Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem jobb, ha az embernek...

Nem jobb, ha az embernek lánya van, mintha fia?

Figyelt kérdés

Bár azt szokták mondani, hogy a gyerek gyerek, nincs különnbség a fiúk és lányok között, azért szerintem mindenki tudja, hogy ez így nem igaz, kicsit más, ha az embernek lánya van, mintha fia. Persze, lehet, hogy valakinek a fiúgyerekkel általában csinálható dolgok jönnek be jobban, és inkább ezt a fiú-lány kérdést hosszútávon értem...


Én azt látom a saját környezetemben, hogy felnőttként szinte mindenhol a lányok azok, akik szorosabban tartják a kapcsolatot a szüleikkel, nekik bizalmasabb a kapcsolatuk velük, a fiúk kicsit eltávolodnak és a párjuk révén inkább ahhoz a családhoz állnak majd közelebb. Szóval a fiús szülők valahogy mindig jobban háttérbe szorulnak, főleg egy esküvő vagy például egy olyan nagyobb dolog terén, mint az unoka, hiszen ezek főleg a nők "hatásköre", akik viszont inkább a saját szüleiket vonják be a dolgokba, mint a férjük szüleit.


Nyilván vannak olyanok nők, akik rosszban vannak a szüleikkel, de ha nincsenek, akkor a férfi családja valahogy mindig csak "második" a nő családja mögött. És ilyen szempontból talán jobb a nő szüleinek lenni, főleg, ha az ember részt akar venni az unokák életében.



2020. okt. 6. 18:09
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
83%

Férjemnek jobb a kapcsolata a szüleivel, mint nekem a sajátjaimmal. Nálunk mindig a fiú tesóm volt "kedvenc" felnőttként is jobban kijönnek vele, mint velem, valahogy zökkenőmentesebb a viszony.

Tehát szerintem ez csak általánosítás, család ésvemberfüggő. Ember, nem "nem függő".

2020. okt. 6. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
84%
Ilyen hülyeséget is rég olvastam
2020. okt. 6. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Szerintem nincs igazad. Több olyan fiút/férfit ismerek, aki ragaszkodik a szüleihez, tesóihoz és jó a kapcsolatuk. Az anyukájukkal is remek a viszonyuk. Nyilván más egy anya-lánya kapcsolat, mint egy anya-fia. Nem jobb vagy rosszabb, hanem más természetű.
2020. okt. 6. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
68%
Egyszerűen csak nem igaz, amit írsz. Ennyi.
2020. okt. 6. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az, hogy a fiúk eltávolodnak az anyjuktól, azért van, mert vagy eleve szar volt a légkör otthon, vagy anyuka felnőttként nem tud viselkedni, nem tudja, hol a határ, képtelen leválni a fiáról, és szerencsétlen pasi csak így tud normálisan élni. A férjeméknél pl nincs ez, közel laknak a szülei, de nem járnak a nyakunkra. Mégis rendszeresen találkozunk, jókat beszélgetünk, szeretik az unokákat. A saját szüleimmel se rossz a viszony, és rendszeresen találkozunk, de pl mi pont az én anyám miatt tartunk némi távolságot, és meggondoljuk, mibe avassuk be őket. Egyszerűen azért, mert nálunk az én anyám az, ami a fiús anya szokott lenni általában: az az erőszakos, mindent jobban tudó, mindenbe beleokoskodó, idegesítő anyós, aki nem tudja, meddig tart a hatásköre, és szíve szerint minden lépésünkhöz dirigálna, akkor lenne boldog, ha úgy élnénk, ahogy ő mondja. Hát, ezt nyilván nem engedjük, és mivel se a szép szó, se a veszekedés nem használ, marad az, hogy egyszerűen nem mondunk el neki semmi lényegeset. Így nagyjából kezelhető, mert utólag is mond ugyan véleményt, de már nem nyomja annyira, mert már úgyis mindegy. Az anyósom ezzel szemben tök normális, csak akkor szól, ha kérdezzük, akkor is finoman ad tanácsot, nem utasít meg parancsol, pláne nem lehülyéz, ha másképp csinálom. Az az igazság, hogy én is szívesebben beszélgetek vele, mint a saját anyámmal, bármilyen szar is ezt kimondani.

Mindennek ellenére az én anyám is azt hiszi, hogy az a jó, ha az embernek lánya van, mert a lányok jobban kötődnek az anyjukhoz. Olyan tökéletesnek tartja magát, hogy fel se tűnik neki, mennyire távol vagyunk igazából a viselkedése miatt :(

Nekem egyébként lányom es fiam is van, örülnék, ha majd úgy lehetnék része mindkettőjük életének, mint az anyósom a mienknek. Mindig szívesen látjuk és szívesen megyünk hozzájuk. Ezzel szemben a saját anyám jelenlététől sokshor határozottan stresszes leszek.

2020. okt. 7. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Szerintem te a külseje miatt akarsz lányt. Ez van, a lányok szebbek..
2020. okt. 10. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
16 Hát az unokatesóm kisfia sok lányt kenterbe ver az ismeretségi körben. Egy lány is lehet csúnya és egy fiú is szép. Álltalában az az érv a lány mellett, hogy lehet öltöztetni meg hajat csinálni neki
2020. okt. 10. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!