Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kislány mellé, második egy...

Kislány mellé, második egy egyben utolsó testvérnek lány, vagy fiú a "jobb"? Illetve 2, vagy 3 év korkülönbség?

Figyelt kérdés

Ne kötözködj, értsd jól a kérdést, minden vélemény és tapasztalat érdekel.

2 lány, aki nagyon jó barátnők IS lehetNEK, vagy vegyes páros?



2020. okt. 22. 10:35
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
61%
Nálunk kb 2 év korkülönbség lesz köztük. Nagyobbik kislány, elvileg kisfiú lesz a testvér. De mielőtt nem tudtuk (és igazából most sem 100%), úgy voltunk vele, hogy teljesen mindegy. Amúgy én szeretnék egy fiút is, nekem az lenne a tökéletes, ha egy lány, egy fiú van. Többet nem tervezünk a korom miatt, ezért is lesz ilyen kis korkülönbség köztük. De én inkább 3-4 évet választottam volna, de így jött ki. Egy totyogó mellett nem könnyű a terhesség és kissé félek, hogy ha megszületik a kicsi, sem lesz az. Ha netalán mégis lány lesz, az azért lehet jó, mert talán két egynemű jobban kijön egymással (és megörökölheti a holmijait). De ez sem garancia. Szerintem nem lehet megmondani, melyik párosítás lehet a jobb. Lány és fiú jobban kijöhet egymással, mint két lány.
2020. okt. 22. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim válasza:
66%

Én 5 és fél éves voltam mikor a húgom megszületett. Most már ő is betöltötte a 16ot és a kapcsoltunk... hát nem mindig a legjobb. Nincs sok közös témánk, teljesen különbözőek vagyunk és csoda ha egy napig nem veszekszünk. Bár ez lehet azért van mert úgy érzem hogy vele kevesebbet törődnek a szüleim és úgymond "anyáskodok" felette, csak hát ez nyilván azért van mert láttam őt ahogy nőtt és segíteni akarok neki hogy ne azokat a hibákat kövesse el amiket én. Bár ha problémái vannak akkor persze inkább hozzám fordul mint hogy az anyjunkhoz.

Igazábol az megmondhatatlan hogy a saját gyerekeid hogyan fognak kijönni egymással, ismerek fiú-lány testvérpárt akik tűzön-vízen átmennének egymásért, ugyanakkor rokonaim között is van egy lány testvérpár akik hasonlóak mint én és a húgom és még vendégek ottlétekor is képesek egymásba kapni.

Én szerettem volna egy fiú testvért de szüleim a húgom után meghúzták a vonalat és közölték hogy a húgom is megfelel fiúnak (amúgy igazuk is volt haha).

A következő 10 éven belül szeretnék majd 3 saját gyermeket ha találok egy megfelelő párt, nálam a nem abszolút nem számítana, bár mivel hogy a családomban így is kevés fiú van mindkét oldalról, ezért őszintén mondva nagyon örülnék ha 2 fiú összejönne de lány sem jelent nálam gondot, a lényeg csak az legyen hogy egészségesek. Korkülömbségnél a 3 év nálam szimpatikus lenne, de ezt úgyis majd a sors meghatározza.

2020. okt. 22. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
84%

Szia! Válaszolnék is és kérdeznék is. Mi a módszer amivel befolyásolni próbáltad a baba nemét? Czeizeltől én az savas vagy lúgos hüvelyöblítést ismertem, de te valami számolást írtál és kiváncsi lennénk hogy az milyen módszer. Előre is köszi a választ.


Amúgy a kerdésre:

Szerintem a 2 és a 3 év korkülönbség is alapvetően kis korkülönbség. De valóban van közte különbség. Szerintem egy 3 éves már okosabb, bizonyos szempontból talán “jobban veheti” a testvér érkezését, mint egy 2 éves. Talán anyaként is könnyebb, mert a 3 év kor körüliek már nagyrészt mind oviba járnak így a nap nagyrészét otthon (már ha nem beteg a nagy) akkor csak 1 kicsivel kell megszervezni. Én személy szerint a 3-3,5 évre szavaznék ha magamról lenne szó.

Egyébként nekem 2 húgom van. Tőlem 2 évvel fiatalabb a nagyobbik és 3,5 évvel a kisebbik. A nagyobbat állitolag borzasztó nehezen fogadtam, feltekeny voltam ra sokszor, sokàig nem is volt jó a kapcsulatunk. A kisebbet viszont, akivel 3,5 év a korkülönbségünk első perctől nagyom szerettem, rá sosem voltam féltékeny, erre már emlékszem is valamennyire. Babàztunk vele, és később is valahogy mindig jobb volt vele a kapcsolatom, sokkal több időt is töltöttünk el egymással.

