Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi baja lehet? Mit figyeljek?

Mi baja lehet? Mit figyeljek?

Figyelt kérdés
Történt ugyanis, hogy csap vizet öntöttem egy edénybe, amibe eddig a babavizét forraltuk. El kellett itthonról mennem, és a férjem ma reggel mondja hogy 210 ml tápot evett a gyerek este, és a csap vízből adott neki. Össze keveredett. Plussz még a csap víz se volt forralva. Férjem laza, én nem. Nem engedi hogy el vigyem orvoshoz, mert semmi baja. Nagyon felelőtlen voltam, hogy nem öntöttem ki a vizet, ő pedig persze, hogy összekeveri🤦🏽‍♀️ mit figyeljek a babán? Kérlek titeket írjatok, szét esz az ideg. De legyetek szívesek ne szedjetek szét így is mardos a bűntudat. 7 hónapos.

máj. 12. 06:52
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Vegyél példát a férjétől és lazulás be!

Mi az isten baja lenne?még jó jogy nem tartod fel az ügyeletet egy ilyen hülyeség miatt.

máj. 12. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Jézusom ember, nem lehet veled egyszerű az élet. Higgadj le, igaza van a férjednek, nem lesz semmi baja.

Ha sugárba hány meg fosik, akkor vidd orvoshoz, de nem fog.

máj. 12. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Alapesetben a csapvíz IVÓVÍZ!!! Magyarul senkinek nem lehet töle baja.


A férjed sokkal értelmesebb, mint te, egyrészt a gyereknek semmi baja sem lesz egy kis ivóvízöl, másrészt ha a gyereknek semmi baja, minek kellene orvoshoz, föleg ügyeletre vinni? A gyereknek az iylen hülye, mindenen aggódó anya árt, ettöl lehetnek késöbb pszichikai problémái, nem attól, hogy kapott egy kis vizet.


Ha fúrt kútról lenne szó, akkor esetleg (hangsúlyozom, hogy ESETLEG!!!) érdemes lenne a vizet forralni, de így nem.

máj. 12. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Semmi
máj. 12. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem valamelyik arzénszennyezett településen élsz, nincs miért panikolnod.

[link]

máj. 12. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Pont amiatt izgulok, hogy igenis azt mondták, hogy felénk arzén van a vízben. Ez miatt van nálam a nagy stressz. Lehet van aki ezzel nem tud azonosulni. Minden nap valamiért szar anyának tartom magam, és higgyétek el, nektek adok igazat, hogy ez így nincs rendben. Merthogy nem ilyen voltam én a baba előtt. Nem is értettem az ilyeneket. Most meg itt vagyok és nem tudok uralkodni a kavargó gondolataimon.
máj. 12. 08:05
 7/17 anonim ***** válasza:
92%
4 honapos koratol csapvizbol issza a tapszert es vilag eleteben csapvizet kapott inni is. Meg el 😅😅
máj. 12. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
90%
En a helyedben felekresnék egy pszichologust. Ez már nagyon durva
máj. 12. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
81%
Semmi baja nem lesz, max ha hasfájósabb akkor fájhat a hasa de 1x alkalomtól ez sem tuti..lazulj és figyelj oda.
máj. 12. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
23%
Kedves Kérdező! Először is szeretnélek megnyugtatni, hogy biztosan nem lesz semmi baja a babádnak. Ez 100 %. Ugyanakkor én nem tartalak "hülyének", abszolút megértem az érzéseidet. Magam is rendkívül aggódó anyuka voltam/vagyok. Utólag már nevetek rajta, de az első gyerekemnél (egy hetes korában) egyszer felhívtam az ügyeletet, mert öt órája nem kakilt, pedig addig minden pelenkában találtam. És még számos ilyen esetet tudnék mondani. Sajnos nekünk, akik ilyen személyiségek vagyunk, nehezebb az élet. Hiába mondják mások, hogy fölöslegesen parázunk, ez nem segít. De mégis meg kell tanulni valahogy uralkodni a félelmeinken, mert tényleg a gyereknek ártunk vele. Ahogy nő, átveszi tőlünk a szorongást. Az enyémek már nagyok 25, 22, és 18 évesek. Én ma is szorongó vagyok, de azt a megoldást találtam, hogy őszintén beszélek nekik a problémáimról. Illetve úgy neveltem fel őket, hogy van két-három olyan jó barátnőm, akik nem hülyéznek le, hanem segítenek, ha rámtör az aggódás. Egy-egy ilyen esetben elfogadom, hogy ők kivülállóként objektív döntést tudnak hozni és nem a saját félelmemből, hanem az ő véleményük alapján cselekszem.
máj. 12. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!