Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Napi pár perc járássegítő káros?

Napi pár perc járássegítő káros?

Figyelt kérdés
Én alapból ellene vagyok mindenféle mesterséges segítségnek. Babám 8 hónapos lesz jövő héten, egy hete feláll mindenhol. Én nem akarom egyáltalán siettetni, se azt hogy menjen, mert még nem mászik vízszintesen (csak ha akadàly van, egyébként kúszik). Viszont anyós vett neki karácsonyra egy ilyen szerkezetet, de már most odaadta, hogy mivel felállt, mostmár kell neki, mert nem rakom bele a járókába se, hogy tudjon menni. Még nagyon korai, ugye? Arra gondoltam, hogy megvárom, amíg lépeget fal mellett, és utána napi 5 percet engedem vele járkálni... Sok ez is? Most nagyon jól eljátszik úgy vele hogy nincs összerakva, hanem a földön fekszik a zenélő rész :)
2020. okt. 17. 16:32
 1/8 anonim ***** válasza:
86%

Én megvárnám, hogy másszon, üljön, lépegessen. Ha ezek a nagymozgások megvannak, akkor a megfelelő magasságú járássegítő egyébként nem káros.

Rakjátok el karácsonyig :)

2020. okt. 17. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
78%
A járássegitö nem káros, ellentétben a bébikomppal. Amelyik gyereknek nincs járássegitöje az mást tologat maga előtt, pl. egy széket. Nem kell mindent beszabályozni, hogy hány percet használhatja, úgysem fogja tolni maga előtt ha még nincs szüksége erre, ha meg tolja akkor meg már ott tart a fejlődésben, hogy semmi kára nem lesz belőle.
2020. okt. 17. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
97%
Nem káros, csak full felesleges. Az a gyerek anélkül is megtanul járni, nem kell siettetni :)
2020. okt. 17. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Én ezt tudom, én nem is akartam neki venni. Persze minek is kérdezné meg anyós, hogy mi kell neki :) ma jót kuncogtam, felállt babám a szekrény mellett, erre anyós elkezdett neki mutogatni, hogy gyere ide :D és nyújtotta a kezét... 8 hónapos sincs még a gyerek xD egyébként engem most nagyon idegesít, hogy nem bírok leülni vele játszani, mert csak fel akar mászni rajtam mindenhova... De ha meg nem ülök mellette akkor meg a kanapéra akar, az meg veszélyes még...
2020. okt. 17. 17:49
 5/8 anonim ***** válasza:
74%
11 hónapos a fiam és a székeket tologatja maga előtt. Vettem neki én is ilyen járássegítőt,hogy azt tolja mert biztonságosabb. A szék már többször megbillent és elesett a gyerek székkel együtt. Hála Istennek baja nem lett de azért veszélyes. A lényeg,hogy nem tologatja,sőt nem is érdekli,pedig vannak rajta érdekes csörgők is meg gombok amit ha megnyom a gyerek akkor zenél. Szerintem odaadhatod nyugodtan,ha még nem érett meg rá nem fog felkapaszkodni rá csak max az interaktív részével játszik,ha meg megérett rá hogy álva támaszkodva lépegessen akkor nem káros. Ami nekünk nagyon bevált az a baby taxi. Imádja,azt tologatja,ráül,mostmár tudja magát hajtani vele,a csomagtartójába ki be pakol. Kevesebbe került mint a járássegítő és sokkal hasznosabb lett végül nekünk. Sokáig eljátszik vele a fiam.
2020. okt. 17. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
38%
A fiam nem volt 6 hónapos mikor már kúszott, mászott, ült, felállt. Vettünk neki mi is, szerintem egyáltalán nem felesleges. Káros meg hogy is lehetne? Ha nem tart még ott fejlődésben, nem tud lepegetni sem, segítséggel sem. Annyira boldog és nevet mikor rágyorsit és hosszabb tavot tud vele lepegetni, hogy csak na. Meg sok zenélő, mozgo játék is van rajta, azok is szorakoztatják. Egyébként ha nincs neki, szennyeskosartol a széken át, dobozokig mindent is fog maga előtt tolni, még igy is. Ez a normális fejlődés része.
2020. okt. 17. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Elvileg azért nem ajánlott amiért a kézenfogva vezetgetés sem,beidegzodik egy rossz testtartás illetve ebből kifolyólag később indul el maga.Nalunk nem volt és túlélte a gyerek,de ha ajándékba kapott volna nem dugtam volna el elole
2020. okt. 17. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én megvárnám, hogy próbáljon tologatni valamit maga előtt.

Egyébként nekünk nem volt, de a nagyról maradt bébitaxi betöltötte ezt a funkciót :D igazából ártani nem tudsz vele mert ha túl korai, úgyis csak esik bukik, de nyilván nem fogod magára hagyni.

A nagy pedig egy kosarat választott, fejjel lefelé állította és azt tologatta maga előtt. Szóval valamit úgyis talál a baba.

2020. okt. 18. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!