiló. Ennyi volt 14 hónaposan is.
2020. okt. 5. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
79%

Nekem is ilyen kis Michelin babám volt fél évesen, anyatejen.

Most 12 lesz, és kifejezetten karcsú, csinos nőszemély.

2020. okt. 5. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
42%

Konkrétumot miért nem írsz? Kg, cm?

A védőnő, orvos tapasztalat alapján csak akkor szól, ha túl vékony. Ha kövér, csak legyintenek, pedig kutatások alapján a csecsemőkori elhízás súlyos hatással van a felnőttkorira és az anyatejesek se kivételek.

2020. okt. 5. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!