Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Sz@r anya vagyok?

Sz@r anya vagyok?

Figyelt kérdés
10 hónapos kislányommal egyszerűen nem bírok pelenkázás közben, ezért sajnos már egy ideje kapcsolok neki youtube-ról gyerekdalokat. Hiába énekeltem, mondókáztam neki, vagy adtam a kezébe bármit, felült folyamatosan, vagy elmászott, így viszont szépen nézi, én meg simán át tudom pelenkázni. Ma viszont sajnos benyomtam neki kaja mellé is. Jó ideje nem akar 2 percnél tovább megmaradni az etetőszékben. Mindig egy szenvedés az etetés, ma viszont kínomban kapcsoltam neki zenét oda is, és szépen meg tudtam etetni. Olyan rosszul érzem magam tőle, nagyon nem akarok neki telefont mutogatni, de bármit csinálok nem tud nyugton maradni. :( Szar anya vagyok?! Ha esetleg tudtok tippeket, hogy mivel tudnám lekötni a figyelmét, azt nagyon szépen megköszönném!
2020. okt. 8. 22:22
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
73%
Nem vagy szar anya :-) és szerintem semmi baja nem lesz, ha zenét kapcsolsz neki
2020. okt. 8. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
74%
Az én lányom 15 hónapos és én sem akartam neki telefont mutogatni de az ember azt vet be amit csak tud. Ha szépen eszik szerintem nincs gond.
2020. okt. 8. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
75%

Na ezért nem kell másokra hallgatni. Valószínűleg tök jó anya vagy te is, mint sokan mások, de ilyen fennhéjázó kütyümentes elit miatt azt hiszed rossz anya vagy.


Jó persze, nem kell túlzásba esni semmivel, de az égegyadta világon semmi baja nem lesz a gyerekednek egy kis mesenézéstől.

2020. okt. 8. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
69%

Beszélj neki vagy énekelj, és türelemmel küzdd végig ezt az időszakot.

Nem értek egyet azzal, hogy ha a kicsinek nincs türelme végigvárni dolgokat, akkor mindig nézzen youtubeot. Ezzel az elvvel később csak egyre rosszabb lesz a helyzet, mert egyre több dolog jön ám elő, amiben akaratoskodni fog. (Nem a telefon miatt, hanem mert most fogja majd próbálgatni a saját kis akaratát, ne nyomd el a mobillal, hanem tanítsd meg a határokra!) A képernyő előtt evés pedig abszolút egészségtelen szokás, és nagyon nehéz leszoktatni róla.

És minél nyugtalanabb, "zizgősebb" egy gyerek, annál hajlamosabb arra, hogy túlingerelje egy kütyü. Tehát pont a nyughatatlanokra hat a legrosszabbul.

2020. okt. 8. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
71%

Ezért ne érezd rosszul magad! Tényleg van amikor mindent be kell vetni...

Ezt a korszakot mi bugyipelussal vészeltük át, de pár hónap után ismét együttműködő volt úgyhogy megint tudtuk használni a hagyományos pelenkát.

Etetni 6 hós korától sajnos csak úgy tudom, hogy ő közben az etetőszékben babrál valami játékkal. Nem így akartam, de így sikerült megoldanom.

2020. okt. 8. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 vantel ***** válasza:
67%

Igazad van, nagyon korai az elektronikus cucc a kisbabának.

Képernyőt nem látja akkor még jó a helyzet.

Úgy hiteles ha te sem nyomkodod egész nap a ketyerét.

2020. okt. 8. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
46%
Haló, XXI. század, a kütyük kora. Úgyis fog vele találkozni. Régen a TV, ma a youtube és az okosteló a közellenség. Nem mondom, hogy egész nap nézze azt, de nem lesz baja napi fél órától. Pláne ha gyerekdalokat hallgat. Kiskoromban én is videóztam meg magnót is hallgattam ( Kuckó mackó és társai 😅)
2020. okt. 8. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
76%

Szerintem ha hallgatja, de nem nézi az nem gáz. Most pelenkazas közben ha rabambul na bumm. De azért hosszasan pl etetes közben en nem hagynám, hogy nezze. De most ha egyszer-egyszer ilyen is megesik akkor is mi van? Semmi. Az hogy zenét hallgat, az teljesen rendben van. Sőt.

Aki azt mondja, hogy énekeljek a gyereknek, annak üzenem, hogy először neki énekelek és ha még van utána dobhártyája, beszélgetünk. En szeretem a gyerekemet, nem akarom terrorizálni a hangommal.

2020. okt. 8. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Azért ezzel az evés közbeni YouTube-ozással vigyázz!

Mi most isszuk meg a levét. Lányom lassan 2 éves, de nem hajlandó enni telefon nélkül (Nem, akkor sem ha éhes! Inkább nem eszik 2 napig, ami az ő cseppnyi 10 kilójával már számomra sok, de akkor se eszik 2 falatnál többet)

Világ életében rossz evő volt, hozzátáplálás alatt alig akart valamit megkóstolni, mennyiséget sosem evett. Mások már régen kiválották az étkezéseket, mi még mindig 1-2 falattal küzdöttünk. Kínomban benyomtam a YouTube-öt, mondván mi bajunk lehet tőle, és láss csodát egyből megevett egy egész tálka gyümölcsöt. Örültünk a kezdeti sikernek, de nem múlt el sok idő és szabályosan függő lett. Mese/dalok nélkül egy falat se csúszott le a torkán.

Nem vagy rossz anya, a legjobbat akarod a gyerekednek és magadnak is, de nem biztos, hogy a könnyebb út kifizetődő.

Ha elölről kezdhetném , biztos, hogy nem kapcsolnék mesét, inkább hagynám a fenébe az étkezést, ha 3 falatot evett, akkor hármat és kapna tápszert vagy anyatejet, de még egyszer nem szúrnék így ki magunkkal.

2020. okt. 8. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
92%
Nálam okosabbak állítják, hogy a képernyő bámulás káros az idegrendszer fejlődésére ebben a korban. Ettől függetlenül nyilván nem lesz zombi attól, ha egyszer-egyszer odanéz. Ha csak zenét hallgattok, mi baja lenne? Ne nézesd vele, és akkor nem árthat.
2020. okt. 8. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!