Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Másnak is utál a babája hason...

Másnak is utál a babája hason lenni?

Figyelt kérdés

2 hós a kislányom, hason nem sokat van el. Pár perc erőlködés után sírni kezd, ha abba belefárad, akkor elalszik, majd mikor felkel, megint kicsit erőlködik, és újra sír. :( Muszáj hason is fektetni, a gyerekorvos meg a védőnő is mindig mondja, hogy legyen sokat hason, de egyszerűen gyűlöli. Vettünk pocakpárnát, azon érezhető volt, hogy mindig egyre hosszabb ideig bírja nyafi nélkül, de a max ott is kb 5 perc volt, utána azon is sír. Most már szépen emelgeti a fejét, de a karjait is erősíteni kell, így a pocakpárnát már nem használjuk. Puha játszószőnyeg van alatta, és nem teli hassal teszem le. Nem szeretem hallgatni, hogy sír, de sosem tanul meg rendesen mozogni, ha csak a hátán fekszik. :( Vannak bevált trükkök, hogy hogyan lehet "kellemesebbé" tenni? Vannak elé rakva kontrasztos képek, amiket nézegethet, de azt is hamar megunja, csörgök neki játékkal, stb... aki már túl van ezen az időszakon, megnyugtatna, hogy majd megszokja, megszereti? Egyelőre kínszenvedés. :(

Annyit tennék hozzá, hogy kis súllyal született 39+6-ra (2900 gr), elég kis vékonyka volt szegénykém, most már 4900 körül van. Lehet, hogy több idő kell neki megerősödni?

Köszönöm szépen!



2020. okt. 6. 09:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
88%
Az enyémek a hátukon utálnak lenni a mai napig, hason aludtak, hason voltak egész nap. Ez se jobb, hidd el, főleg a szívbetegnél, akinek 2-3 havonta kell szívUH-ra járni és kb lehetetlen őt hanyattfekvésre bírni. De peluscseréknél is ez van.
2020. okt. 6. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Ez természetes.

Legyen ahason 6×5 perceket, később többet.

2020. okt. 6. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Az enyém, ugyanennyi idős, hasonló a helyzet. Egyik nap tök ügyes, akár 10 percet is elvan és emeli szépen a fejét, nézelődik, másnap meg lerakás után azonnal csinálja a műsort. Annak meg nem látom értelmét, hogy lerakott fejjel üvöltsön.


Állítólag az idő múlásával egyre jobb lesz, a lényeg hogy legyen hason.

2020. okt. 6. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk akkor fordult a kocka, amikor elkezdtem velem szem magasságban hasaltatni. Pl a kanapén én meg leültem elé. Vagy a pelenkázón és szorakoztattam. Persze így nem hagyhatod magára és vigyázni kell le ne essen.

Viszont azóta annyira megszerette hogy 14hetesen megtanult hasra fordulni és azóta csak akkor marad el háton ha mellettem van a kanapén és "dumálunk" amúgy azonnal fordul hasra.

2020. okt. 6. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Meg fogja szokni, ne aggodj! Sot, aludni is nagyokat fog igy, mivel nem ebreszti fel a karoloreflex. Ido kell hozza, ne add fel!
2020. okt. 6. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat! Bízom benne, hogy tényleg megszereti!
2020. okt. 6. 11:40
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Csináld azt, hogy egy nap többször is hasra teszed. Nem baj ha csak kis időre bírja. Ha már nem tetszik neki megfordítod. A sok kocsiből összejön egy nap akár fél óra is. Aztán majd egyre több időt bír. Az pedig nálunk is bevált, hogy szemmagasságban hasaltattam
2020. okt. 6. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
72%
Dehogy nem tanul meg rendesen mozogni. Olyan országokban is születnek és felnônek gyerekek, ahol se védônô se gyerekorvos nem látja ôket, és senki se mondogatja az anyukáknak, hogy így fektessék meg úgy fektessék. Két gyerekem van, egyiket se teszegettem hasra. És mindkettô jól aludt hanyatt is, ezért még éjjel se voltak hason. Mindkettô átfordult, mászott, járt idôre, semmi bajuk. Ez a hason túráztatás csak az utóbbi egy-két évtized mániája. Eddig évezredeken át emberek milliói tanultak meg mozogni, járni nélküle.
2020. okt. 6. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
A leírásból nekem az jön le, hogy túl sokat teszed hasra. Sok baba nem szeret hason lenni és kell is valamennyire erőltetni, de nem egész nap. Ha nem tudja már emelni a fejét, mert elfárad, akkor úgy sincsen értelme, mert az izom ilyenkor nem dolgozik. Tedd hasra, huzogass a szeme előtt, csörgőt, játékot, ha elfárad fordítsd a hátára. Ezt lehet mondjuk napi háromszor. Pár hónap múlva már jobban szeret hason lenni, mint háton. Az is jó ha a mellkasodra fekszik és úgy emeli fel a fejét.
2020. okt. 6. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Még az jutott eszembe, hogy túl puha matracra tettem és emiatt nem tudta emelni a fejét, aztán rájöttem, hogy a kokuszmatracon, ami jó kemény, fel tudta már emelni és ki tudta nyomni magát, mondjuk nem két hónaposan, hanem később.
2020. okt. 6. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!