Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akinek az első babával a...

Akinek az első babával a szoptatás rémálom volt második babával alakult jobban?

Figyelt kérdés

Elmúlt 3 hónapos a kislányom. Már a kórházban 5 szülésznő ugrált körbe szoptatás alatt annyira szenvedtem, üvöltöttem a fájdalomtól, csillagokat láttam, véreztem...de nem akartam feladni. Mindig fogta valaki a kezem, mikor szoptattam. Nem segített semmilyen kence, bimbóvédő, gyógyszer, házi praktika, masszázs, borogatás. Aztán a kórházból hazatérve tejlázat kaptam, nem bírtam talpra állni a 40 fokos láztól...akkor 2 napig nem szoptathattam, le kellett fejnem a tejem. A gyulladás elmúltával újra szoptattam, sírva a fájdalomtól....minden szoptatástól szó szerint rettegtem (pedig még így is szerencsém volt...az első naptól 4-5 óránként eszik) borzasztó volt. Aztán már annyira véreztem minden szoptatáskor, hogy tiszta vér volt a babám szája kívül-belül...szörnyű volt látni. Akkor védőnővel közösen döntve megálltam a szoptatással...ő hozott nekem egy nagyon kíméletes, speciális elektromos mellszívót...nagyon boldog voltam, hogy végre van lehetőség kis fájdalommal tejet produkálnom (mert nagyon sok tejem volt) cumisüvegből kapta a tejem...idővel megpróbáltam mellre rakni újra, de az emlékek miatt nem próbálkoztam eleget, és így maradt a gépi fejés napi 4-5ször. 2 hónapig ment így, a harmadik hónaptól már a gép miatt is vérzett a mellem...de nem adtam fel..bár már pótolni kellett egy kis tápszerrel. A harmadik hónap végére megint majdnem begyulladt a mellem (ráadásul a másik) és onnantól 1-2 hét alatt fokozatosan elapadt. Valahogy már nem is bántam. 3 hónapon keresztül bírtam, elég volt. Így most a héten lett a bébim teljesen tápszeres. A terhesség alatt nem így készültem, és mivel szeretnénk kistesót (később), érdekelne, hogy akinek gondjai voltak az első baba szoptatásával, alakult-e ez másképpen a második babával?

Köszi a válaszokat, bocsi, ha hosszú voltam.


2011. okt. 18. 12:22
 1/8 anonim ***** válasza:
Jesszusom szegény én még ilyet nem is hallottam...bocsi h belekontárkodtam a kérdésedbe.Mitől véreztél?
2011. okt. 18. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A baba nem szívott elég erősen? Azért gyűlt össze annyi tejed?
2011. okt. 18. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Második babánál én csak pozitív esetekről tudok.

Pl. sógornőm első babáját nem tudta szoptatni. Második babáját aztán fél évig szoptatta.

Barátnőm pedig első lányát 3 hónapig szoptatta, második babáját 18 hónapig!


Arra gondolj, hogy a második eset történhet jobban és másképp mint az első!

2011. okt. 18. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Olyan erővel szívott a baba, és nekem pedig elég érzékenyek a melleim. Amikor az orvos a kórházban megvizsgálta a babám, és a vizsgálat alatti sírás csillapítására a kisujját a szájába dugta már akkor megjegyezte, hogy szokatlanul erősen szív. Így ilyen szempontból nem voltunk jó páros, egy nagy étvágyú jól evő baba, és egy nagyon érzékeny mellű anyuka...hiába volt jó sok tejem :(((
2011. okt. 18. 12:34
 5/8 A kérdező kommentje:
Bocsi, még az elsőre válaszoltam. Tejem extra sok volt...nem tudtam melltartót hordani, pedig nagyobbakat vásároltam szülés előtt. Úgy néztem ki a 47 kilómmal, mint egy szilikon maca.
2011. okt. 18. 12:35
 6/8 anonim ***** válasza:

Ismerős...Annyiban, hogy én is sírtam minden szoptatás előtt és volt hogy közben is, csillagokat láttam, még 3 hónapos korában is. Nekem mondjuk nem volt sok tejem, épp hogy mindig küzdöttem,hogy elég legyen az egyik cicim nem is működött olyan jól, nehezen jött a tej belőle és kevesebb is volt. Aztán 5 hós korától már csak egy ciciből szoptattam, de így is sikerült 10 hós koráig, amikor is ő hagyta abba magától.

Fejni alig lehetett a mellemből, beszéltem 2 védőnővel, orvossal, laleche ligás szoptatáspárti hölgy is jött ki hozzánk és látta hogy tényleg nem lehet fejni a mellemből vmiért.

És jól volt mellre téve a csecsemő és nem volt lenőve a nyelve meg semmi ilyesmi, minden pózt kipróbáltunk hogy lenne kevésbé fájdalmas, volt hogy jegeltem előtte utána merthogy az érzéstelenít (ja kb. fél percig).

Szóval csak azt akarom ezzel mondani hogy igenis van hogy ennyire fáj a szoptatás.

A lényeg most jön:)) A gyerekeim között 19 hónap van és a másodiknál SEMMILYEN fájdalmam nem volt!!! Tényleg nem, egy öröm lett végre a szoptatás, és mindkét mellem sokkal jobban termelte a tejcit, mindig pont elég volt a lányomnak, pedig óriás bébi volt (4.5 kilóval született, 3 hósan már 7 kiló volt és 70 centi) most is jó húsban van:))

És 13 hónapos koráig szopizott, úgy hogy 10 hónaposan még napi 5ször!

Szóval ne keseredj el, simán lehet hogy másodjára sokkal jobban sikerül az egész!!! Szerintem valahogy a gyereken is múlik a dolog, az ő technikáján amin te mint anya nem tudsz változtatni, és annak esélye hogy kétszer ugyanolyan technikával szopó babád legyen igen kicsi:)

Minden jót!!!

2011. okt. 18. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
12.40 vagyok, na miközben válaszoltam pont leírtad hogy szokatlanul erősen szívó baba és szokatlanul érzékeny mellbimbó...tehát a párosításotok nem volt a legeslegjobb :)
2011. okt. 18. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Jubilee ***** válasza:

Az első gyermekemmel 3 hónapig kínszenvedés volt minden szoptatás. 2 óránként 50 percet szopizott, véres-sebes volt a mellem, nem tudott meggyógyulni. Amikor már éjjel nem szopott, akkor jött rendbe a mellbimbóm. A kisfiam 1 éves koráig szopizott.

A kislányommal már csak az első 5 napban volt sebes a mellem. Ő villámgyorsan evett, és a mai napig szopizik. 15 hónapos. Vele már nem volt kínszenvedés a szoptatás.

2011. okt. 20. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!