Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Létezik olyan , hogy baba...

Létezik olyan , hogy baba pszichológus?

Figyelt kérdés

Egy éves a gyermekem. Kicsi korától egyedül altattam, rendszer van az életében. Fél nyolckor: Fürdés-tápszer(karban, közben dúdolva,játszva)aztán be a kiságyba és alvás reggelig. Szerencsésnek hittem magam. 1 hónapja teljesen megváltozott. Este nem alszik el, se ringatva, se símogatva, sem hintázva. Éjszaka 2x kel, sikítva hisztizik, második kelésnél, nem alszik vissza egy órán belül, toporzékol.

Próbáltam:

-tápi előtt vacsit adni/nem adni

-kifárasztani/hagyni aludni

-tornázni este

-felrúgni a rendszert (előbb fürdés, aztán játék és utána tápszer, alvás...ezeknek több változatát)

-éjszaka itatni/etetni

-mesenézés/olvasás

-már egyik este cicire raktam (nem szoptatok egy ideje)

-mellébújtam

-melegen öltöztetni/vékonyan öltöztetni

-kiságyat rendeztem át (hátha a fengshui

-én ruhámat tettem be az ágyba


MINDENT


Elfáradtam. Nagyon szép rendszerben neveltem eddig, sétálni járunk, kocsikázni. Nem kézfüggő, de folyamatos kontakt kell neki napközben az emberekkel, egyedül nem játszik...ezzel nincs baj, hiszen baba. Mikor az apjánál alszik, ott nyugodt. Én ,mint anyja, itthon nyugodt vagyok (voltam, hiszen a kialvatlanság miatt már feszültebb vagyok). Tehát a válás miatti feszültség sem lehet az oka, mert nincs feszkó. Mindent kizártam. Nem beteg, nem fáj semmi. Fogzás nyilván folyamatos, de mikor az fáj, akkor máshogy sír. Ez nem sírás, ez hiszti. Nem is szepaszori, mert ha ott vagyok sem nyugodt. Nappal 1x 2x alszik fél/egy órát. Normális ételt eszik, amit én.


Fél 8-kor fürdetek, 8-kor altatok. Minden nap. 9-fél10, mire álomba hisztizi magát. Éjjel egykor felsír...cumi, simi, alvás...4kor kel enni. 6 mire vissza alszik, kb 8-ig. Délután egykor alszik egy órát, 4-kor mégegyet, aztán estig szabadprogram.


Én minden nap 4-kor kelek vele, onnantól nem alszom éjfél/hajnali egyig. Nappal nem tudok vele aludni, mert amint álomba esnék, megérzi és felkel. Komolyan. Inkább le sem fekszem, csak ő aludjon.


HOL A HIBA?


2020. okt. 9. 05:25
 1/4 anonim ***** válasza:
94%

Ott hogy ő egy baba és nem gép. Rendszer ide vagy oda a legtöbb gyereknél időnként borul valami. Létezik amúgy ilyen kicsiknek is, de nem olyan formában ahogy te képzeled. Azt tudja megnézni, hogy korának megfelelő-e az értelmi szintje.


Ha szerinted nem szepa és nappal sem érzékeled hogy szorongana, akkor lehet még pavor nocturnus. Bar ez elég erős tipp ugyanis a leírásod nem elég részletes. De nálunk is volt ilyen korban azért jutott eszembe.

2020. okt. 9. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
74%
Akár mennyire is szépen, de mégiscsak elváltatok. Én ebben látom a problémát. Ha most történt akkor pláne, ha régebben akkor pedig most kezdi feldolgozni ezt a hatalmas változást. Kitartást kívánok neked, apukája ha elviszi, csak pihenéssel foglalkozz.
2020. okt. 9. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2020. okt. 10. 06:41
 4/4 anonim ***** válasza:

Ha kifejezetten éles változás volt, akkor ki kéne deríteni, hogy mi történt pont akkor.

Ezek szerint a szülei nem élnek együtt, és nincs állandó hely, ahol mindig alszik?

2020. nov. 3. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!