Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hasfájás ellen nincs mit...

Hasfájás ellen nincs mit tenni? Törődjek bele,hogy ordít és ennyi?

Figyelt kérdés
3 hetes mult kisfiam, megkezdődött a hasfájás.... igény szerint evett anyatejet, a vedono mondta, hogy túleszi magát, nincs ideje megemészteni a tejet, ne igy etessem. Ha jobban kivárok (közben sír...) attól jobb lesz? Mit tehetek még? Ha ez elkezdődik, 3 hónapig ez lesz? Ez szívszoritó...ez a fájdalom....

2020. okt. 20. 21:22
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
100%
nekem sokan mondtak hogy ne igeny szerint etessem, de a gyerekorvos es a vedono kitartott amellett hogy iszsz maradjon. Nekik hala. Mi mindent kiprobaltunk, infacol espumizan, gripe water stb. Ami megmaradt az az infacol biogaia es lactase comfort. Masfel honapos volt mire masodjara kiprobaltam a lactase comfortot es csodat tett. Azt ajanlom probald ki de ne ugy ahogy a tajekoztato irja: NEM kell 20 percre elore bekeverni a cseppeket. Egy kiskanalra teszek elore lefejt anyatejet par csepp eleg, es abba 3 csepp lactaz enzimet rakj minden etetes elott. Ezt itasd meg vele es kezdheted szoptatni. Nekem ezzel a zold szeklete is megszunt (arra mindig azt mondtak h tuletetem) es ami nagyon nagy valtozas volt, hogy nem nyogott almaban. Siri csend volt csak szuszogott. Elotte mindig "beszelt" es persze tobbet aludt mert nem kelt fel a fajdalomra. Mi meg hasznaljuk, es mar ismet lehet kapni a co lactase nevu cseppeket is. Egyenkent a colief a lactase comfort es a co lactase is ugyanaz, barmit irnak 3 cseppet adj. Gasztroenterologus jovahagyta. Az 1 csepp semmit nem er! Sok sikert!
2020. okt. 21. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
73%
Elozo vagyok. Meg annyi, hogy NE fogadd el ha sokan mondani fogjak hogy majd tulesik rajta, meg fogadd el meg minden baba ilyen meg 3-4 honaposan elmulik. En addig mentem amig nem tudtam enyhiteni rajta es nemhogy enyhitettem, de eg es fold a kulonbseg. Ha megtalalod a gyogymodot, akkor bem fokozatosan lesz jobb hanem egybol! Mosolyog a babam es mar tudom mikor miert sir! Akinek nem volt hasfajos a babaja nem tudja hogy mivel jar mind a gyereknek mind neked. Sok erot es batorsagot kivanok!
2020. okt. 21. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
100%
De minden babánál más az ok. Valakinél sosem derül ki, mert semmi nem használ. Nálunk a laktáz nem ért semmit sajnos.. viszont a tejmentes diéta bevált. Egyszer ettem azóta joghurtot, üvöltött a gyerek és ment a hasa.
2020. okt. 21. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 A kérdező kommentje:
Nem ettem 2 bapja semmilyen tejtermeket. Es kb megszunt az orditas. Espumisant adok beki de csak esti szopik elott. Szerintem alakulunk. Jobb igy. Bizonyara az volt a gond amit bután osszeettem. Ejjel 3x evett, semmi siras... most is békésen alszik. Szoval a tejmentesség segitett! Koszonom! Ha visszatér a dolog, mindent fogok probalni amit leirtatok. Nem fogom hagyni hogy szenvedjen,ha van rá mód! Most tobbeket eszik egyszerre, igy 2 orat kibir. De este 1 ora telt el es adtsm ujra enni. Nem varok ha ugy erzem, enne. Nem eheztetek bébikét:)
2020. okt. 21. 20:08
 15/28 anonim ***** válasza:

Kérdező

Nekem 140-eker szopott 2 hetesen és növekedésugrásnál alig bírt 1 óránàl többet

1200-akar hízott / 5. Hónaptól mérséklődött/

Úgyh simán kérheti 90 után 1 h múlva is

Plusz ez növekedés ugrás..

Azt jelenti hogy ha most nem is de 1-2 hét múlva sokkal több tej kell neki épp szaporítja a mennyiséget..

Ugye lesz, amikor 180-200-at is szop már..


Más

Ha erős a tejleadód, akkor nyelhet sok levegőt, szoptatás közben is hangsúlyosan kell figyelni a büfire.

Teszemazt nekem a lányom max 10 percet volt mellet alkalmanként, közben 2-szer majd a végén is kellett

Ha nem, akkor brutál levegő maradt benn.

Együtt sírtam vele, annyira fájt neki a hasa, én meg nem tudtam segíteni.

Meggymagpárna melegítve is jó volt neki.


A második baba csak a növekedésugráskor és utána 1 hetet volt fájós hasú hál Istennek.

/ visszakaptuk a fogaknál.. az első baba meg azt nem sinylette meg/


Kitartás..

2020. okt. 21. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 A kérdező kommentje:

Azert a 2 orat legalabb tartom a magam erdekeben mert fáj a mellbimbom:( még edződnie kell. Este nem erdekes az ido, de nappal nem tul jo hogy nonstop etetem, fentvan aztan cicin alszik el.... ezt nehezen birom:(

Most is itt pukizik álmában....fel is siiirt

2020. okt. 21. 21:09
 17/28 anonim ***** válasza:
Hát pedig így nem biztos, hogy sokáig fogod tudni szoptatni. A gyakori cicizéssel szaporítja fel a tejet. Ha ez nincs meg egy idő után kevés lesz neki
2020. okt. 21. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 A kérdező kommentje:
Tehat a 2 orankent az nem gyakori:(:( az elozo fiam 3 orankent szopott es 5,5 hoig anyatejes volt. Ezert gondolom hogy ez azert annyira nem biztos. Este masfel v egy orankent is mellen van. Hatha ez igy eleg lesz. Ha nem,akkir meg igy jartunk....:(
2020. okt. 22. 09:22
 19/28 anonim ***** válasza:
Fejtel le tejet az elozo gyereknel 2 szoptatas kozott?
2020. okt. 22. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
100%

Nem gyakori. Nekem növekedés ugrásnál óránként is cicizzet. 3 hós koráig majdnem monden szoptatás több mint fél óra volt és kb 2 óránként (kivéve persze a növekedési ugrásnál)

14 hónapos és este elalváshoz még igényli és van is tejem

2020. okt. 22. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!