Most hogy felnőttek vagyunk (32-30-28 évesek) nagyon jó a kapcsoltunk, tényleg! Viszont a kisebbel valahogy a mai napig sokkal szorosabb, emellett valamivel jobban megértjük egymast.

Hozzáteszem gyerekként rengeteg vitánk volt mindhármónknak mindhàrmónkkal.. sokar veszekedtunk, verekedtünk is, sértődekenyseg, hiszti, irigykedes, minden ami csajok között lehet.. mondták is néha, hogy rosszabbak vagyunk mint 3 fiú. 🙄

Szóval valóban nem biztos hogy az azonos nemüek kevesebbet vitatkoznak, sőt! Ellenben most értékes testvéri kapcsolatunk van, amit semmire sem cserélnék.

Én egy példát tudok még neked felhozni, amit jól ismerek. Férjemnek egy 4 évvel idősebb nővére van. És ennél jobb párosítást keveset láttam életemben. Szinte aoha nem vitatkoztak, a mai napig sem. Támogatják, segitik egymást, mindig szamithatnak egymásra, mégis ott van a fiu-lany közötti kis huncutkodas, jatek a mai napig is. Nagyon jo parositas azert is, mert a ferjem sokszor a nővérére volt bizva, aki szivesen vigyazott ra. És mivel a lányok sokkal felelősségteljesebbek, ezért nem izgukt soha senki, plusz a kapcsolatuknak és alapvetően mindkettőjüknek jót tettek az ilyen helyzetekkel. Sokat jártak el később egyutt szórakozni is, mai napig rengeteg a közös ismeretseg, baratsag nekik. :)

Úgyhogy én azt mondom inkább lany-fiú parositas.

Nekünk már egyik fenti példa sem fog összejönni , mert közel 2 éves az első gyermekünk aki kisfiú. 3-3,5 év korkülönbséget tervezünk, de 2,5-nél semmiképp sem lesz már kisebb :)

Én nagyon szeretnék mellé egy kislányt, szerintem ez is jó párosítás lehet de nem tudom össze fog-e jönni. Bármi is lesz, örülni fogunk, de kiváncsi vagyok a módszeresre, ha megosztod velem még lehet ki is próbáljuk. :)

Renélem tudtam segiteni!

2020. okt. 22. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy időt szántatok rám és vàlaszoltatok. Az utolsó vàlaszoló olyannyira meggyőzött, hogy lehet, hogy most nem is fogok számolgatni, mert minden opció tökèletes. Igazából én egy lànyt akartam, megkaptam, ha mindkét párosításból születhet ilyen jó viszony, akkor mindegy. Én is nagyobb korkülönbséggel szerettem volna, de a mi korunk is közbe szól, az alsóhatárt 2,5 alatt húzom meg.


A módszer lènyege az, ami a savas-lúgos módszeré, a spermák élethosszán alapul.

A savas módszernèl lényegében megölöd az aktus előtt a fiukat, mert a savas környezet a lányoknak kedvez.

Az X (lány) spermàk , akár 4-5 napig is életképesek, az Y(fiuk) maximum 2 napig.

Elég egyszerű: LH-teszttel én hónapokig figyeltem a testem, hogy mikor hogy viselkedik, mit érzek, milyen maga az ovuláció.

Ha lányt szeretnèl: akkor az ovuláció előtti napig szabad próbálkozni. Nekem az volt a figyelmeztetés, hogy ha pozitív az LH-teszt, onnantól stop.

Ha fiút szeretnèl, akkor az ovuláció napjàn, mert a fiuk gyorsabbak, hamarabb odaérnek. De ha az előző napokról még életképes lány ott várakozik, mikor reped a tüsző, ő fog nyerni.

2020. okt. 22. 15:37
 15/20 A kérdező kommentje:
Mert a pozitív LH teszt után 36 órával van a tüszőrepedés.
2020. okt. 22. 15:39
 16/20 anonim ***** válasza:
Szia! Engem is érdekel a kérdés. Van két nagyobb fiam, és 2,5eves kislányom. Úgy tűnik össze jött a negyedik babám, ő a pozitív lh teszt estéjén foganhatott. Eredetileg kislányt szeretnénk mellé, aztán lesz ami lesz. 🙂 Nagyon biztos a Czeizel módszer 🙊🙈??
2020. nov. 20. 05:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:
Kislánynak kelllennie : D írd majd meg, hogy mi lett :)
2020. dec. 27. 05:52
 18/20 anonim ***** válasza:
Rendben, megírom. 😊
2020. dec. 28. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Na mi lett?😊
2021. máj. 25. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:
Végül még nincs testvér, nem is próbálkoztunk, lehet hogy nem is akarunk majd végül. Most 20 hónapos a lányom, nem egyszerű az élet mostanság, nem is tudom, hogy mi lenne ha lenne még egy baba... 😀
2021. máj. 26. 06:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!