Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Most én emiatt rossz anya...

Most én emiatt rossz anya voltam/vagyok?

Figyelt kérdés

Egyre többet olvasom itt az ilyen kérdéseket:

-Szoptatok ehetek-e ezt meg azt?

-Mit adhatok enni x idős babámnak?

stb.


Valahogy én soha nem aszerint ettem szoptatás alatt, ahogy az a nagykönyvbe meg van írva, azt ettem ami volt, meg amit kívántam.A kórházból amikor haza jöttem az első amit ettem zöldbab leves volt például.

A kisfiamat sem a könyvek szerint tápláltam, hanem ahogy a szívem, anyai ösztönöm diktálta.

Soha semmi gond nem volt ebből, persze lehet hogy mi vagyunk az a kivétel ami erősíti a szabályt.


Ezzel a kérdéssel, persze nem akarom bántani azokat, akik aggódva kérdezik hogy mi a helyes!Meg nem vitát szeretnék!

Csak érdekelne hogy ezért én rossza anya vagyok, vagy ez is tök normális hogy a bizonyos könyv helyett a szívemre hallgatok mindig.


2011. febr. 11. 08:58
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagy rossz anya. Én szoptatás kezdetén mindent ettem, de 2 ébren töltött éjszaka után odafigyeltem. Nekem megviselte a babámat ha pl tejet ittam, utána nagyon fájt a kicsim hasa.

Én is elég hamar adtam neki főzeléket, meg ezt azt.

2011. febr. 11. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom, ha nagyon hasfajos lett volna a babad, akkor te is jobban megnezted volna, mit egyel.

En sem foglalkoztam tulzottan vele.Ettem, ami jol esett. Nem fozok tul zsirosan, fuszeresen. Egyik gyerekem sem volt hasfajos, szerencssem volt.

Szoval egyaltalan nem vagy rossz anya, hiszen semmi bajt nem okoztal a babadnak.

2011. febr. 11. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
ha felmerül benned a kérdés, akkor biztosan nem ;) én sem a "nagykönyv" szerint csinálom a dolgokat,csak figyelek a babára és magamra. azokat az ételeket, amik után nyűgösebb a babám, vagy netán kiütéses lesz (pl. tól sk tejtermék), utána kerülöm. szerintem ennek több értelme van, mint hülye szabályokat betartani, amiknek többségében nincs is semmilyen tudományos alapja (alaposan utánaolvastam, és nagyon sok szabálynak tényleg nincs!)
2011. febr. 11. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm!Megnyugodtam! :)
2011. febr. 11. 11:20
 5/7 anonim ***** válasza:

Nem vagy rossz anya attól, hogy nem a "nagykönyv szerint" csinálsz mindent. Ha a zöldbabtól semmi baja nem lett a babádnak, miért ne ehetnéd? Nem törvényszerű, hogy hasfájos legyen egy pici.


De azért az, homályban maradt, hogy anyai ösztöneid mit súgnak, mivel etesd a kisbabádat. Mert ha pl. azt, hogy hathónaposan csokoládét és cukorkát adj neki, az erősen megkérdőjelezhető.


Nem Neked szól a dolog, mert nem tudom Te mivel eteted a babádat. Csak arra a félmondatra szeretnék reagálni, hogy "eddig semmi baja". Van egy ismerősöm a 11 hónapos lánya tápszer mellett KIZÁRÓLAG édességet eszik. Csoki, babapuding, túró rudi. Ő is azt mondja, hogy eddig semmi baja a kislányának. Kíváncsi vagyo akkor mit fog mondani, amikor 45 év múlva az akkor 120 kilós lánya, a túlsúly meg a magas vérnyomás következtében kap egy agyvérzést vagy infarktust vagy akármi. Persze csak akkor, ha ő még életben lesz 45 év múlva, tekintve az életmódjára, elsősorban az étkezésére...

2011. febr. 11. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Emiatt biztos nem vagy rossz anya! De! Ismerek valakit, aki miután megszületett a gyereke, közölte, hogy ő semmilyen babákról szóló könyvet nem hajlandó elolvasni, és az interneten sem fog tájékozódni a gyerek fejlődéséről, nevelésével kapcsolatosan, mert ez neki jön ösztönből. Ehhez képest 4 hónapos korától kitámasztva ülteti a gyereket, mert ő eldöntötte, hogy most már tud ülni. Ehhez képest még 9 hónaposan sem ül stabilan, de most már tud állni. Szerinte nem gond, hogy a gyerek egész nap csak bámul, még nem is sír csak nagyon ritkán. Nem forog, nem kúszik, nem mászik!

Tudom, hogy nem teljesen a kérdésedre válaszoltam, csak leírtam, hogy ilyenek is vannak.

2011. febr. 11. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Persze az ésszerű határokról beszélek, de pl. nem tartottam be azt a kostoltatást amit szoktak mondani hogy egy nap csak 1 kanál, másnap 2 kanál és egy hétig ugyan azt egye.

Majdnem 4 hós volt, pár nap híján amikor pont sütőtököt sütöttem.Egy keveset kb, fél szeletet le turmixoltam anyatejjel és megkínáltam vele.Nem csak egy kanállal adtam neki, hanem amennyi úgy láttam hogy jól esik neki, ami akkor ép a megcsinált adag majdnem fele volt.

Adok neki csokit, sütit de az ésszerű határokon belül, nem naponta.

Szóval ilyesmikre gondoltam.

2011. febr. 11. 15:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!