Midorillee kérdése:

Mi lehet a gond?

Figyelt kérdés
Újszülött babàm van, első gyermek. Hétfőn jöttünk ki a kórhàzból. Aznap és màsnap szépen aludt este a kisàgyban. Másnap hàziorvos és védőnő túra volt. Anyatejes baba. 3 napja nagyon sokat sír, nem hajlandó csak kézben vagy mellkason aludni ha betesszük a kisàgyba vagy Mózes kosàrba 10-20 percen belül megébred és vígasztalhatcatlanul sír. Két napja semmit sem aludtunk emiatt és nem értem mi lehet a gond. Tegnap este màr magam mellé vettem az àgyba úgy aludtunk.de úgy érzem ez hosszú távon nem megoldás számunkra. Rendesen eszik, kaki ,pisi van, nem lázas nincsenek kiütések...tanàcstalannak érzem magam. Látszik hogy álmos de nem alszik. Pocakja nem fàj mindig. Ha igen tornàztatjuk masszirozzuk stb. Tudnátok segíteni ki volt hasonló helyzetben mi lehet a megoldás?
2020. okt. 17. 22:51
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Hu ez sokminden lehet.

Nalunk ezek segítettek, de a körülményektől függően gondolkozz ilyesmiben is:

- külön szobába teszitek? Lehet az zavarja (vagy épp fordítva)

- az en babám félt a sötétben. A kórházban mindig volt fény, így éjszakai fényt kellett neki kapcsolni.

- nem szerette, hogy a kisagy olyan tágas (mind az anyaméh, mind a kórházi kiskocsi sokkal kisebb, szűkebb) így beletettünk neki egy babafeszket a kisagyba.


Ezek után nem volt gond vele.


Annyi, hogy végül mi is már egy szobában alszunk mert párszor beriasztott a légzésfigyelo, és en így erzem jobban magam, babaoblos megoldást csináltunk így mindenki kényelmesen alszik, ha esetleg csak az együtt alvás jönne be, en ezt javaslom.

2020. okt. 17. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Lehet nagy az ágy neki. Eddig szűk, kuckós helyen volt a hasadban. Magad mellé tedd vagy babafészekbe, babaöbölbe esetleg. Nekünk bevált a fészek, egy darabig köztünk aludt a fészekben, majd áttettük az ágyába.
2020. okt. 17. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Egy szobàban alszik velünk a baba. Napközben a mózesben alszik, màr ha nem kel fel 20 perc múlva. Elég temperamentumos a pici, ha megébred és azonnal de mindjárt nincs cicin annyira dühös lesz hogy hihetetlen. Először azt gondoltam nincs elég tejcsim de biztos van mivel tegnap este zuhanyzàsnàl szinte ömlött belőlem . Hallottam hogy apa probàlja nyugtatni nekem még közben folyt a tejcsim reflexből. Arra tudok gondolni hogy nagy neki a tér, mivel a kórhàzi kocsija sokkal kisebb volt és abban altattam akkor, mert nem voltam még olyan àllapotban hogy emelgessem és sokat sétàljak vele.sokan javasolták a babahordozót, de 0-24 Ben nem lehet ràmkötve a picur...gondolok itt mondjuk hàzimunkára hogy azt hogyan végeztem el?
2020. okt. 18. 09:31
 4/4 anonim ***** válasza:

A legelején a miénk is csak 10-20 perceket aludt. Állandóan megébredt, aztán már csak babakocsiban tudott aludni.

Mondanak ezer féle okot, de igazából senki se tudja igazán , mi lehet a kis bajuk. Nővérem azt szokta mondani, fáj nekik még az élet is. Tudod, még az egész emésztőrendszere is zavarhatja. Minden új neki.

Lehet, hogy a közelségetek az egyetlen, amire meg tud nyugodni.


Erre az időszakra sok kitartást kívánok, tudom, hogy baromi nehéz, és kimerítő, de egyre jobban fog aludni. Az egyetlen megoldás az idő.

2020. okt. 18. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!