Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tudok még csinálni ezzel...

Mit tudok még csinálni ezzel a hasfájással?

Figyelt kérdés

3 hónapos babám egész álló nap sír. Már tápszeres, mert a hasfájás miatt nem szopizott, rengeteget fogyott, és elapadt a tejem. Màr az 5. tápszeren vagyunk túl, ez mostmár minden mentes, de még mindig nem jó. Próbáltunk infacolt, espumisant, Gripe watert, a bio gaiat még mindig adjuk, Mecsek teát is próbáltuk, sima kamilla teát, próbáltam hordozni, de csak jobban ordított benne. A melegítő párna egy ideig jó, kb 5 percig míg ki nem hül, egyébként akkor nem sír, ha a vállamon tartom büfi pózban, de ezt nem tudom egész nap csinálni. Tornáztatjuk, csináljuk a babamasszást, de az sem segít semmit.


Tudom, az idő fog segíteni, de mikor? Teljesen tönkre van már az idegrendszerem, hogy egész nap üvölt a gyerekem és egyszerűen nem tudok segíteni. Annyira tanácstalan vagyok.


2020. okt. 16. 09:06
 1/8 anonim ***** válasza:
91%

Mennyit alszik? Mi azt hittük hasfájós, azért sír meg nem alszik, miközben a baj maga az alvás hiánya volt, azért sírt.


Én szigorúan betartottam, és mai napig betartom, hogy minden 3 órában valamennyi alvás. Nem hagyom, hogy sírásba lovallja magát, mert fáradt.


Lehet nálatok nem ez a baj, de kezdem gyanítani hogy mostanság mindenre rá van vágva, hogy hasfájás.


Ha mégis hasfájás, akkor jó lenne tudni büfizteted-e, mennyit böfög, pukizik-e sokat stb.


A kistigris a fán pozíciót próbaltad-e. Hason/oldalt altatni próbáltad-e. Bukik? Van refluxa?

2020. okt. 16. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Nem az alvás a gond, mert az egész napunk egy alvás-hasfájás ördögi körről szól. Nagy nehezen elaltatjuk, vagy a tigrises pózban, vagy a vállunkon, miután letettük az ágyba 20 perc múlva pedig felkel a hasfájásra, ordítva tekereg az egész alfele az ágyban. De olyan szinten feszíti magát, hogy a lábai szinte a feje felett vannak.


Sokat pukizik, minden puki után fellélegzünk, hogy na hátha ez volt az utolsó, és vége, meg is nyugszik egy 5 percre, aztán kezdődik előlről.


Sokáig büfiztetjük, jó fél óra, mire elalszik a vállunkon addig végig büfi pózban van és járkálunk vele. De nem büfizik sokat, evés után 2x, utána már csak pukizik.


Bukni is bukik, de egészséges állagút, és mennyiségű, és csak kaja után közvetlenül, így nem gondolnám, hogy refluxos lenne.

2020. okt. 16. 09:37
 3/8 A kérdező kommentje:
Hason alszik születésétől kezdve.
2020. okt. 16. 09:38
 4/8 anonim ***** válasza:

Hmm akkor viszont az én tudományom itt kifújt, orvosnak kellene segitenie, mert ez így nem állapot (tudom, azt mondják, hogy ez a természet rendje stb, elmúlik, jobb lesz stb).

Elvileg pont 3 hónapos korától kellene jobban viselnie az emésztést.

2020. okt. 16. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Papaverin cseppet ìrhat a doki, olvass utánna, mi nem használtunk csak hallottam ròla.
2020. okt. 16. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Kösd magadra! A meleg tested jót tesz neki, meg a közelséged. Így felszabadul a kezed is, ő meg meg tud nyugodni
2020. okt. 16. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Mint írtam próbáltam hordozni, de csak jobban üvöltött tőle
2020. okt. 16. 13:09
 8/8 anonim ***** válasza:
Nekünk 3 hónaposan kezdődött 1 hónapig tartott. Szerintem semmi nem segít. Volt hogy kivittem elaludt a hidegben. Este is. Alkaron feküdt ringattuk mi is, melegítés lötyik minden. Vegulis nekünk beba sensitiv tápszert evett, kömény tea meg préseltem neki almát . De szerintem csak az idő segít. Kitartás.
2020. okt. 16. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!